Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


League of legends NASIL LİG YÜKSELİNİR? 9.Bölüm

x30x30x30

Draven değil. Draayyveen.
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Deneme Moderatör
Katılım
29 Tem 2015
Konular
161
Mesajlar
618
Reaksiyon Skoru
215
Online Süresi
12d 6h 42m
Başarım Puanı
134
Yaş
24
MmoLira
219
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

Uygulamayı İndir! Ücretsiz Netflix, Blu Tv, Spotify veya Google Play Bakiyesi Kazan! ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN!
Turkmmo tarafından hazırlanmış lig yükselme rehberine hoş geldiniz! Aslında her birimizin aşağı yukarı bildiği ancak uygulamakta sıkıntı çektiği maddeleri sizler için teker teker sıraladık ve rehber haline getirdik.

Burada yazan maddeleri teker teker ve istisnasız bir şekilde uygulamanız halinde liginizin, bulunmuş olduğunuzdan çok daha yukarılara çıkabileceğine garanti veriyoruz.
Hadi gelin birlikte yapmanız gerekenleri listeleyelim!51 ALTIN KURALA UYUN! (İlk 10 Kural):

  • ASLA takım arkadaşlarınızla kavga etmeyin ve küfürleşmeyin. League of Legends bir takım oyunudur ve oyunu kazanmak için takım arkadaşlarınızın desteğine ihtiyaç duyarsınız. Onlara küfür etmek sizin bu ihtiyaçtan mahrum kalmanıza sebep olabilir.
  • Eğer bir yada daha fazla takım arkadaşınız sizi rahatsız ediyor ya da moralinizi bozuyorsa onunla münakaşaya girmeyin. Moralinizi bozmasına, şevkinizi kırmasına veya dikkatinizin dağılmasına izin vermeyin. Bu tarz davranışlar sergileyen takım arkadaşlarınızı derhal oyun içinden susturun(ignorelayın).
  • Oyunun erken safhalarında geri düşerseniz moralinizi bozmayın. Size ağır eleştiriler yapıp hakaret eden arkadaşlarınızı ignorelayın(susturun). Evet oyunun erken safhalarında açılan farklar çok önemlidir ancak bu maçı %100 kaybetttiğiniz anlamına gelmez. Rakibinizin açmış olduğu fark onlara zaman zaman aşırı özgüvenler getirebilir. Bunu durumu avantajınıza kullanmaya özen gösterin ve takım arkadaşlarınıza da bu gerçeği hatırlatın.
  • Oyunun erken safhalarında geri düşmüş takım arkadaşlarınıza moral vermeye çalışın. ASLA onlara küfür ve hakaret etmeyin. Onlara etmiş olduğunuz hakaret ve küfrün ne size ne de onlara bir yararı olmayacaktır. Aksine, arkadaşınızın daha çok morali bozulacak ve sergilemiş olduğu performansı aratacak hareketler içerisinde bulunmaya başlayacaktır. Oyunun tek bir koridordan kazanılmadığı gibi tek bir koridordan kaybedilmeyeceğini unutmayın.


  • Özür dilemek bir erdemdir. Hata yaptığınızda özür dilemeyi ihmal etmeyin. ASLA kendi hatanızı başkasına mal etmeye çalışmayın. League of Legends diğer çoğu online oyun gibi size kısıtlı iletişim araçları sunmaktadır. Bu durum zaman zaman sizin oyunda yalnız birer birey olduğunuz kanısına kapılmanıza sebep olabilir. Yalnız bireyler bencilleşir ve bencilleşen bireyler de asla kendi hatasını kabul etmez. Bunun bir adım ötesindeki problem de hatayı karşı tarafa atmaktır. Bu da hataların en büyüğüdür. Çünkü yapmış olduğunuz hatayı başkasına mal etmek sizin o hatayı hiçbir zaman düzeltememenize sebep olur. Aynı zamanda hatanızı başka kişiler üzerine attığınız için bahsi geçen kişiler üzerinde de negatif etkiler oluşturursunuz. Ne kendinize ne de takımınıza bu tarz kötülüklerde bulunmayın.
  • Güzel işler çıkartan takım arkadaşlarınızı her fırsatta tebrik edin. Morallerini yüksek tutun. Unutmayın ki moral online oyunların en önemli etmenidir. Morali yüksek olan birey ve takımlar her zaman için galibiyete daha yakındır.
  • All Chat’i mümkün mertebe kullanmayın. Karşı takım ile iletişime geçmenin size kazandıracağı hiçbir şey yoktur. Kendi takım arkadaşlarınızı onlara şikayet etmek veya onlara direkt olarak hakaret etmek size hiçbir şey kazandırmayacaktır.
  • Varsa AFK kalmış takım arkadaşlarınızı oyuna döndürmek için çaba gösterin. Ona moral vermeye çalışın. Oyunda bir kişi eksik olmak çoğu zaman telafi edilemez. Uygunsuz hareketler içerisinde bulunsa bile arkadaşınızı oyuna döndürmek için onu ikna etmeye çalışın. Sizin ona hakaret ya da küfür etmeniz oyunu kaybetmenize bir adım daha yaklaşmaktan başka bir şey sağlamayacaktır. Onu cezalandırmak istiyorsanız oyun sonunda report edebilirsiniz.
  • ASLA ve ASLA AFK kalmayın. Afk kalmak size çok yüksek ihtimalle yenilgi getirecektir. Bu da lig yükselmek isteyen bir oyuncunun karşılaşmak istemeyeceği bir sonuçtur. Her ne kadar takım arkadaşlarınızla bir uyuşmazlık içerisinde kalsanız da elinizden gelen çabayı gösterip oynamaya devam edin. “Ben bu adama oyun kazandırmicam” demenin size oyun kaybettirmekten başka hiçbir sonuç doğurmayacağını unutmayın. Hayatınız boyunca belki bir daha aynı oyunda bile performans sergilemeyeceğiniz insanlara bu kadar fazla anlamlar yüklemeyin.


  • İnternet bağlantınızda veya bilgisayarınızda sorun varsa düzelene kadar oyuna girmeyin. Bilgisayarı açar açmaz oyuna girip internetin kötü olduğunu fark etmek hiç de sağlıklı bir yöntem değildir. Bilgisayar başına oturduktan sonra oynayacağınız ilk oyundan önce mutlaka internet bağlantınızı ve bilgisayarınızı test edin. Bunu yapmak için 3. parti programları tercih edebilirsiniz. Bildiğiniz bu tarz bir program yok ise League of Legends istemcisi içerisinden özel oyun açıp birkaç saniyelik test ile internetinizi ve bilgisayarınızın donanımlarını kontrol edebilirsiniz.

Altın ilk 10 kuralın sonuna geldik diğer kurallar için aşağdaki fotoğrafa tıklıyabilirsiniz


 

XxZeMaHSeRxX

Yönetici
Telefon Numarası Onaylanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Developer
Katılım
12 Tem 2017
Konular
2,071
Mesajlar
9,283
Reaksiyon Skoru
3,213
Online Süresi
167d 14h 24m
Başarım Puanı
345
MmoLira
853
DevLira
368
En İyi Cevap Puanı
63
Teşekkürler.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst