Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Menülere Kafa Ekleme

ßyMesMes

'Sıradışı Admin
  • Turkmmo 2019 Yılının En Çok Tanışmak İstediğiniz Üyesi
ÖN SÖZ
Selamlar, ben motto. Bugün birçok kişinin aklında soru olarak kalan menülere nasıl kafa ekleyebileceğinizi anlatacağım.

GEREKSİNİMLER
(Opsiyonel)


NASIL YAPILIR?

eklentisi ile:
Öncelikle DeluxeMenus ve HeadDatabase adlı eklentilerimizi plugins dosyamızın içerisine atıp sunucumuzu başlatıyoruz.Yukarıda görüldüğü şekilde DeluxeMenus/config.yml lokasyonunda örnek menümüz oluşuyor.
Menülerinize bu dosyadan da devam edebilirsiniz fakat menüler arttığında karışıklık olacağından dolayı ben her menüyü farklı dosyalara ayırıyorum.
Siz de benim gibi yapmak isterseniz config.yml dosyasınızı aşağıdaki gibi değiştirin.


Neyse konumuzu fazla saptırmadan devam edelim.

Oyun içerisinden "/hdb" komutunu kullanıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir menü geliyor.


Bu menüden bizi ilgilendiren kategoriyi seçiyoruz ve karşımıza kafalar çıkıyor. Mesela ben "blocks" kategorisini seçip birkaç sayfa ilerledim ve çimen kafasını buldum.
Bu kafanın üstüne faremi getiriyorum ve alt kısımda kafanın ID'si yazıyor.Bu ID ne işimize yarayacak dediğinizi duyar gibiyim. O zaman gelelim bu ID ile ne yapacağımıza:Yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi ID'mizi "material: hdb-<id>" şeklinde kullandık. Peki nasıl bir menüyle karşılaştık hemen bakalım.eklentisi olmadan:
Şimdi gelelim HeadDatabase adlı eklenti olmadan menülere nasıl kafa ekleyeceğimize. İster kullanıcı adıyla ister de "basehead" denilen zımbırtıyla yapabiliyoruz.

Kullanıcı adıyla:Yukarıdaki görselde göründüğü gibi yaparsanız menüyü açan tüm oyuncular 13. slotta Lara adlı kullanıcının kafasını görecektir. Fakat aşağıdaki görselde bulunduğu gibi yaparsak tüm kullanıcılar 13. slotta kendi kafalarını görecektir.sitesine giriyoruz, istediğimiz kategoriyi seçiyoruz ve beğendiğiniz kafanın sağ alt kısmında bulunan "Details" butonuna tıklıyoruz.Ve karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa geliyor. Karışıklık sizi endişelendirmesin, bizi ilgilendiren kısım mavi ile işaretlenen kısım.
Mavi ile işaretlenen kısmı kopyalıyoruz ve menü dosyamıza geçiş yapıyoruz. Aşağıdaki görselde de görüldüğü gibi "material" kısmını "basehead-<id>" şeklinde düzenliyoruz ve menümüz hazır!Not: noyZ''dan alıntıdır.


 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst