Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Darkorbit Klavuzu

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Katılım
26 Ocak 2009
Konular
745
Mesajlar
1,513
Reaksiyon Skoru
131
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
“Darkorbit” oynamaya başladığınızda, ilk işiniz sorunsuz uçabilmeyi kavramak olsun. Bulunduğunuz bölgenin haritasını kontrol ederek geminizin manevra kabiliyeti konusunda kendinizi geliştirin. Oyunu oynarken klavyeye nadir olarak ihtiyacınız olacak. Neredeyse her aşamada fareyi kullanarak oynuyorsunuz. Henüz bunun anlamını bilmeyen arkadaşlarımızı için… Bu şu demek oluyor; geminizi, harita üzerinde fareniz ile tıkladığınız her hangi bir rotaya göre hareket ettirebilirsiniz. Bu konuda ufak bir öneri sunmamız gerekirse farenizin tuşunu basılı tutarsanız, “geminizi” hareket ettirmek daha basit ve kolay olacaktır.

Darkorbit Screen Shots


Darkorbit; sürekli saldır veya sürekli kendini savun gibi bir oyun değildir. Öyle ki kendinizi savunacağınız zamanlarda olacak, tam güç saldırmanız gereken zamanlarda olacak. Tamamen strateji ve taktiksel mantığa dayalı bir oyundur. İlk seviyelerde rakiplerinizden uzak sakince büyümeye çalışıp, sürekli sağ gösterip solunuzu unutturun. Yeri geldiğinde balyoz misali bir sol vurduğunuzda rakibiniz neye uğradığını şaşırsın.

Darkorbit ScreenShots


Pek çok oyun severin aklına takılan ve sıkça karşılaşılan bazı sorulara cevaplar verelim…
Özellikle oyuna yeni başlayan ve başlamayı düşünen arkadaşlarımızın sorduğu sorulardan biri; Ne kadar sürede seviye yani “level” atlarım?
- Seviye “level” atlamak için tecrübe puanı kazanıp belirlenen limitlere erişmeniz gerekmektedir.

Bir diğer soru ise darkorbit hammaddeleri ile ilgili… Arkadaşlarımız soruyorlar “Hammaddeyi nasıl satarım?”
- Şirketinizin haritadaki konumuna göre 1–1 bire bir, 2–1 ikiye bir veya 3–1 üçe bir bölgelerinde yer alan mavi karelere gidin.
Darkorbit’ te hammadde kavramı, gemilerinizin silahlarında kullanılmak üzere edinmeniz gereken veya satarak belirli bir oyun geliri elde etmenizi sağlamak içindir. Bir diğer soru da bu hammaddelerden biri olan “prometium” diğer adı ile x maddedir.
Bazı arkadaşlarımız da bu maddeyi nereden bulabileceklerini soruyorlar…
- “Prometium” bulunabilir bir madde değildir. Laboratuarlarınızda üretebileceğiniz bir maddedir.

Darkorbit ScreenShots


Bazı arkadaşlarımızın sabretmeye hiç niyeti olmayabiliyor. Bu yüzden saldıracağı zaman çift silah kullanarak rakibini uzay boşluğunda yok etmek istiyor.
- Gemilerinizi lazerle doldurduğunuz sürece ikili silah kullanabilirsiniz.
Kimileri ise saldırıya gideceği zaman bazı şeyleri yanına almayı unutuyor ve soruyorlar; gemimin “dp” si yani “Damage Point” i neden yeniden dolmuyor?
- Sevgili arkadaşlar, hangardan çıkmadan önce “tamir robotunuzu” alıp geminize yerleştirmeyi unutursanız bu başınıza daima gelecektir.

Bazı maddeler değerlidir ve büyük önem arz eder. Bunlardan biri de “uridium” dur. Soruyorlar; Uridium’ u nasıl elde edebiliriz?
- Bonus kutucukları ve şanslı iseniz canavar öldürdüğünüzde elde edebilirsiniz.


Bu şekilde birkaç ufak sorunuza da cevap bulduktan sonra gelelim oyunumuzun diğer detaylarına…
Bazı darkorbit severlerin çokça şikâyet ettiği bir durum var. Bunun adı ekran donması veya diğer adı ile bug oluşmasıdır. Peki, nasıl oluşuyor bu ekran donması? Savaş sırasında veya birkaç geminin aynı anda ateş etmesi sonucunda oluşmaktadır. Bu sorunu çeken arkadaşların aşağıdaki ayarları yapması gerekmektedir.
- SET tuşuna basın ve ayarlar menüsüne girin.
- Aşağıdaki resimde gösterdiğimiz özellikleri kapatın ve sayfanızı yenileyin.
Sonuç olarak daha az sorun ile oyununuza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Darkorbit Ayarları


Gelelim oyunda başarıya giden yolun adımlarını saymaya…

1- Seviye atlamak mı istiyorsunuz?
Seviyenizi yükselmek için aradığınız ve bulamadığınız “Hint Kumaşı” tarzında bilgilere harız mısınız? Oyundaki öncelikli göreviniz taş toplamak olsun. Çünkü bu taşları topladığınız sürece görevleri tamamladığınızdan ötürü “tecrübe puanı”, “şeref puanı” ve kredi verecektir. Bu puanlar içerisindeki en önemli puan baremi ise seviye atlamanız için gerekli olan tecrübe puanıdır.
Taşları topladıktan sonraki hedefiniz “Streuner” denilen “1 – 1” bölgesinde bulunan düşmanları yok etmenizdir. 1 – 2 bölgesindeki taşları toplayıp, lordaki canavarları yok etmelisiniz… Böylece tecrübe puanınızı azami seviyeye çıkartmış olacaksınız. Bir üst seviye için önemli bir gelişmedir.

Darkorbit Gemileri


2- Biraz temkinli olmanın kimseye zararı yoktur…
“1 – 2” seviyesini de geçtiğimize göre artık “1 – 3” bölgesinin keşfine varalım…
Bu dakikadan sonra karşınıza büyük ebatlarda canavarlar çıkacaktır. Bu bölgedeki en önemli tavsiyemiz ise asla portalınızdan uzaklaşmayım. “Mordon”, “Lor” bölgelerindeki ve diğer alelade canavarları yok etmekle meşgul olun.
Bu seviyede uzun boylu canavarlarda göreceksiniz. Bu canavarlara karşı asla yakın savaşmayın. Ateş edip uzaklaşın sonra sokulup yeniden tekrarlayın. Ama yok ben gemime güveniyorum diyorsanız denemesi bedava dilediğiniz gibi saldırın. Ancak unutmayın ki darkorbit evreninde mermi çok önemlidir. Büyük canavarlarla karşılaştığınızda merminiz bitebilir ve bu durumda kaybeden olursunuz bunun olmaması için kredinize olabildiğince çok mermi almaya çalışın.

Darkorbit Hangar


3- Bir diğer başarı taktiği ise 1 – 4 seviyesine geçtikten sonra leveliniz yükseldiğinde yeni seviyelerde bolca kutular bulacaksınız. Krediler, uriler ve mermiler katlanarak bu kutulardan kazanılmaktadır. Bu yüzden bu seviyeyi iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

4- Oyun içerisinde mutlak surette güvenilir bir klana üye olmaya çalışın. Çünkü klanda biriken kazançların dağıtımında adil olmayan klanlar bulunmaktadır.

Darkorbit


5- Son olarak hammadde ile zenginleştirme yapmalısınız. Bu yüzden laboratuarınızı ekranın solunda bulunan butonlarla güncel tutmaya özen gösterin. Maddeleri kullanmak istediğinizde ise, hangi hammaddeyi kullanmak istiyorsanız onu fare ile tutun ve istediğiniz silahın üzerine bırakın. Hammaddeler ile hız ve kalkanı süreli olarak, mermi ve roketleri ise sayılı olarak besleyebilirsiniz.
 

eX-FaCToR

Level 1
Üye
Katılım
7 Eki 2009
Konular
10
Mesajlar
31
Reaksiyon Skoru
1
Başarım Puanı
57
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
oyuna baslıcam şimdi
 

murder1993

Level 3
TM Üye
Üye
Katılım
2 Mar 2010
Konular
24
Mesajlar
229
Reaksiyon Skoru
12
Başarım Puanı
69
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
HORT


nerdenn nereye :)))
 

Anime

Level 4
TM Üye
Üye
Katılım
16 Ağu 2012
Konular
42
Mesajlar
347
Reaksiyon Skoru
37
Başarım Puanı
67
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Haklısın bu sürede çok büyük bir gelişim oldu
 

AsiLForumlu

Level 2
Üye
Katılım
16 Ağu 2012
Konular
7
Mesajlar
92
Reaksiyon Skoru
3
Başarım Puanı
37
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Ahhh Ulan Ahhhh Bak Eski Dark Orbit :D
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst