Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Adios Ermanatos

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,839
Reaksiyon Skoru
1,474
Başarım Puanı
403
MmoLira
243
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
'Herkes üzerine düşeni yapıyor, aynen yayıncı kuruluştaki “Adios arkadaş” gibi. Hangi hafta, hangi maçta bir pozisyon olsa, o dostum bilirkişi pozisyonunda. İyi hoş da bitime 6 hafta kala..' Yemen Ekşioğlu'nun Fanatik Gazetesi'nde yayınlanan köşe yazısı:Adios Ermanatos

Süper Lig'imizde, kalite bakımından çok yüksek olmasa da senelerdir görülmemis bir yarış ve heyecan var. Beş takımımız şampiyonluk hayalleri yanında, Avrupa mücadelesi içindeler. Bu hedefi yakalamak için, sezon başında büyük maliyetli, rekor derecede paralar harcandı. Haftalar ilerleyip, istenen sonuçlar gelmeyince teknik adamlar değiştirildi.
Bu puanlar uğruna sakatlar verildi, seyirciler gerildi, oyunculara yüksek miktarda primler verildi,
yeri geldi hakemler yerildi ve maalesef hedefe giden yolda, 'her şey mübah' felsefesi sergilendi. Kulüp başkanlarından "tezgah var" feryatları yükseldi... Yayın kuruluşuna ise, "Sen de bu kaosun içinde ol" diye yer verildi.
Kaldı 6 hafta...
Herkes üzerine düşeni yapıyor, aynen yayıncı kuruluştaki "Adios arkadaş" gibi. Hangi hafta, hangi maçta bir pozisyon olsa, o dostum bilirkişi pozisyonunda. İyi hoş da bitime 6 hafta kala, Adios Eramanatos çok formsuz. Yunus Yıldırım'ın, Colin Kazım'ın koluna, "orada ne işin var" derken dikkat, herkesin penaltı dediği pozisyona es geçerken, Rüştü'ye yapılanlar, pozisyonda Nobre var diye faul derken malesef başka müsabakalarda bir dediği diğerini tutmuyor. Delgado sarı kart istedi, hakem de verdi diye hakemi yerin dibine soktun. Ya Lugano'ya, Lincoln'e sarı kart vermeyenleri niye omuzunda taşıdın Eramanatos. Asıl üzüntüm büyüğüm, çok sevdiğim, Şansal Ağabey'in karşısında, Ender kardeş içeride şaşkınları oynuyor. Ricamdır; 6 hafta Erman Kardeş rapor alsa da, meydanı takımlara bıraksa. Maç sahada oynansa, hakemleri etki alanından rahat bıraksa.
Baksanıza FIFA kuralı hak getire. Yere göre sığdıramadığı Bünyamin Gezer'in, Sivasspor maçında yaptıkları ortada.
Kaleye giden topu, Bursasporlu Ömer elle kesmiş, varsın kessin. Beşiktaş lehine karar olmasın da ne olursa olsun. Toraman'ın pozisyonunda Kirita formasından çekmiş, Toraman'ın dengesini bozmuş. Orada Kirita'nın pozisyonunda penaltı var diyeceğine, sarı kart ve elle oynadı diye, "ihraç doğru" diyor.
Neye göre? O akşamki ruh haline, hakemin Ermanatos'a yakınlığına, kulüplerle olan problemine göre mi?
Devamlı gittiği, yediği yerleri söylüyor. Ermanatos şu 6 hafta ye, iç keyfine bak. Faturayı hiç çekinmeden bana gönder. Bu uğurda bilhassa amatörlerde çok para harcadım. Çünkü senin yorumlarınla amatörlerde de katliam çıkıyor. Söz veriyorum, faturanı ödeyeceğim ama tek şartla; Pazar akşamları toz oluyorsun. Bilhassa Beşiktaş'ı rahat bırakıyorsun. Maçın skorunu değiştiren, üstüyle başıyla çok oynayan, çomak sokan hakemleri iki koyun bile teslim etmeyeceğim çobanları bize; dürüst, cesur diye allayıp pullayıp satmaya kalkma.
Anlıyorsun değil mi? Adios Ermantos.
 
Üst