Reklam vermek için [email protected]

Altın Konu Disco Elysium: Karakter Gelişimi (Rehber)

Göktuğ UYANIK

Stand tall, even if that means standing alone
TM Üye
Üye
Katılım
3 Eki 2017
Konular
609
Mesajlar
4,371
Reaksiyon Skoru
1,655
Altın Konu
139
Başarım Puanı
262
MmoLira
4,327
DevLira
47
Takipçiler
13
Merhaba forum okurları Disco Elysium oyun rehberinin bu sayfasında karakter geliştirme mekanikleri ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız.


Disco Elysium , sürekli başarıyla soruşturma yeni Beceri Çekler ve kazanç ilerleme geçmesine izin yeteneklerini artırmak için oyuncu karakterini geliştirmek gerekir.

Disco Elysium , diğer RPG olduğu gibi oyuncu belirli eylemleri gerçekleştirmek için deneyim puanları alır ve sonuç olarak birkaç şekilde geçirebilirsiniz yeni seviyeleri ve Beceri Noktalar, kazanır.

Nasıl deneyim puanı (XP) kazanırım?


Disco Elysium'da seviye atlamak ve Beceri Puanları kazanmak için Deneyim Puanları kazanmalısınız - Disco Elysium: Karakter Geliştirme - Temel Bilgiler - Disco Elysium Guide

Disco Elysium , kadar seviyesi ve Beceri Puanları kazanmak için tecrübe puanı kazanmak zorundadır. Disco Elysium oynarken iki XP kaynağı bulabilirsiniz :

NPC Sohbeti;
Görevleri tamamlama (ana ve yan görevler).
Düşünce Kabinindeki bazı düşünceler, bir karaktere ek deneyim puanları sağlayabilir:


Beceri Puanlarımı neye harcarım?

Disco Elysium'daki beceri puanları çeşitli şekillerde yatırılabilir: belirli bir becerinin seviyesini yükseltin, Düşünce Kabininden düşünceleri kaldırın veya ek bir düşünce yuvası satın alın.

Oyuncunun yetenek puanlarını hemen elden çıkarmak zorunda olmadığını burada belirtmekte fayda var.

Bunları daha sonra kullanmak üzere saklayabilir ve örneğin zor bir beceri testini geçmek için kullanabilirsiniz.
Bireysel becerilerin seviyesini artırmak
Bir düşünceyi silmek
Yeni düşünce yuvası

Bireysel becerilerin seviyesini artırmak


Bir karakterin beceri seviyesini artırmak, kazanılan Beceri Puanlarını harcamanın ana yoludur - Disco Elysium: Karakter Geliştirme - Temel Bilgiler - Disco Elysium Guide

Bir karakterin beceri seviyesini artırmak, kazanılan Beceri Puanlarını harcamanın ana yoludur.

Karakter sekmesine gittikten sonra kaç puanınız olduğunu kontrol edebilir ve hangi yetenekleri geliştireceğinize karar verebilirsiniz.

Yanlışlıkla yanlış becerinin seviyesini yükseltirseniz, Geri Al düğmesine tıklayarak bunu geri alabilirsiniz .


Bir düşünceyi silmek


Bir düşünce tamamen araştırıldığında (%100 ilerlemeye ulaştığında), kalıcı olarak donatılır ve Unut düğmesine tıklanarak silinebilir, ancak bu eylemin bazı sonuçları vardır - Disco Elysium: Karakter Geliştirme - Temel Bilgiler - Disco Elysium Kılavuzu

Bir düşünce tamamen araştırıldığında (%100 ilerlemeye ulaştığında), kalıcı olarak donatılır ve Unut düğmesine tıklanarak silinebilir , ancak bu eylemin bazı sonuçları vardır:

Bir düşünceyi kaldırmak 1 beceri puanına mal olur;
Düşünce kalıcı olarak listeden kaldırılır.

Yeni düşünce yuvası


Disco Elysium'un başlangıcında düşünceleriniz için 3 yuvanız var - Disco Elysium: Karakter Geliştirme - Temel Bilgiler - Disco Elysium Kılavuzu

Disco Elysium'un başlangıcında, düşünceler için 3 yuvanız var. Düşünce Dolabı'ndaki tüm yuvaları kullandıysanız, yenilerinin kilidini açabilirsiniz, ancak bunun maliyeti 1 Beceri Puanıdır .
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst