Reklam vermek için [email protected]

Disco Elysium: Beceri kontrolleri (Rehber)

Göktuğ UYANIK

Stand tall, even if that means standing alone
TM Üye
Üye
Katılım
3 Eki 2017
Konular
609
Mesajlar
4,371
Reaksiyon Skoru
1,655
Altın Konu
139
Başarım Puanı
262
MmoLira
4,327
DevLira
47
Takipçiler
13
Merhaba forum okurları Disco Elysium rehberimizde, Beceri kontrollerinin ne olduğunu, ne tür olduğunu ve bunların oynanışı ve oyunun hikayesini nasıl etkilediğini anlatacağım dilerseniz anlatıma başlayalım.

Disco Elysium , diğer RPG olduğu gibi zar rulo başarılı bir işlemi tamamlamak olmadığını belirlemek için karakterin becerileri test etmek için kullanılır.

Disco Elysium'da Pasif ve Aktif olmak üzere iki tür beceri testi vardır .


Pasif Beceri Kontrolleri


Pasif Beceri kontrolleri arka planda çalışır ve karakter olumlu bir zar attığında otomatik olarak puanlanır - Disco Elysium: Beceri kontrolleri - Temel Bilgiler - Disco Elysium Guide

Pasif Beceri kontrolleri arka planda çalışır ve karakter olumlu bir zar attığında otomatik olarak puanlanır .

Pasif bir beceri testini geçmek genellikle ek diyalog seçeneklerine erişim sağlar.

Formül : Söz konusu beceri düzeyi +6 olarak benimsenir.

Aktif Beceri Kontrolleri


Görüşmelerinizi yaparken Aktif Beceri Kontrolleri sizin tarafınızdan seçilir - Disco Elysium: Beceri kontrolleri - Temel Bilgiler - Disco Elysium Kılavuzu

Aktif Beceri Kontrolleri , görüşmelerinizi yaparken sizin tarafınızdan seçilir .

Bir beceri testinin üzerine geldiğinizde, testi geçme olasılığı olan bir kutu görünecektir.

Aktif yetenek testleri 2D6 (2 6 taraflı zar) atılarak kontrol edilir , 2x1 atış her zaman kaybeder ve 2x6 atış her zaman kazanır.

Formül : 2D6 + beceri seviyesi

Testi geçme olasılığı olan kutuda görüntülenen bilgiler, test zorluğunun karakterin beceri seviyesi ve olası değiştiriciler ile bir karşılaştırmasıdır.

Değiştiriciler


Disco Elysium'daki değiştiriciler, gerçekleştirilen beceri testine eklenen olumlu bonuslar veya olumsuz durumlardır - Disco Elysium: Beceri kontrolleri - Temel Bilgiler - Disco Elysium Kılavuzu

Değiştiricilerin Disco Elysium'daki pozitif ikramiye ya da negatif durumları olan gerçekleştirilen yetenek testi eklenir.

Değiştiriciler çeşitli şekillerde elde edilebilir: öğelerden (bazıları belirli bir beceriye puan ekleyen ve diğerinden çıkaran), uyarıcılardan, düşüncelerden veya belirli bir eylemi gerçekleştirdikten sonra.

Karakterinizin envanterindeki tüm değiştiricileri sol tarafta kontrol edebilirsiniz .

Karakterinizin şu anda hangi eşyaları giydiğine dikkat edin ve hangi beceri testini geçmeye çalıştığınıza bağlı olarak bunları değiştirin.

Bir yetenek kontrolü tekrar alınabilir mi?

Disco Elysium , Oyuncu belirli bir koşulu görüşmenin ardından bazı başarısız beceri testlerini tekrarlamak yeteneğine sahiptir.

Beyaz Beceri Kontrolleri : Belirli bir becerinin seviyesini (testle ilgili) en az 1 puan artırdığınızda veya belirli düşünceleri araştırdıktan sonra tekrar yapılabilir;
Kırmızı Beceri Kontrolleri : Bu testler tekrarlanamaz.​
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst