Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Cataclysm'de Priest Değişiklikleri

ßyMesMes

'Sıradışı Admin
Ticaret - 0%
0   0   0
  • Turkmmo 2019 Yılının En Çok Tanışmak İstediğiniz Üyesi

Yakut2 1-120 FARM SERVERİMİZ METİN2 TARİHİNİN EN BÜYÜK ÇEKİLİŞLERİYLE 2 EKİM CUMA GÜNÜ 21.00’da AÇILIYOR. LYCANLI, SİMYALI, KUŞAKLI. MELEY, JOTUN, NEMERE GİBİ EN GÜNCEL SİSTEMLERLE SİZLERİ BEKLİYORUZDETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYINIZ...

WoW-Turk Çeviri Ekibi/Blue Post
Yeni Priest Büyüleri

Heal ( Level 16'da açılıyor ): Priest sınıfının halihazırda zaten Heal isimli bir büyüsü mevcut ancak şu an oyunda bulunan "Heal" yüksek seviyelerde kullanılmaz hale geliyor ve bunu Cataclysm'de değiştirmek istiyoruz. Artık daha erken bir şekilde karşınıza çıkacak Heal, daha çok gücü düşürülmüş bir Greater Heal gibi çalışacak. Eğer heal'ın gücünü kontrol etmek istiyor ve verimli mana kullanmak istiyorsanız, Heal kullanmanız gereken bir büyü haline geliyor. (Flash Heal bu konuda artık başarılı değil.) Priest'in temel büyüsü olarak Heal'ı görüyoruz ancak daha güçlü birşey istediklerinde Greater Heal veya daha hızlı heal istediklerinde Flash Heal her zaman ellerinin altında olacak. Aynı mantığı diğer Heal sınıflarında da kullanıyoruz.

Mind Spike ( Level 81'de açılıyor): Shadowfrost hasarı veriyor ve bir DOT ekliyor. Mind Spike'nin mantığı Shadow Priestlere daha çok büyü vermekten öte, kullanmaları tamamiyle keyiflerine kalmış başka bir büyü daha vermek. Muhtemelen bu büyü, Healerler için de tercih edilebilecek durumda tutulacak. Mind Spike, kısaca Shadow Priest rotasyonunda yer bulamayacak ancak normal rotasyonu kullanamadığınız anlarda -örneğin fazlasıyla hareket etmeniz gereken bir boss veya devamlı hedef değiştirmeniz gereken bir savaşta- kullanabileceğiniz bir büyü olacak. Mind Spike spamlamak bir Shadow Word: Pain ve Mind Flay kullanımıyla aynı hasarı verecek. Bu büyüyü kullandığınızda sürekli kullanmanızı istiyoruz. Ayrıca Shadow büyüsü kullanamadığınız anlarda da kullanabileceğiniz bir büyü olacak. ( Belli bir büyü sınıfı kitleme artık tek büyü sınıfıyla sınırlı olacak, diğer sınıfları kullanabileceksiniz.) 1.5 Saniye cooldown, 30 yard. Cooldown'u yok.

Inner Will ( Level 83'de açılıyor): Hareket hızınızı %12 arttırıyor ve instant-cast büyülerin mana seviyesini %10 düşürüyor. Bu büyüyü Inner Fire ile beraber kullanamıyorsunuz, ikisinden birisi arasında seçim yapmanız gerekmekte. Inner Fire şu an Spell Power ve Armor buff veriyor.

Leap of Faith ( Level 85'de açılıyor): Bir Party veya Raid üyesini yanına çekmek için kullanabileceğiniz bir büyü. Leap of Faith veya Life Grip adını verdiğimiz bu büyü, Priestlere aggro çeken bir üyeyi korumak için bir olanak sağlıyor.

Yetenek ve Mekanik Değişiklikleri:

* Tüm HoT ve DoT'lar Haste ve Crit'den etkileniyor. Haste HoT ve DoT'larınızın daha az süreyle hedefinizde durmasını sağlamak yerine, hasar verme aralıklarının hızlanmasını sağlıyor. Böylece büyülerinizin süresi aynı kalırken, daha fazla hasar vermeye başlayacaksınız.
* Shadow Word: Death'ı bir execute olarak geri getirmeyi planıyoruz. %25 HP altındaki hedeflere karşı kullanabileceksiniz.
* Priest'in healing konusunda Tanklardan Wrath of the Lich King'de biraz uzaklaştığını görüyoruz. Bu yüzden Priestlere bazı yeni yetenekler gelecek. Greater Heal, Tank heallemesi konusunda benzersiz olacak. Discipline talentlerine ikinci bir shield daha eklemeyi düşündük, böylece daha fazla hedefe daha fazla shield açabileceksiniz. Ayrıca büyük ve Tanklara kullanmak isteyeceğiniz türden güçlü bir kalkan daha gelebilir.
* Divine Spirit ve Prayer of Spirit oyundan çıkartılıyor. Spirit artık mana-regen konusunda kullanılacak tek özellik olacağından, herkese bu gücü vermek istemiyoruz. Blessing of Kings ve Mark of the Wild'de Spirit vermeyecek.
* Mana, heal sınıfları için daha önemli olacak. Heal sınıflarının hayatlarını zorlaştırmak istemiyoruz ama daha eğlenceli olmasını sağlamaya çalışıyıyoruz. Bir büyünün istediği mana miktarı problem olmadığı sürece büyü seçimi pek de önemli bir sorun olmuyor. Tabi ki bunun dışında 5 saniye kuralını kaldırıyoruz, bu yüzden mananız artık daha hızlı yenilenecek.

Yeni Talentler ve Talent Değişiklikleri:

* Discipline ağacının tek hedef healleme kapasitesini arttırmaya çalışıyoruz.
* Holy ağacını PvP'de kullanılabilir kılmak istiyoruz.
* Shadow ağacını kısa savaşlar için kullanılabilir kılmak istiyoruz.
* Discipline Power Word: Barrier adında yeni bir talent alıyor. Bunu gruplara uygulanan bir Power Word: Shield olarak görebilirsiniz.
* Holy ağacıyla oynamayı ilginç yapmaya çalışıyoruz. Yeni bir talent Prayer of Healing, Heal veya Renew'i ard arda üç kere kullanan Priest'in gücünü arttıracak. Bu güç arttırmayı daha çok kombinasyona bağlamayı planıyoruz.
* Misery artık vuruş şansını arttırmıyor. Sınıflara bağlı bu tür bufflar yüzünden eşyalarını değiştiren sınıflar istemiyoruz.

Priest'de Mastery Talent Bonusları

Discipline
Healing
Meditation
Absorbtion

Absorbtion: Power Word: Shield, Divine Aegis ve Power Word: Barrier'in gücünü arttırıyor.

Holy
Healing
Meditation
Radience

Radience: Direkt heallerinizin hepsi ufak bir HoT sağlıyor.

Shadow
Spell Damage
Spell Crit
Shadow Orbs

Shadow Orbs: Büyü kullanırken Shadow Orblar oluşup etrafınızda dönüyorlar ve Shadow hasarınızı arttırıyorlar. Düşük seviye Shadow Priestlerin Shadowform'u kazanmadan önce de kendilerini Shadow Priest olarak görmelerini de sağlayacak.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst