Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Jericho

BoRa{TR}

Level 7
TM Üye
Üye
Katılım
26 Ocak 2009
Konular
745
Mesajlar
1,513
Reaksiyon Skoru
131
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Jericho
Clive Barker’s Jericho da takılan arkadaşlar için bir iki püf nokta yazayım. Tam çözümün yerini tutmaz ama bir de bunları bilerek oyuna devam ederseniz geçme şansınız artar diye düşünüyorum.

Biliyorsunuz ki her adamın farklı yetenekleri var, hepsi çok güzel ama hızlı ve seri ilerlemek istiyorsanız size tavsiyem açık alanlarda Black le (sniper cı gotik ve karizmatik hatun şahsiyet) oynamanızdır. Patlayan ve kalkan taşıyan yaratıkları öldüremiyorum diye şikayetci olamazsınız Black varken. Çünkü tüfeğinizden attığınız tek bomba 1 veya 2 sinin işini çoktan bitirecektir. Bombanız mı bitti Black attığı sniper mermisini zihniyle kontrol edebiliyor ve kalkana çarptırmadan yaratığı beyninden indirebiliriz.

Kapalı mekanlarda favori adamınız Chruc (ninja kız) olmalıdır. Hem tabancanızla mermi yağdırabilir hem de yanınıza geleni kılıcınızla biçebilirsiniz ve diğer adamlardan daha hızlı ilerlersiniz. Biliyorsunuz ki yaratıklara mermi filan kolay kolay para etmiyor. Kılıcınız karakterlerdeki bir çok silahtan daha etkili unutmayın.

Kalkanlı yaratıklara diğer bir çözüm Delgado (iri kıyım ağabeyimiz), elinden çıkardığı ejderha her şeyi delebilir. uçan yaratıklara da ejderha iyi bir çözüm.

uçan yaratıklar için diğer bir çözüm hackerımız olan Cole, zamanı yavaşlatarak daha kolay nişan alıp mermiye boğabiliriz. Ayrıca zoom yaptığımızda yaratıkların zayıf noktalarını yüzümüzdeki bilgisayarlı maskemiz bize gösterir.

sırtından vurmamız gereken yaratıklar için hacker ı kullanıyoruz zaman yavaşlatarak hemen arkasına dolanabilir mermi yağdırabilirsiniz.

En az kullanacağımız adamlar Rawlings (rahip), Jones (zihin den zihne geçiyor). Bu adamları genelde kilit noktalarda kullanıyoruz. Açılmayan kapılar bölüm sonu boss ları gibi.

Clive Barker’s Jericho da takılanlar için burası önemli:
Adım adım izlememiz gereken yollar şunlar. İlk olarak karşımızda kocaman yıkıntı var tahtalarla örülmüş bir kapı veya bir duvar. Black bunları şok dalgası vererek itebilir, kırabilir.

İkinci olarak etrafta yaratık var mı ona bakın. eğer varsa zihnine girip yanındaki kolu çekmemiz gerekiyordur. Oyunda zaten bunu öğretme bölümü var açıklamaya gerek duymuyorum.

Bunların hiçbiri yoksa bir yeri patlatmamız gerekiyorsa Hacker ı kullanıyoruz. o elektronik bilgisiyle bazı kapakları açabilir ve içine bomba atıp yok edebilir. Ayrıca zaman yavaşlatarak çok hızlı işini halleder.

eğer ateşlerle kaplı bir yer varsa ve geçmeniz imkansızsa Delgado ateşlerden etkilenmez. Tabi etrafınızda ateş kalkanı çıkarmazsanız haliyle ölür.

Son olarak zihinler arası dolaşan adamla o yaratık senin bu yaratık benim zihinden zihine atlayarak kapının arkasındaki bombaları uçurup kapıyı açabilirsiniz. Oyunun en kilit noktalarından bazıları bunlar. Yaratıklara biraz yakın mesafeden zihinlerine girebiliyoruz fazla uzaklaş**ıyoruz. Bazı bölümlerde bu sayı 4 ila 5 yaratığa kadar çıkabiliyor. Yaratık yükse zihin okumayla uğraşmayın. Bir önemli ayrıntı daha, duvarlarda acı çeken yaratıklar da bunlara dahil.

Bazı kapılar kan büyüsüyle açılır bunda da ninja hatunumuz devreye giriyor.

Oyunda takılacağınız kıl yerlerden biri de tavana asılı şişko adam. Onu da anlattığım gibi ilk olarak Black i deniyoruz ve tutuyor. Ortaya sürüklediğinizde ölecektir. Şok dalgalarıyla ortaya sürüklüyoruz.

En zor yer son yaratık tabi ki. Onu öldürebilmeniz için ilk önce dışındaki kabuğu yok etneniz lazım. Black ile bunu yok edebilirsiniz şok dalgasıyla. Adamların sıralamalarını unuttum ama kullanmanız gereken adam parlayacak ve hemen ölmeyecektir. Yaratık sizi oraya buraya savurduğunda herkes ölür ama kullanmanız gereken adam renkli şekilde yanıp sönerek kalacaktır. Hemen onu uyandırıp özel güçlerinizi kullanın. Hiçbir şekilde bu yaratığa mermi vs şeyler işlemeyecektir. Tüm adamları sırasıyla kullanacaksınız verdiği sıraya göre.

Son hatırladığıma göre ilk başta Black le kalkanı kırdıktan sonra (dışını kapladığı küre) ninjamızla biçmek, Bundan sonrasında Blackle görevimiz bitiyor ve Chruch (ninja) a geçiyoruz. Kanlı büyüler yapıyoruz onunla işimiz bittiğinde. Delgado sanırım ejderha çıkarıyoruz. Yaratığımızda kendi ejderhasıyla karşılık veriyor. Sonrasında da Rawlings (rahip) le kutsal kelimeler söylüyoruz bu yaratığımızı oldukça rahatsız ediyor. Sonrasında da ölüyor artık ölsün gebersin yaa!
 

kralmustafa

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
22 Eki 2008
Konular
243
Mesajlar
2,994
Reaksiyon Skoru
192
Başarım Puanı
137
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Ellerine Sağlık.!!
 

CrayzTurk

Level 7
TM Üye
Üye
Katılım
11 Şub 2009
Konular
463
Mesajlar
2,249
Reaksiyon Skoru
172
Başarım Puanı
155
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Ellerine Sağlk
 

PcManYaG-ı-

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
129
Mesajlar
1,220
Reaksiyon Skoru
15
Başarım Puanı
122
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
paylaşım için teşekkürler...
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst