Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

MSI Afterburner ile Oyunlarda Fps Değelerinizi Görüntüleyin!

5.00 yıldız(lar) 1 Oy

lanetadam

Tütsü yaktık temizlendik, dumanından zehirlendik.
Site Yetkilisi
Admin
VIP Üye
Yarışma Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Paylaşımcı
Ticaret - 0%
0   0   0
Konular
8,809
MmoLira
363
DevLira
0
Merhaba Turkmmo.com ziyaretçileri ve üyeleri. Bir çok oyun oynayan kişi gibi zaman zaman sizde oyunlarda fps değerlerinizi, arka planda çalışan sistem parçalarının ne durumda olduğunu merak ettiğinizi düşünerek bu konuyu hazırlıyorum.

Bu merakınızı basitce Fraps vb. programlar ile giderebiliyorsunuz fakat üzülerek belirtiyorum ki bazı oyuncuların bu merakını Fraps yeterli derece gideremiyor. Fps değerlerinin yanısıra daha detaylı bir bilgi almak isteyen oyuncular ram, işlemci, fan hızı gibi bilgileride erişmek isteyebiliyorlar.

Bu gibi durumlarda yardımımıza MSI Afterburner yetişiyor. Detaylı olarak fps değerlerini görüntüleyebileciğiniz bu programda fan hızınızı, işlemci ve ekran kartı kullanımınızı, sıcaklık değerlerimizi detaylı bir şekilde görüntüleyebiliyoruz. Üstelik MSI'in bize sağlamış olduğu kolaylıklar sayesinde yazı fontları, renklerini değiştirebilmemizin yanısıra program arayüzünü de rahatlıkla değiştirebiliyoruz.

MSI bu konuda kullanıcıları düşünerek havalı arayüzler oluşturduğunun ve bir çok dilde destek verdiğinin (Türkçe dahil) bilgisinide vermeden geçemeyeciğim. Üstelik MSI bu programı biz oyunculara hiç bir bedel teklif etmeden, ücretsiz ve süresiz olarak kullanamımıza izin veriyor. Bu programın kullanımı ne şekilde olacak, ben nasıl fps değerlerimi görüntüleyeciğim diye soran arkadaşlar içinse aşağıda detaylı bir anlatım kendilerini bekliyor.

Yavaş, yavaş programımızın kullanımına gelecek olur isek öncelikle programı MSI'in kendi resmi sitesinden indirmeleyiz. BURAYA TIKLAYARAK "Download" seçeğinden programı indirebilirsiniz. Kurulum aşamalarını tamamlandıktan sonra programımızı başlatıyoruz.

Başlangıç ekranı olarak olarak bu şekilde bir arayüz karşımıza çıkacaktır, hoşunaza gider ise kullanmaya devam edebilir ya da ben daha farklı görseller seviyorum derseniz ise kırmızı çerçeve içerisine alınmış 'Settings' butonuna basarak ayarlara girebilirsiniz.
proxy.php?image=https%3A%2F%2Fwww.imagevisit.com%2Fimages%2F2018%2F07%2F29%2F1.png&hash=f1360d33bbe9e10fc86c618cc2b1572b

Başlamışken arayüz ile başlayalım diyorsanız kullanıcı arayüzüne tıklayarak gelebilirsiniz. Ok çubukları sayesinde rahatca menüleri görüntüleyebilirsiniz. Eğer programı Türkçe dil desteği ile değilde İngilizce olarak kurduysanız 'User Interface' butonuna gelmelisiniz.

Bu sayfaya ulaşdıktan daha sonra programımızın arayüzü ve genel olarak hangi dilde kullanıcığını, sıcaklık birimini, arayüzün temasını ve arayüzün transparan ayarlarını değiştirip güncelleyebilirsiniz. Kırmızı çerçeveye alınmış alanlarda birinci çerçevede MSI tarafından yayımlanmış arayüzleri seçebilir, ikinci çerçeve de ise program arayüzünü değiştirmeden önce nasıl görüneciğini görüntüleyebilirsiniz.
proxy.php?image=https%3A%2F%2Fwww.imagevisit.com%2Fimages%2F2018%2F07%2F29%2F2.jpg&hash=4c437cb61b863e6cd05dd3175436238b

Arayüzle işimiz bitti artık fps değerlerini oyunlarda görüntülemek istiyorum diyorsanız 'İzleme', programı İngilizce olarak kullananlar için 'Monitoring' butonundan bu sayfaya erişebilirsiniz. Bu sayfada oyunlarda görüntülemek istediğiniz tüm ayarları seçebilir ve arka planda sistemimizdeki parçalarımızın çalışma perfomansını, hızını, sıcaklığını görüntüleyebilirsiniz.

Bu ayarları görüntüleyebilmek için görüntülemek istediğimiz ayarın üzerine tıklıyoruz, akabinde OSD'de göster(Bilgi Ekranı) göster butonuna işaretliyoruz. İngilizce olarak kullanan arkadaşlar için 'Show in on-screen display' butonuna tıklıyorsunuz.

Daha sonrasında seçtiğimiz ayarı oyunlarda hangi isimle görmek istiyorsanız 'Grup adı üstüne yaz' butonunu işaretleyerek karşısında ki alana görmek istediğimiz ismi yazıyoruz. İngilizce kullananlar için 'Override group name' butonuna tıklamalılar.
proxy.php?image=https%3A%2F%2Fwww.imagevisit.com%2Fimages%2F2018%2F07%2F29%2F3.jpg&hash=8f5845287f8d8c53469757cf96be9dca

Son olarak ise 'Tamam/OK' butonuna bastığınız da ayarlarımız kaydedilmiş olacaktır.
Not: Değerlerin oyun içerisinde gözükebilmesi için 'Grup adını üstüne yaz/Override group name' seçeğinin kesinlikle işaretli olması gerekmektedir.

Herhangi bir oyuna veya oynadığınız oyuna giriş yaptığınız sağ üst köşede fps değerleriniz ve diğer seçmiş olduğunuz değerler gözükecektir.
proxy.php?image=https%3A%2F%2Fj.gifs.com%2FW7N53Q.gif&hash=baf4ece7123acf2ed557a6c9e481a996

JusiFer

Enjoy the silence ♛
Telefon Numarası Onaylanmış Üye TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Yönetici
VIP Üye
Dergi Editörü
Turnuva Organizatörü
Yarışma Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Developer
Ticaret - 0%