Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Deve Dikeni

SwordMaster

Level 14
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
18 Tem 2013
Konular
3,937
Mesajlar
9,879
Beğeniler
202
MmoLira
2
DevLira
0
#1
Gereken beceriler: 0

[TD="class: tbl-sts_bg-light tbl-usi_brd-bottom, align: center"]Ömür süresi[/TD]
[TD="class: tbl-sts_bg-light tbl-usi_brd-bottom grnn b, align: center"]90g.[/TD]

[TD="class: tbl-usi_brd-bottom, colspan: 2, align: center"]Deve dikeni dikenli olup, yabani bitki sayılır. Lanet ve kahır simgesidir; büyücüler, kahinler ve şifacılar tarafından çeşitli iksirlerin yapımında kullanılır.

[/TD]

 

lanetadam

Tütsü yaktık temizlendik, dumanından zehirlendik.
Site Yetkilisi
Admin
VIP Üye
Yarışma Organizatörü
Hosting Yöneticisi
Paylaşımcı
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
9 Eyl 2013
Konular
8,809
Mesajlar
35,523
Beğeniler
1,973
MmoLira
361
DevLira
0
#2
Paylaşımınız için teşekkürler.
 

turkumdemir

Level 3
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
28 Şub 2017
Konular
25
Mesajlar
146
Beğeniler
7
MmoLira
21
DevLira
0
#3
Doğada çoğunlukla kendiliğinden yetişme özelliği gösteren deve dikeni bilimsel adı Silybum marianum‘dur. Yol kenarlarında ve çorak arazilerde sıkça görülen faydalı bir bitkidir. Tohumlarının çok kolay yayılması nedeniyle Türkiye’nin pek çok bölgesinde bu bitkiye rastlanmaktadır. Ekim yapılan tarlalarda istenmeyen bitkilerden biridir. Yararları sadece karaciğer hastalıkları ile savaşma olmayan deve dikeni, sindirim sistemini düzene sokma ve zayıflatma gibi birçok faydalı etkisi bulunmaktadır.

Geçmişten günümüze faydaları ile oldukça öne çıkmış olan deve dikeni, doğal bitkisinden ziyade pek çok alternatif ürünü ile de kullanım oranı bir hayli artmış durumdadır. Özellikle karaciğerin yenilenmesi ve iyileştirilmesinde etkili olan deve dikeni hapı kullanımı pratik bir seçenektir.

Deve dikeni tohumu tozu ve yağ formu ile de bu doğal bitkiden faydalanmak mümkündür. Bu tür sağlığa faydalı olduğu düşünülen alternatif ürünleri kullanmadan önce uzman görüşüne başvurmak önemlidir. Kişinin kendi başına istediği dozda deve dikeni ürünlerini kullanması yarar yerine zarar görmeye neden olabilir. Mutlak fayda için güvenilir adresleri tercih etmek her zaman sağlık için en doğrusudur.

Bilgihanem.com
 
Üst