Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

SSS - Arıza Tespiti

The mystery man

Level 5

ORHUN2 25 Mayıs saat:15.00 da sizlerle! Lykansız,Simyasız,Editsiz Sorunsuz Altyapı özel fileslı ,ödüllü lonca ve vs turnuvaları,tr den emekli TM.Mitoz yönetiminde 12 yıllık tecrübeHEMEN KAYIT OL VE MACERAYA KATIL

1. Ben bu hata mesajını alıyorum:"DirectX hata: Görüntü hızlandırma desteği çalışmıyor. Eğer görüntü sürücüsü doğru kurulduysa, lütfen şuanki görüntüleme modununun 16 bit olduğunu doğrulayın." Ne yapabilirim?

* Ekran rengini 16 bite ayarla* DirectX 8.1 veya yukarısını kur* Grafik sürücünü güncelle

2. Play.exe dosyasını açtığımda 'Soket Hatası 10061' uyarısını alıyorum.

Bunun anlamı hesap sunucusu devredışı demektir. Lütfen daha sonra yeniden oturum açmayı deneyin.

3. Oyunda oturum açmaya çalıştığımda, sistem hata mesajı alıyorum : 'Sunucu ile bağlantı kesik. Lütfen yeniden deneyin.'

Bu birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle, sunucu bakımda, lütfen daha sonra tekrar oturum açın, İkincisi, yeni oturum kapattığından ve hesabın sunucuda takılmıştır. Lütfen sonra tekrar deneyin. Üçüncüsü, istemciyi en yeni versiyonuna güncellememiş olabilirsin. Lütfen linkinden yamaları indirin.

4. İstemciyi açtığımda, sistem yazı tipini küçültmem söyleniyor. Ne yapmalıyım?

Sistem yazıtipini küçük yapmak için aşağıdaki adımları takip et: (1) Masaüstüne sağ tıkla (2) "özellikler"i seç (3) "ayarlar"ı seç (4) "Gelişmiş"e tıkla (5) "Genel"e tıkla (6) Küçük yazıtipini (96 dpi) seçmek için aşağı ok'a tıkla

5. Gölge modunu Tam Gölge yaptığımda, ekranın heryeri korkunç siyah gölgelerle berbat oluyor. Ne yapmalıyım?

Lütfen DirectX'in diğer versiyonunu kur(en aşağı versiyon 8.1). Eğer bir bilgisayarda birçok Fetih istemcisi açarsan, lütfen onları kapat ve sadece bir istemci bırak.

6. Kontrol Panelinden veya Kaldırma Yöneticisinden Fetih programlarını kaldıramıyorum. Ne yapmalıyım?

Eğer fetih 1.0 'ı elle silersen, bazı fetih dosyaları bilgisayarından silinemez. Bu istemciyi yeniden kuramamanın sebebidir. Bu olduğu zaman, lütfen Fetih'i tamamen çıkarmak için bir kaldırma programı kullan. Eğer bilgisayarında bir kaldırma programı yoksa, bir arama motoru (google, yahoo gibi) kullanarak bulabilirsin. Bilgisayarına bir kaldırma programı kurduktan sonra, sadece onu çalıştır, o sana kurduğun bütün programları gösterecek, sadece Fetih 1.0 dosyasına tıklayarak bilgisayarından kaldırabilirsin.

7. 'Hata: 3D/yapı oluşturulamıyor' gibi bir mesaj aldım, ve sonra istemci kapandı.

Önce, adresinden yamaları indirmeyi dene. Eğer bu yardımcı olmazsa, lütfen oyunu yeniden kur.

8. Yavaş indirme sorunuyla karşılaşıyorum ve hata mesajı alıyorum, ne yapmalıyım?

Bir indirme programı kullanmayı dene, FlashGet, GetRight vb gibi...Bu programlar bağlantı kesilmesi düzeldikten sonra indirmeye devam edeceklerdir.

9. İndirme sitesini açamıyorum. Sayfa bulunamıyor deniyor.

Büyük olasılıkla bu indirme sunucusu şuanda servis dışı olduğundandır. Lütfen siteyi açmayı daha sonra tekrar dene. Ya da diğer sitelerden indirmeyi dene.

10. Masaüstümdeki Fetih 1.0 dosyasına tıkladığımda, Giriş'e basıyorum, Whenever I click Conquer 1.0 on my desktop, I hit Enter, sadece görüntü kaybolmuyor, hiç giriş ekranını göremiyorum, lütfen biri bana yardım etsin.

1) Fetih dizinine git sonra ini klasöründe GameSetUp.ini dosyasını ara, bu satırda yalnızca şu değişiklikleri yap [Interface]InterfaceRecord=0

2) Lütfen güvenlikduvarının Fetih'i engelleyip engellemediğine bak.

11. Play.exe dosyasına tıkladığımda, istemci parlıyor ve doğrudan çıkış yapıyor.

Lütfen güvenlikduvarı ayarını düşük seviyeye ayarla.

12. İstemciyi indirdim. Ama onu açtığımda dosya bozuk deniyor.

Flashget ile bozuk dosyaları tamir edebilirsin: (1) Flashget'i aç. (2) Sağ taraftaki sil tuşuna tıkla (3) dosyanın üstüne gelip sağ tıkla ve "bozuk zip dosyalarını onay" komutuna tıkla (4) Flashget onarmak için oyunu yeniden indirecek.

13. Oyun neden çok yavaş?

Oyun neden çok yavaş? Aşağıdak sebepler sana neden yavaş olduğunu düşündürebilir.* Oyun sunucusu ve ISP arasında zayıf bir bağlantı* Büyük program kullanımı* Oyuncunun bilgisayarının genel durumunun bi şeyi vardır, daha iyi Grafik kartı kullanman, daha az yavaşlığı sağlar* Aynı haritada çok fazla oyuncunun olması.*Birden fazla istemci açmak. Yavaşlık hissettiğinde lütfen aşağıdaki metotları takip et:* Virüs taraması yap* Fetih 1.0'deki kayıt(log) klasörünü sil.* Gölgeyi kapatmak için ayarlar tuşuna tıkla* Diğer programları çalıştırma* Geçici internet dosyalarını temizle ve geri dönüşüm kutusunu boşalt.* Daha fazla disk alanı oluştur * Sadece bir tane Fetih istemcisi aç.

14. Neden yamaları elle kurduğumda, autopatch.exe bulunamıyor.? hata mesajını alıyorum?

Bunun sebebi yamaları doğru olarak kurmamandır. Lütfen FO yamalarını indir ve aşağıda söylendiği gibi kur:1) Yamaları Fetih dosyasına kaydet.2) Fetih klasörünü aç, kurmak için yama simgesine çift tıkla.

15. Biri benimle konuştuğunda sadece ekranda bir satır görüyorum. Neden?

Konuşmaların satırlarını kontrol etmek için CP/MP dairesinin yanında bir sürgü var. Daha fazla satır görmek için o sürgüyü yukarı sürükleyebilirsin. Bazen sürgü CP/MP topunun arkasına gizlenebilir, ona tıklayıp yukarı sürüklemeyi dene, daha fazla konuşma satırı göreceksin.

16. Oyunun Giriş ekranına ismimi yazmaya çalışıyorum ama hiç bişey görünmüyor.

-Bütün kullanıcılar masaüstlerini 96 dpi olarak ayarlamalıdırlar. Bazı yüksek çözünürlüğü olan masaüstü ve laptop kullanıcılarının bu ayarı 120dir. Bu masaüstünde sağ tıklanarak onarılabilir. -> Özellikler -> Ayarlar -> Gelişmiş -> 96dpi/Normal. - Win98SE ve WinME giriş ekranında bu sorunla karşılaşır. Giriş yapmak için girdiğin yazının görünmesi için, ALT tuşunu basılı tut. - Giriş Ekranı girdileri Q Klavyesine dayanarak kabul eder. Eğer farklı bir klavye kullanıyorsan, girdilerini buna göre uyarlamak zorunda kalacaksın. - Kullanıcıadı ve şifre hassas durumda. - Sunucun için bütün gerekli yamaları uyguladığına emin ol. Hangi istemcilerin hangi yamalara gerek duyduğu bu konuyla birlikte is Aynalar konusunda da listelenmiştir. Elle yama kurma çoğu insan için otomatikten daha güvenilir.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst