Reklam vermek için [email protected]

Oyuna Başlangıç

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 54
  • Görüntüleme 6K

ToxicAngeLx

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
10 Eyl 2012
Konular
251
Mesajlar
2,311
Reaksiyon Skoru
109
Altın Konu
0
Başarım Puanı
135
MmoLira
-31
DevLira
0
Takipçiler
37
güzєℓ ραуℓαşıм..
 

TolqaAnac

Level 17
TM Üye
Katılım
10 Şub 2012
Konular
5,446
Mesajlar
11,024
Reaksiyon Skoru
670
Altın Konu
0
Başarım Puanı
345
MmoLira
-10
DevLira
0
Takipçiler
66
Merhaba;
Karakterinizi açtığınızda oyuna Atina’da başlarsınız. CTRL+M tuşlarına bastığınızda harita açılır. Haritada yeşil renkli ok sizsiniz. Sarı kareler diğer oyuncular, beyazlar ise oyundaki NPC’ler. Mouse ile bunların üzerine gelirseniz isimleri görünür. Oyuna ilk girdiğinizde başının üstünde mavi ünlem işareti yazan kişiye gidiyorsunuz. Bu kişi size ilk başta karakterinizin sınıflandırılmasını soracaktır. Burada karşınıza 5 farklı sınıf çıkacaktır
Bunlar;

Kraliyet Muvazzaf Subayları – İmparatorluk Gardiyanı – Karayip Korsanı – hazine Avcısı ve Silahlı İşadamı(!Armed Businessman)dır
Her birinin kendine has meziyetleri vardır. Kimi karada iyidir, kimi denizde, kimi uzak menzil deniz savaşında, kimi heal yapar, bunları daha sonra detaylı olarak anlatıcam. Her karakteri ve becerilerini de detaylandırıcam.
2inci görevde ise silahınızı seçeceksiniz. Sağ aşt köşede yanıp sönen ikon sayesinde gitmeniz gereken NPC ye otomatik olarak gideceksiniz, ve devamını zaten çözersiniz.
Bundan sonra “Tersane Patronu” na giderek istediğiniz klasmandaki geminizi inşa ediyorsunuz. Ancak oyunun size verdiği gemi 6 level bir gemiye eş değer. Boş yere 1 level gemi alıp geliştirmeye çalışmayın.

Geminizi inşa etmeden önce oyundaki para kazanma yollarından biraz bahsedeyim çünkü geminizi buna göre inşa edeceksiniz. Oyunda çabuk yoldan para kazanmak ve EXP puan kazanmak için Macera(görev) yapmanız gerekli. Görevleri 3 ana meslek odalarından alıyorsunuz. Bunlardan en çok para kazandıranı “Tüccar ittifakı Locası”dır. Diğer ikisi ise “Ares Savaşçı İttifakı”, “Maceraperestler İttifakı Locası”dır. Oyun içinde istediğiniz zaman mesleğinizi değiştirebilirsiniz. Her şehirde bu meslekleri temsil eden kişiler var. Bulunduğunuz şehirde haritada bu kişilerin olduğu yerleri bularak görevleri bunlardan alıyoruz.Gemi tipleri:

“Tersane Patronu” da “Gemi İnşa Etme” seçeneğini seçip istediğiniz gemi tipini inşa edin. 3 tip gemi var:

1- Savaş gemisi : en çok top bulunduran ve en güçlü gemidir. Korsan gemisi avlamak için idealdir. Beyaz yelkenli gemilere saldırmamaya dikkat edin. Bu gemilerin ait olduğu şehirlerle aranızın açılmasına neden olur ve yakalandığınızda hapse girersiniz. Oyunun hızını arttıramadığımız için oyunda cezanızın bitmesiniz beklemek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca bu gemi en yavaş ve yükleme kapasitesi düşük bir olan gemidir.

2- Ticaret gemisi (Ticari Gemi): taşıma kapasitesi en yüksek olan ve güçlü bir gemidir. Orta hızda seyreder, silah donanımı azdır. Düşük level korsan gemilerini alt edebilir.

3- Akın Gemisi (Keşif Gemisi): orta derece yük kapasitesi ve silah donanımı var ama hız konusunda üstündür. Geminin gövde dayanıklılığı zayıftır.


Beceri (Skill).
Beceri Eğitmeni: şehirlerin kapı girişindeki “Beceri Eğitmeni”nden beceri (skill) öğrenirsiniz. Yarıca özel Beceri (skill) öğrenme 31 level olan becerilerinizi de yükseltmeniz için bu kişiye başvuruyorsunuz. (sadece 7 beceri 31 level’den yukarı çıkarabilirsiniz. Bunlara 2. derece beceri deniyor.) Beceri öğrendiğiniz zaman bu beceriyi kullanmak için gerekli olan alet size Beceri Eğitmeni tarafından verilir. Her 4 level de 1 Hüner Puanı alırsınız ve bu puanları Beceri Eğitmeninde de Hüner becerisi almak için kullanın.

Gemi Becerileri (Skileri): Geminizin levelini arttırmak için 3 beceri geliştirmeniz gerekli. Manevra, Askeri Ekipman ve Yapı. CTRL+Z tuşlarına basarak bu becerilerin durumunu görebilirsiniz. Geminizin Manevrasını geliştirmek için açık denizde gezinebilirsiniz (10sn de 1 EXP gelir) ya da bir şeyler keşfede bilirsiniz. Bunu “Maceraperestler İttifakı” görevi alarak veya açık denizde gezinirken gördüğünüz parıltıları araştırarak yapabilirsiniz. Geminiz parıltıların olduğu bölgede demirleyin ve “Keşif” butonuna tıklayın. Geminiz üzerinde dönen bir dürbün görürsünüz. Araştırmanız sonucunda bulduğunuz nesneyi “Doğrulayıcı”ya götürün, size para ve Şeref Puanı verir.
Askeri Ekipman= savaşarak geliştirilir. Diğer gemilere hasar vermek size EXP kazandırır ve aldığınız Hüner puanlarıyla daha iyi toplar ve savaş ekipmanı alabilirsiniz. Popüler 2 top çeşidi: Havan Topu: bu topların uzun menzili vardır ve yüksek hasar verirler ama yavaş dolar ve menzil açısı dardır. Saçmalı Toplar: çabuk dolar ve menzil açısı geniştir ama menzili kısa ve verdiği hasar azdır.
Yapı= Tüccar İttifakı görevleri yapılarak ve şehirlerarası ticaret yapılarak geliştirilir. Mermer ve Portakal’ın iyi kar bıraktığı söyleniyor. Ama en iyisi Cape Town’dan 10 level Altın yük alıp uzak bir şehre satmak.
Manevra= Akın (keşif) gemileri, Askeri Ekipman = savaş gemileri, Yapı = Ticari (Ticaret) gemilerin level atlaması için gereklidir. Gerekli becerileri geliştirdiğinizde geminizi sıradaki level e yükseltebileceğiniz şehre gidin. ( her şehirde yükseltme yapamazsınız.) gerekli materyalleri de toplayıp Tersane Patronuna gidin Gemi İnşa Etme seçeneğini seçin. Önce geminizdeki top, Gemi başfigürü (gemi başı) vs. indirmeyi unutmayın.

Gemi Başı (gemi başfigürü) kullanımı: Gemi başfigürü (gemi başı) geminin dayanıklılık vb. özelliklerini arttırır. Geminin çeşidine göre Gemi başfigürü (gemi başı) 3 çeşittir. Ateş tipi gemiye yüklenebilecek top sayısını arttırır. Su tipi geminin yükleme kapasitesini arttırır. Rüzgar tipi gemideki denizci (tayfa) sayısını arttırır ve geminin hızını arttırır. Gemi başfigürü (gemi başı) da kendi özelliğine göre EXP kazanır ve fullendiği zaman yükseltilebilir. Tersane Patronundan satın alınarak veya yükseltme gemi başfigürü (gemi başı) seçeneğini seçerek yükseltebilirsiniz. Bunun için gerekli olan materyalleri toplamanız gerekecek. Yükseltme işlemi başarısızlıkla sonuçlanabilir. Tekrar deneme şansınız olur. “Mümkün yükseltme başarısız sayısı” kaç kere deneyebileceğinizi gösterir. Eğer geriye hiç sayı kalmamışsa son şansınız Gemi başfigürü (gemi başı) yi kırabilirsiniz.

Tersane İşçisi: İskelede bulunan kişidir. Denizcilerinizi (tayfayı) iyileştirmek için ve yeni denizciler almak için bu kişiye başvurun. Meyhaneden daha da ucuza alabilirsiniz. Yola çıkarken denizciler (tayfa) için “Erzak” bu kişiden temin ediyoruz. Denize açılmak için de bu kişinin izini gerekli.

Tersane Patronu: sahilde bir yerlerdedir. Gemi ekipmanı, tamiratı, gemi ve Gemi başfigürü (gemi başı) yükseltme bu kişidedir.
Denize açılma: şehirdeki işlerinizi bitirdikten sonra denize açılma vakti geldi. Yeterli denizci (tayfa) (en az kapasitenizin yarı kadar) ve Erzak (300-400 civarı) aldıktan sonra açılmaya hazırsınız. Açık deniz oyuncuları 3 gruba ayrılır. Beyaz yelkenliler NPC şehir gemileri bunlara saldırmayın. Saldırırsanız o geminin hizmetinde olduğu şehir ile aranız açılır ve şehre yaklaştığınızda top ateşine tutulursunuz. Siyah yelkenliler korsan gemileri onlara ganimet için saldırabilirsiniz tabi onlar da size saldırır. Gri yelkenliler diğer oyunculardır. Geminizi hareket ettirmek için Mouse ile gitmek istediğiniz yere sağ tıklayın.

Korsanlar: bu gemiler herhangi bir anda çıkıp size saldırabilirler. Eğer korsa gemileri ile savaşmak istiyorsanız açık denizde gördüğünüz savaş alanlarına gidebilirsiniz. Açıkdenizde bir korsan gemisi sizi yakaladığında önünüze 4 seçenek çıkar: rüşvet; korsanlara para ödeyip yolunuza devam edesiniz, geminizin level ine göre ödeyeceğiniz miktar artıyor. Mahvetmek; bu seçenekte korsanları bastırmaya çalışırsınız eğer başarısız olursa savaşa girersiniz. kaçma; hiç bir şey ödemeden kaçabilirsiniz. saldırı; savaş ekranına çıkarsınız. Korsan gemisini seçin ve top menzilinize girince tekrar tıklayarak ateş edin.

Avare: açık denizde giderken gördüğünüz deniz yüzeyinde yüzen kasalardır. Üzerine tıklayarak bu alana girersiniz ve gemi ile yakınlarına yanaşarak toplamaya başlarsınız. Bu ekranda kesinlikle korsan gemisi olmaz.

Keşifler: açık denizde giderken gördüğüz parıltılar varsa orda keşfedilecek bir şeyler vardır demek. Burada durup araştırmaya başladığınız zaman bulacağınız şey bir bitki, dağ yada hayvan olabilir. Bunlardan birini keşfettiğiniz zaman elinizde bir de kanıt olur. Bunu şehirlerdeki Doğrulayıcıya götürdüğünüz zaman para ve Şeref Puanı kazanırsınız.

Şeref Puanı: sosyal statünüzü belirler. görev yaprak ve diğer gemileri(çoğunlukla korsan gemisi) batırarak kazanılır. Şeref Puanı puanınız yeterli olduğu zaman bir üst seviyedeki statüye geçebilirsiniz. Bu statüyü oyuna ilk başladığınız şehrin başkanından alırsınız. Ayrıca bu şehirle olan ilişkiniz de belli bir seviyede olmalıdır. Değilse Subay (Officer) adındaki kişiye gidip şehre bağışta bulunduğunuzda ilişki puanınız artar. Bazı eşyaları kullanabilmek için sosyal statünüzün yüksek olması gereklidir

Bunlar başlangıç, fırsatım oldukça dahasını ekliyeceğim. Kullandığım karşılıklar tahminidir, npc isimlerinde Türkçeleştirilirken farklılıklar olabilir 

Not: Bundan önceki patchlerde soldaki 2 karakter Yunan, sağdaki 2 karakter ise Osmanlı karakteriydi. Soldaki 2sinden 1ini seçtiğinde Atinada, sağdaki 2sinden 1ini seçtiğinde İskenderiyede doğuyordun ama artık sabit sadece atinada doğuyorsun. Oyuna March to glory patchi ile beraber 5 yeni sınıf eklendi. Bu sınıfları da seçtiğin npc sadece Atinada olduğu için oyuna atinada başlanmaktadır.

Değerli Paylaşımın İçin Teşekkür Ederim.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst