Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


İranlı 'hacker'lar Twitter'ı utandırdı

admin

Admin
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,433
Mesajlar
34,590
Beğeniler
13,807
Yaş
31
MmoLira
931
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılında Beklediğiniz Özelliklerle 1-120 Farm Yeni Serverıyla Geliyor! 18 Ocak Cuma Saat: 21.00`da Yeni Sunucu Atlas Açılıyor! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN 500 TL Değerinde Kristal Ödüllü Çekilişe Katılmak İçin BURAYA TIKLAYINEn büyük mikrobloging ağı Twitter, dün gece İranlılar tarafından 'hack"lendi. Iranian Cyber Army adlı hack grubunun eyleminde, Twitter'a giren herkes politik mesaj veren başka bir siteye yönlendirdi. Twitter, güvenlik açıklarını gözden geçiriyor.The Guardian ve BBC web sitelerinde yer alan haberlere göre, yaklaşık 30 milyon kullanıcısı olduğu tahmin edilen Twitter'ın "hacklenmesinin" ardından, gidilen harici web sitesi dışında Twitter ağının birkaç saat kullanılamadığını, sayfaya giriş yapılamadığını ya da mesaj gönderilemediğini bildirdi.
BBC web sitesinde yer alan habere göre, gidilen sayfada kırmızı ve siyah bir ekran üzerinde yeşil renkli bir bayrağın ortaya çıktığı, ayrıca İngilizce ve Farsça sloganlar yer aldığı belirtildi. Ekranda şu yazının yer aldığını kaydetti:

"Bu site, İran siber ordusu tarafından hacklenmiştir. ABD, internet erişimini kontrol ettiğini ve yönettiğini düşünüyor ama yönetmiyor. Biz, gücümüzle interneti kontrol ediyoruz ve yönetiyoruz, dolayısıyla İranlıları kışkırtmaya çalışmayın."
Gazete, iki saat sonra sitenin normale döndüğünü belirterek, site yetkililerinin "planlanmamış bir arıza süresinin yaşandığını" bildirdiğini yazdı. Ancak olay, Twitter gibi dev bir internet yatırımının bile ne denli ciddi güvenlik açıkları olduğunu göstermesi açısından ilginç.
İran'da geçen haziran ayında yapılan cumhurbaşkanı seçimlerinin ardından da Twitter'ın ilgi odağı olduğunu hatırlatan Guardian, ABD yönetiminin Twitter'ı İran'daki cumhurbaşkanı seçimleri sonrasında yapılan protestoları duyurmaya ve yaymaya çağırdığını kaydetti.
Twitter'ı "hackleyen" grup hakkında çok az bilgiye sahip olunduğuna, ancak sayfaya bırakılan mesajların kafa karıştırdığına dikkati çeken gazete, şu yorumu yaptı:
"Her ne kadar hackerların bıraktığı mesaj Amerikan karşıtı olsa da sayfaya yerleştirilen yeşil renkli bayrak, Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın muhalifi Hüseyin Musavi'nin 'yeşil hareketini' akla getiriyor."
 
Üst