Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Rollhouse turnuvası tamamlandı!

backtoback

Level 19
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
14,513
Beğeniler
681
MmoLira
0
DevLira
0
#1
Bilkent Rollhouse Bowling Salonu'nda 9 gün süren 70 bin Euro ödüllü turnuvaya, 7 ülkeden 160'ı aşkın sporcu katıldı. Turnuvaya, ilk kez Malezya Milli Takımı da tam kadro halinde katılırken, bu ülkeden Adrian Ang 238'lik ortalamaya birinciliği kazandı. Finlandiyalı Pasi Uotila, ikinci olurken Danimarkalı Anja Ginge Jensen ve Finlandiyalı Osku Palermaa üçüncülüğü paylaştı. Adrian Ang, 10 bin Euro'luk para ödülünün sahibi olurken, Pasi Uotila 6 bin ve Anja Ginge Jensen ile Osku Palermaa 3 bin Euro para ödülü kazardı. Final yarışında ilk 52'ye giren diğer sporculara da para ödülü dağıtıldı.

Şampiyonayı yerinde takip eden Avrupa Bowling Federasyon Asbaşkanı ve Avrupa Bowling Turu'nun kurucusu Danimarkalı Kim Jensen, İHA'ya yaptığı açıklamada, Ankara'da çok güzel bir organizasyonun yapıldığını söyledi. "Üç yıldır Ankara bu turnuvaya ev sahipliği yapıyor. Ankara Open en iyi organizasyonun yapıldığı ve sürekli olarak takvimde yer alan bir turnuva haline geldi. Bu turnuva yüksek seviyeli sporcuların da dikkatini çekti ve buraya kaliteli sporcular geldi. Kaliteli sporcuların olduğu yerde kaliteli yarışmalar izlenir. Bu turnuvada da böyle oldu. Bu durumdan gayet memnunum. İlk kez Malezya Milli Takımı turnuvaya katıldı. Bowling, Malezya'da çok yaygın bir spor. Onların buraya gelmesi bowlingin daha da gelişmesi için çok önemli. Burada da profesyonelce yarıştılar" diye konuştu.

Jensen, Türk bowlingi hakkında ise, "Türkiye'de bu sporun federasyonu halen gelişmekte. Türkiye'de çok iyi sporcular var. Fakat bu sporcuların daha fazla uluslararası turnuvalara katılması gerekiyor. Ne kadar çok turnuvaya katılırlarsa, Türkiye'de bu spor daha hızlı gelişir" ifadelerini kullandı.
 
Üst