Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Ankara Open 2009 sürüyor!

backtoback

Level 19
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
21 Tem 2009
Konular
2,390
Mesajlar
14,513
Reaksiyon Skoru
681
Başarım Puanı
280
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Türkiye'de son yıllarda merak edilen ve yaygınlaşmaya başlayan bowling sporunda, favori adayımız Habib Doğan'ın final turlarında elenmesi izleyenleri üzdü. Finalde son 8'de İngiltere, Finlandiya (2), Rusya, Danimarka, İsveç (2) ve Malezya yarıştı. Final gününde elde ettiği ortalamalarla dikkatleri üzerine çeken isim ise Finlandiya'nın başarılı oyuncu Pasi Uotila oldu.. Bayanlarda ise Danimarkalı oyuncu Anja Ginge Jensen iddiasını sürdürerek 5. turlara kadar gelmeyi başardı.

Finalde 6. adıma gelindiğinde son 4'te iki Finlandiyalı oyuncu Pasi Uotila ve Osku Palermaa karşı karşıya gelirken; diğer hatta Malezyalı Adrian Ang ve Danimarkalı Anja Ginge Jensen yarıştılar.

Pasi Uotila, Osku Palermaa karşısında ilk oyunda elde ettiği skorla açık ara önde giderek şampiyonluk yolunda iddiasını ortaya koyan isim oldu. İkinci oyunlara gelindiğinde rakibi karşısında aynı performansı sergileyememesine rağmen turu geçmeyi başaran isim oldu. Diğer lane de mücadele veren Malezyalı oyuncu Adrian Ang, Danimarkalı oyuncuyu eleyerek finalde Pasi Uotila'nın rakibi oldu.

Final turlarının sonuncusu olan 7. turda oyuna 9/ (dokuz, spare) ile başlayan Pasi Uotila'nın henüz oyun başındayken moral olarak çöktüğü gözlendi. Rakibinin üst üste strike ları karşısında ise 9' lik atışlarına devam eden Finlandiyalı oyuncu bir ara sinirlenerek bilekliğini fırlattı. Oyuncu bu davranışıyla bowling sporunda beklenmeyen ve alışık olunmayan bir görüntü sergiledi. İki oyun boyunca üst üste yaptığı strikeları ile rakibine moral olarak da üstünlük sağlayan ve bu yüksek performansıyla elde ettiği 238'lik ortalamasıyla Ankara Open 2009'un şampiyonu Adrian Ang oldu.

Malezya bu sene Ankara Open 2009'a ilk kez katılan ülke oldu. Geçen senelerde birçok kez rezervasyon yaptırmış ancak katılım göstermemişlerdi. Bu sene turnuvaya ilk kez katılarak adını şampiyonluk derecesine taşıyan ve 10 bin Euro'luk ödülün sahibi olmayı başaran oyuncu, seyircilerden bolca alkış topladı.

Turnuvanın ikincisi Pasi Uotila olurken, üçüncülüğü Osku Palermaa ve Anja Ginge Jensen paylaştılar. İkinci olan oyuncu 6 bin Euro, üçüncü olan oyuncular ise 3 bin 500 Euro'luk ödüllerin sahibi oldular. Turnuvada dereceye girememiş olsalar da final yarışında ilk 52 de yer alan oyunculara da çeşitli para ödülleri verildi.

Dokuz günlük bu dev maratonun ve ödül töreninin ardından sporcuların eğlencelerini de unutmayan, turnuvanın ev sahibi Rollhouse, turnuvanın konaklama sponsoru olan Bilkent Hotel ve Konferans Merkezinde verdiği parti ile turnuvayı unutulmaz bir geceyle sonlandırdı.

Turnuva ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bocce Bowling Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Ankara Open'in 'Bowlingin Forrmulası' haline geldiğini belirterek, "Bu yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden en iyi oyuncular Ankara'ya geldi. İlk kez Malezyalı bir oyuncu ilk sırada yer aldı. Ankara Open Türk sporu adına göğsümüzü kabartıyor" dedi.
 
Üst