Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Hasan Senin'den kınama!

backtoback

Level 19
Fahri Üye
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
21 Tem 2009
Konular
2,390
Mesajlar
14,513
Beğeniler
681
MmoLira
0
DevLira
0
#1
Senin yaptığı açıklamada, Kıbrıs Rum Kesimi'nin girişimleri ve baskısı sonucu şampiyonaya ayrı bir ülke olarak katılamadıklarını belirterek, Avrupa Bocce Federasyonu'nun bu yöndeki kararını politik olarak nitelendirdi.

Aynı zamanda KKTC sporcu kafilesinin başkanlığını da yapan Senin, KKTC olarak kendi bayraklarıyla şampiyonada mücadele etmek istediklerini belirterek, ''Biz müracaatımızı yaptık. Ancak Avrupalı yetkililer Kıbrıs Rum Kesimi'nin baskısı sonucu buna izin vermediler. Kıbrıs ya da Türkiye bayrağıyla ancak katılabileceğimizi söylediler. Biz de Türkiye'nin ikinci takımı olarak katıldık'' diye konuştu.

Senin, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
"Elbette ki Türkiye bayrağı altında şampiyonaya katılmak bizim için büyük bir onurdur. Kaldı ki Türk yetkililer de bizim ayrı bir ülke olarak şampiyonada yer almamız konusunda girişimlerde bulundu. Bize büyük destek verdiler. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.''

Daha önceleri bu tür sorunlarla karşılaşmadıklarını ifade eden başkan Senin, ''Bu durum 2007 yılında San Marino'da yapılan bocce oyunlarında Rumların baskısı sonucu değişti. Rumlar spora dahi tahammül edemiyorlar. Bocce oyunu Kıbrıs'ta yalnızca bizde oynanıyor. Rumlarda bu spor yok. Kazan'da yapılan Avrupa Bocce Şampiyonası'na ayrı bir ülke olarak katılmamıza izin verilmemesini politik buluyor ve kınıyorum'' şeklinde konuştu.
 
Üst