Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


"Bayrağımızın hakkıydı"

[ORmanC-ı-*

Level 10
TM Üye
Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Konular
1,288
Mesajlar
6,475
Reaksiyon Skoru
298
Başarım Puanı
205
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Dünya Sualtı Federasyonu tarafından Antalya Lara'daki Titanic Resort Otel'de düzenlenen şampiyonanın dinamik apnea kategorisinde yarı final mücadeleleri gerçekleştirildi. 6 ülkeden 31 sporcunun katıldığı şampiyonada, 8 bayan, 8 de erkek sporcu finalde mücadele etmeye hak kazandı.

Finale katılacak sporcuların isimlerinin, hakem heyetinin yapacağı teknik incelemenin ardından açıklanacağı bildirildi.

-TÜRK SPORCU BAYGINLIK GEÇİRDİ-
Yarı final için 24. sırada mücadele eden Türk Milli Takımı sporcusu Gölgem Şirikçi, müsabaka sırasında ''Black Out'' olarak tanımlanan, oksijen yetersizliği nedeniyle muhakeme gücünü kaybederek diskalifiye oldu.

Su altında bilincini kaybettiği anlaşılan Şirikçi, görevliler tarafından havuzdan çıkarıldı. Kısa süreli bilinç kaybı yaşayan Şirikçi, sağlık ekipleri tarafından oksijen verilmesinin ardından kendine geldi.

Türk Milli Takımı Antrenörü Levent Ucuzal, gazetecilere yaptığı açıklamada, küp ve dinamik apnea yarışlarının çok zor olduğuna dikkati çekti.

Çok iyi derece yapan bir sporcunun, bir sonraki dalışında sorun yaşayabildiğini belirten Ucuzal, şöyle konuştu:
''Bu bireysel bir spor olmasına rağmen, bir taktik işi. Burada da bir taktik hatası oldu. Suyun altında oksijen yetersizliğinden kaynaklı muhakeme gücünü kaybetme olur. Bu olduğu zaman kişi kendisini iyi hissettiğini düşündüğünden, (Daha yüzebilirim) diye düşünür ve sürenin dışına çıkar. Biz buna teknik olarak 'Black out' diyoruz. Gölgem Şirikçi ise bizim yeni arkadaşlarımızdan. Kendisi bir pentatlon yarışçısı. Altyapısı çok sağlam. Burada black out olması, onun için bir kriter değil. Gelecekte çok iyi sonuçlar alacağına inanıyoruz.''

-KÜP APNEA ÖDÜL TÖRENİ-
Dinamik apnea yarışlarının ardından, Kemer'de yapılan küp apnea yarışlarının ödül töreni düzenlendi.

Küp apneada erkeklerde dünya rekoru kırarak birinci olan Türk sporcu Cenk Devrim Ulusoy, ikinci İtalyan sporcu Michele Tomassi ve üçüncü Rus Sergei Kozunov ile bayanlar birincisi Hırvat Lidija Kılıç, ikinci Türk sporcu Bilge Çingigiray ve üçüncü İtalyan Monica Barbero, törenle madalyalarını aldılar.

-''MADALYAMI ULUSUMA ARMAĞAN EDİYORUM''-
Dünya rekortmeni sporcu Cenk Devrim Ulusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, başarısı için, ''Bayrağımızın hakkıydı'' dedi. Ulusoy, başarısını rekorla taçlandırdığı için onur duyduğunu söyledi.

Bayanlarda ikinciliği elde eden Bilge Çingigiray da madalya almak için büyük mücadele verdiğini anlattı.

Çalışmalarının sonucunu almaktan mutluluk duyduğunu belirten Çingigiray, ''Dinamik apneada finalde yarışacağım. Bu kategoride de başarı kazanmak istiyorum. Madalyamı ulusuma armağan ediyorum'' diye konuştu.
 
Üst