Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Bilge Çingigiray Avrupa ikincisi!

[ORmanC-ı-*

Level 10
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
25 Ağu 2009
Konular
1,288
Mesajlar
6,475
Beğeniler
298
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılında Beklediğiniz Özelliklerle 1-120 Farm Yeni Serverıyla Geliyor! 18 Ocak Cuma Saat: 21.00`da Yeni Sunucu Atlas Açılıyor! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN 500 TL Değerinde Kristal Ödüllü Çekilişe Katılmak İçin BURAYA TIKLAYINDünya Sualtı Federasyonu tarafından Antalya'nın Kundu bölgesindeki Titanic Resort Otel'de düzenlenen 1. Avrupa Serbest Dalış Şampiyonası'nın ikinci bölümü olan Dinamik Apnea kategorisinde bugün 8 bayan, 8 erkek sporcunun katıldığı finaller yapıldı.

Final yarışmalarında bayanlarda İtalyan sporcu Isabel Riyotti 167.05 metrelik derecesiyle birinci olurken, ikinciliği Türk sporcu Bilge Çingigiray 162.36 metrelik derecesiyle elde etti. Üçüncülüğü ise İtalyan sporcu Michaela Ravazzolo 119.44 metrelik derecesiyle kazandı.

Erkeklerde ise birinciliği Fransız sporcu Frederic Sessa 199.80 metrelik derecesiyle elde ederken, ikinciliği İtalyan sporcu Michole Tomas 194.14, üçüncülüğü Hırvatistan'dan Davor Francevas 191.92'lik derecesiyle aldı. Türk sporcu Sertan Aydın ise yaptığı 158.59 metrelik derecesiyle Avrupa altıncısı oldu.

-İKİ SPORCU BAYGINLIK GEÇİRDİ-
Bayanlar yarışması sırasında geçen yılın dünya rekorunu kıran Hırvat sporcu Karla Fabrio, 190 metreye ulaştığında baygınlık geçirdi. Fabrio'yu suyun altından, kendisini takip eden dalgıçlar çıkarırken, sağlık ekipleri de oksijenle tedavi ettiler. Erkeklerde de Hırvat sporcu Nicola Storga, 150 metreye ulaştığında kısa süre baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahalesi sonucu Hırvat Storga kısa sürede kendine geldi. Ancak baygınlık geçiren her iki Hırvat sporcu diskalifiye edildi.

-BİLGE ÇİNGİGİRAY: ''ÇOK MUTLUYUM''-
Bayanlarda elde ettiği 162.36'lık derecesiyle Avrupa ikinciliğini kazanan Türk sporcu Bilge Çingigiray, yarışmalardaki ilk madalyasını Kemer'de denizde düzenlenen Küp Apnea yarışmasında ikinci olarak aldığını hatırlattı. Çingigiray, şunları söyledi:
''Kemer'deki yarışmada 126.50 metre olan derecemi 129.46'ya çıkararak hem Avrupa ikincisi oldum hem de Türkiye rekoru kırdım. 4 gündür süren yarışmalar beni çok yordu. Çok yorgundum ama Antalya'daki yarışta da elimden geleni yaptım ve yine Avrupa ikincisi oldum. Amacım Türk bayrağını dalgalandırmaktı. Bunu başardığım için çok mutluyum.''

Çingigiray, bu yarışmanın adının Avrupa yarışması olduğunu ama kendini ispatlamış dünyaca ünlü sporcuların bulunduğunu belirterek, ''Bu yarışmalar sırasında iki kilo kaybettim. Ama başardım. Madalya kazandığım için mutluyum. Bu başarımda en büyük pay, Sualtı Dalış Federasyonu Başkanı İnkılap Obruk, milli takım antrenörü Levent Ucuzal ve antrenörüm ve yarışmacı Sertan Aydın'dır. Onlara çok şey borçluyum'' diye konuştu.

Erkeklerde Avrupa altıncısı olan Sertan Aydın ise Türkiye'de havuz sporunun yapılmasının zor olduğunu, çünkü çalışacak havuz bulamadıklarını, havuzlarda yetişen diğer sporculara karşı bu dereceyi yapmanın dahi büyük başarı olduğunu kaydetti.

Yarışmaların ardından Federasyon Başkanı İnkılap Obruk, erkekler ve bayanlarda dereceye giren sporculara madalyalarını verdi.
 
Üst