Kullanıcı Politikası

Kullanıcı Adı Politika ve Kuralları
a)Kullanıcı Adı Değişikliği
1- Kullanıcı adını değiştirmek isteyen üye, forumda bulunan mmomarket bölümünden kullanıcı adı değişikliği isimli ürünü alarak kullanıcı değişikliğini gerçekleştirebilir. Yeni alacağı kullanıcı adının forumda kullanılmıyor olması gerekmektedir.
2- Alınmış kullanıcı adları belirli durumlarda Turkmmo.com yönetimi tarafından farklı kullanıcılara verilebilir,
3- Forum içerisinde kullanılan mmolira ile her üye istediği kadar kullanıcı adı değişikliği yapabilir, bu kullanıcı adı değişiklikleri üyenin geçmişinde görüntülenebilmektedir ve bu veriler silinemez,
4- Forumda yer alan kullanıcı adları satılamaz, devir edilemez veya başka kullanıcılara ödünç verilemez.
5- Forum kullanıcı adlarında ilk gelen alır mantığı uygulanmaktadır.

b)Kullanıcı Adlarının Başka Üyelere Verilmesi ( İstisna durumları )
1- Ticari marka ihlalinde bulunulan durumlarda, T.C yasalarına aykırı işlemlerde kullanıcı adı silinebilir veya farklı bir kişiye devir edilebilir. Bu işlemle ilgili kararı Turkmmo yönetimi verecektir.
2- Dolu durumdaki kullanıcı adının talep edilmesi için ilgili üyeliğin pasif durumda olması gerekmektedir. Üyeliğin pasif durumda olarak kabul edileceği şartlar ise aşağdaki gibidir;
* Üyeliğe son 3 yıldır hiç giriş yapılmamış olması,
* Üyelikten son 5 yıldır hiç mesaj yazılmamış ya da konu açılmamış olması,

durumlarının ikisi birden gerçekleşmişse konuyla ilgili Turkmmo yönetimine başvurulabilir. Bu şartların gerçekleşmiş olması kullanıcı adının size verileceğini garanti etmez. Son karar değerlendirmeyi yapacak olan Turkmmo yönetimine aittir.
3- Art niyetli kullanım
* Aynı kişi tarafından art niyetli olarak açılmış çok sayıda hesaptan biri olması,

durumu oluşmuşsa ilgili kullanıcı adının devri Turkmmo yönetimi tarafından yapılabilir.

c) Başkasına Ait Kullanıcı Adının Talep Edilmesi
1- Kullanıcı adının talep edilebilmesi için, talep formunun doldurulduğu üyelikte "kullanıcı adı değişikliği" alabilecek kadar mmolira bulunması veya daha önceden alınan kullanılmamış "kullanıcı adı değişikliği" hakkı olması gerekmektedir. Buna sahip olmayan başvurular şartlara bakılmaksızın reddedilir ve 30 gün boyunca yeni talepte bulunamazlar.
2- Kullanıcı adı talebi herhangi bir sebepten uygun görülmeyen kişiler 30 gün boyunca yeni talep gönderemezler,
3- Forumda yönetimde bulunan veya fahri üye, uzman üye gibi özel rütbelere sahip olan kullanıcı adları devir edilemez.

d) Başvuru Formu
1- BURAYA TIKLAYARAK kullanıcı adı talep formuna gidebilirsiniz. Bu form dışında bir yerden yapacağınız talepler değerlendirilmeyecektir.


Yukarıda yazılı olmasa dahi çeşitli durumlarda Turkmmo yönetimi insiyatif kullanarak talepleri reddedebilir veya çeşitli farklı istisnalar uygulayabilir.
Üst