Reklam vermek için [email protected]

Class Seçiminde Kararsız Olanlar!

AcimasiZz-

Level 10
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
6 Haz 2010
Konular
917
Mesajlar
6,280
Reaksiyon Skoru
391
Altın Konu
0
Başarım Puanı
215
Yaş
27
MmoLira
1
DevLira
0
Takipçiler
147
Warcraft dünyasına hoşgeldiniz...

Yüzyıllardır süren bir savaşın içinde var olmaya hazır mısınız?

Cevabınız evetse bu dünyada size uygun rolü seçmenizi sağlamak için lütfen beni takip edin..

Öncelikle üstlenmek istediğniz rolü seçelim..

Warcraft dünyası 3 temel rol üzerine kuruludur.

- Tank
- Healer
- DPS


Tank: Tank rolünde karakterimiz bulunduğu raidi veya grubu zindanlarda taşımakla sorumludur. Bu zindanlarda bulunan her türlü mobu kendi üzerinde tutarak diğer arkadaşlarının bu mobları kesmesini sağlamaktadır. Bu zor görevi üstlenebilmek için tanklarımız için daha fazla armor, daha fazla defansif özellikler ve daha fazla canlı (stamina) gearlar dizayn edilmiştir. Warcraft dünyasının en fazla aranan savaşçılarındandır tanklar. Oynanışı her ne kadar pve amaçlı olsada yüksek defans özellikleri pvpde de avantajını göstermektedir.


Healer: Healerlar kutsal ışık veya doğanın kendilerine sunduğu iyileştirici güçlerle pve ve pvp de bulundukları parti veya gruplarda ki savaşçılara destek görevi vermektedirler. Warcraft dünyasında ingilizce karşılığı "iyileştirmek" olan heal olayı bir diğer savaşçının canını doldurmaya ve onların bir çok özelliğini arttırmaya yaramaktadır bunları ise sahip oldukları bufflarla yaparlar. Onlarda tanklar gibi Warcraft dünyasında aranan kişilerdir. Hem pvp hemde pve alanında oynanabilir.


DPS: Damage per Second'ın (saniyede verilen hasar) kısaltması olan DPS, rakibe hasar amaçlı bir oyun tarzı sunmaktadır. Tankımız tüm mobları üzerinde tutar, healerımız bir yandan gruba destek verirken DPS'in amacı bu mobları en kısa sürede kesmektir. PVP'de ise yine hasar amaçlı oynanır, rakibe verdiğiniz hasarla ölümünü izlemeyi beklersiniz. Tehlike sizin diğer adınızdır.. Hem PVP hemde PVE amaçlıdır. Oyunun en yüksek rol populasyonu DPS'tedir. DPS classları 2ye ayrılmaktadır.

* Mele DPS: Yakın dövüş uzmanlarıdır, nefesini rakibinin ensesinde hissettirerek oynamayı sever, az hata yapar ve hatayı asla affetmez..

* Range DPS: Rakibine uzaktan verdiği hasarlarla ciddi tehlikeler oluşturur kimi zaman yanına yaklaşmadan ödürür kimi zaman tam yakaladım derken bir anda savaşın ortasında tek başınıza bırakılırsınız..


*** Bir çok class birden fazla rolü üstlenebilmektedir. Talent tree dediğimiz beceri ağacı (Level 10da açılıyor) ile karakterinizi ne yönde geliştireceğinize siz karar verirsiniz.


Almak istediğiniz rol eminim ki daha kafanızda tam olarak oturmadı, onun için classlarada bir göz atalım.. Bu dünyada güçlü olmak zorundasınız!

WARRIOR


Oynanabilir Irkalar: Human, Dwarf, Night Elf, Gnome, Dreanei, Worgen, Orc, Undead, Tauren, Troll, Blood Elf, Goblin
Rol: Tank / Melee DPS
Zırh: Level 40'a kadar mail sonrasında Plate.
Talentler: Arms / Furry / Protection

Warriorlar yakın dövüş uzmanlarıdır, ellerinde ki ağır hasar veren silahlar ve üzerlerinde ki ağır zırhla güçlü birer savaşçı haline gelirler. Hem tank hemde melee DPS olarak görev alabilirler. Savaş alanlarında en önde ben gitmeliyim, rakiplerimin arasına dalıp bir silah darbemle 3 kişi indirmeliyim, klavyede bir çok tuşa hakimim, saniyelik saldırılara anında hamle yaparım diyorsanız, warriorla kral olmaya adaysınızdır.HUNTER

Oynanabilir Irklar:Human, Dwarf, Night Elf, Draenei, Worgen, Orc, Tauren, Troll, Blood Elf, Undead, Goblin
Rol: Range DPS
Zırh: Level 40'a kadar leather sonrasında Mail.
Talentler: Beast Master / Marksmanship / Survival

Hunter Warcraft dünyanın uzaktan fiziksel hasar veren tek classıdır. Doğayla iç içe yaşam tarzı oyunada yansımıştır ve Warcraft dünyasından seçtikleri ve evcilleştirip sadık bir dost haline getirdiği petleri ile (hayvan) rakipleriyle amansız bir savaş sürerler. Hunter classının en önemli özelliği level atlamada en kolay classlardan biri olmasıdır. Pvpsi kişisel beceriye bakan, usta ellerde yakalanması mümkün olmayan, doğadan öğrendiği tüm tuzak ve savaş tekniklerini kullanarak rakibine zor anlar yaşatan bu class pve'de dps olarak aranan classlardandır.


DRUID

Oynanabilir Irklar: Night Elf, Worgen, Tauren, Troll
Rol: Tank / Healer / Range ve Melee DPS
Zırh: Leather
Talentler: Balanca / Feral / Restoration

Warcraft dünyasında dört rolde de savaşabilen tek class Druidlerdir. Doğanın dostu olarak bilinirler ve her rol için değişik formlara girebilirler. Renkli bir oyun anlayışınız varsa değişik formlarda savaşmak istiyor, yeri geldiği zaman yüksek Dps yapıp yeri geldiği zamanda hayat kurtarırım diyorsanız Druide bir adım daha atmanızda yarar var. Druidler hem pve hemde pvpde oldukça başarılı bir class olup Level 10 olduğunuzda hangi forma kendinizi daha yakın hissediyorsanız talent ağacından seçiminizi yapabilirsiniz.

Balance Moonkin / Boomkin: Range DPS (Level 40)
Feral Cat (Kedi formu): Melee DPS (Level 20)
Feral Bear (Ayı Formu): Tank (Level 10)
Restoration Tree Form (Ağaç Formu): Healer (Level 50)
Travel Form (Çita formu): Çitaya dönüşerek yürüme hızınız %40 artar (Level 16)
Aquatic Form: Deniz aslanına dönüşerek yüzme hızınız %50 oranında artar (Level 16)MAGE

Oynanabilir Irklar: Human, Dwarf, Night Elf, Gnome, Dreanei, Worgen, Undead, Troll, Blood Elf, Orc, Goblin
Rol: Range DPS
Zırh: Cloth
Talanetler: Arcane / Fire / Frost

Mage'ler bu dünyanın büyücüleridirler.. Gizemli büyülerin yanı sıra ateş ve buz ile adeta dans ederler.. Her hamleye verecek bir cevapları mutlaka vardır. Anlık yüksek hasar büyülerinin yanı sıra bir anda sizi eli kolu bağlı çaresizlik içindede bırakabilirler. Hem pvp hemde pvede oldukça başarlı olan bu class Wotlk contentiyle beraber nufus patlaması yaşayan classların en başında gelir. Rakipleriniz kimi zaman size yaklaşamadan mezarlığı boylarken kimi zamansa tam yakaladım dediği an uzaklardan ona el sallarsınız.. Savaşın eğlenceli kısmına hazırsanız Mage ile güzel zaman geçireceksinizdir.PALADIN

Oynanabilir Irklar: Human, Dwarf, Dreanei, Tauren, Blood Elf
Rol: Tank / Healer / Melee DPS
Zırh: Level 40a kadar Mail sonrasında Plate
Talentler: Holy / Protection / Retribution


Güç.. Adalet.. Cesaret.. Özgüven.. İşte bunlar bir paladini tanımlayan veya bir paladinde olması gereken asıl unsurlar.. Kutsal ışığın gücüyle savaşan Paladinler yenilmez birer savaşçıdırlar.. Bu ışık onların hem dini, hem güçleri hemde umutların tükendiği anlarda ki kurtarıcıları olmuştur her zaman. Ağır zırhı ve kendini iyileştirebilme büyüleriyle rakiplerine korku salan Paladinler Warcraft dünyasında 3 ana rolde savaşabilen ender classlardandır. Ölümden kaçmak yerine onurunuz için işin ucunda ölüm dahi olsa asil bir mücadeye tereddüt dahi etmeden gidecekseniz, kutsal ışığın gücünü içinizde hissetmeye hazırsınızdır!


ROGUE

Oynanabilir Irklar: Human, Dwarf, Night Elf, Gnome, Worgen, Orc, Undead, Troll, Blood Elf, Goblin
Rol: Melee DPS
Zırh: Leather
Talentler: Assination / Combat / Subtetly

Her dünyada olduğu gibi Warcraft dünyasındada hırsız ve düzenbazlar mevcut ama bu daha önce gördükleriniz gibi değil.. Çünkü bunları görmeniz hiç mümkün olmadı..

Gölgelerin arasında kaybolmak tam olarak rogların işi.. Onlar her ne kadar hırsız ve düzenbaz olarak bilinselerde Warcraft dünyasının suikastçı savaşçılarıdırlar.. Düşünün ki görünmez bir şekilde savaşıyor ve rakibinizi doğru zamanda alt etmek için pusuda bekliyorsunuz.. Kalabalık içerisinde bile dikkat çekmeden istediğiniz kişiyi hedefe almak istiyorsunuz.. Yakalandığınızda bile gölgelere saklanıp başka bir yerden gülümsüyorsunuz rakibinize.. Bunlar hayal değil.. Bu özellikler Rogue için sadece eğlence.. Zamanlama benim işim diyorsanız gölgelerle tanışaya hazır olmalısınız..PRIEST

Oynanabilir Irklar: Human, Dwarf, Night Elf, Gnome, Dreanei, Worgen, Tauren, Undead, Troll, Blood Elf, Goblin
Rol: Healer / Range DPS
Zırh: Cloth
Talentler: Discipline / Holy / Shadow

Priestler Warcraft dünyasının din adamlarıdır.. Kutsal ışıktan aldıkları iyileştirici güçlerle diğer savaşçılara destek vermekle sorumludurlar ve bunu konuda işini en iyi yapanlar arasındadırlar.. Eğer karşınızda bir priest varsa ve yanınızda kimse yoksa.. Uzak durun.. Çünkü hiç bilmediğiniz bir yönü ortaya çıkabilir.. Kutsal ışığın gücünden ayrıldığı anlarda karanlıklara, gölgeye yaklaştığında sizi o karanlıktan bir daha asla çıkarmayabilir.. Karanlık tarafla iletişime geçtiklerinde toplum içerisinde saygın bir yeri olduklarından dolayı tanınmamak için gölgeyle kaplarlar bedenlerini.. Benim bir yönüm beyaz diğeri ise siyah diyorsanız, ilk kez karanlıkta kaybolmayacaksınız demektir..


SHAMAN

Oynanabilir Irklar: Dwarf, Dreanei, Orc, Tauren, Troll, Goblin
Rol: Healer / Melee ve Range DPS
Zırh: Level 40a kadar Leather sonrasında Mail.
Talentler: Elemental / Enhancement / Restoration

Elementler ve Doğa.. Bizlerin olmadığı zamanlarda bu dünyanın bir parçası olmaya devam ediyorlardı belkide önemleri bugün olduğundan daha fazlaydı yada güçleri.. Bunları Shaman'lardan iyi kimse bilemez.. Onlar bu dünyanın Kızılderilileri..

Shamanlar elementlerin efendileri.. Kimi zaman ateşiyle yakar kimi zaman ölüme çare olur.. Savaş esnasında rakibin her hamlesine cevap verebileceği bir totemi her zaman vardır Shamanların.. Yeri gelir uzaklardan hissedersiniz varlığını yeri gelir dibinizdedir ve artık çok geçtir.. Siz siz olun bir kurtun yanından geçerken her zaman temkinli olun ve bir shamanla asla düşman olmayın.

Ghost Wolf (Kurta Dönüşme): Bir kurta dönüşürsünüz ve yürüme hızınız %40 artar (Level 16)WARLOCK

Oynanabilir Irklar: Human, Dwarf, Gnome, Worgen, Orc, Undead, Troll, Blood Elf, Goblin
Rol: Range DPS
Zırh: Cloth
Talentler: Affliction / Demonology / Destruction


Şeytanlarla bir anlaşma yapmadan önce ki son uyarım.. Uzak durun..

Warcraft dünyasının bugünkü hale gelmesinde ki en büyük etkenlerden biridir Warlock büyüleri.. Bir çok büyük şehirde liderler tarafından yasaklanan bu büyü ilmi hala gizli yerlerde yapılmaktadır ve bu konseyin üyeleri sandığınızdan çok daha tehlikelidir. Bir warlock gördüğünüzde etrafı iyice kontrol edin.. Bir yerlerde saklanan bir şeytan onu koruyor olabilir.. Büyü çantasında taşıdığı taşlarla 5 farklı şeytanı çağırıp yardım isteyebilen warlocklar Azeroth üzerinde ki tüm şeytanlarıda bir süreliğine kontrol etme özlliğine sahiptir. Bir avucunda ateş topu varken diğer avucunu gölgeyle kaplayabilir warlocklar.. Kimi zaman tek hamlesiyle devirir rakibini kimi zaman ise korkuyla kitleyerek yavaş yavaş ölümünü izlerler.. Sonsuz bir güç için şeytanla pazarlığa hazırsanız, kıyameti düşünmeyin çünkü bu dünyanın kıyameti siz olacaksınız..DEATH KNIGHT

Oynanabilir Irklar: Her hangi bir ırk veya classtan 55 level bir karakteriniz olduğu taktirde istediğiniz ırktan Death Knight açarak level 55 olarak oynamaya başlayabilirsiniz.
Rol: Tank / Melee DPS
Zırh: Plate
Talentler: Blood / Frost / Unholy

Onların geçmişini kimse bilmez.. Kimi asil bir paladindi, kimi ise bir çiftçi.. Lich King bilinçlerini esir aldıktan sonra Death Knight'a dönüşüp dünyaya korku saldılar ta ki Lich King'in himayesinden çıkana kadar..

Şimdi onlar geçmişleri adına, halkları adına savaşmaya yemin etmiş birer kahraman.. Lich King'in himayesinden çıkmış olsalarda kazandıkları güçleri hiç bir zaman kaybetmediler.. En büyük özellikleri ölüme ve ölülere hükmetmeleri.. Kimi zaman ellerinde yavaş yavaş yok ederler rakiplerini kimi zamansa ölü orduların başında giderler savaşlarına.. Her talent ile hem Tank hemde DPS olma özelliği taşıyan Death Knightlar iki alandada görevini başarıyla yerine getirmektedir. Ölümsüzlüğe merhaba.. Gözlerinizde ki maviliğin nedeni kanınızda ki soğukluk artık..
 

pvphosting

Level 1
Üye
Katılım
19 Mar 2011
Konular
1
Mesajlar
20
Reaksiyon Skoru
0
Altın Konu
0
Başarım Puanı
40
MmoLira
0
DevLira
0
Takipçiler
0
oyunda bıraz goz gezdırdıkten yada vıdeo ızledıkten sonra kendıne en yakın claıs secebılırler
 

Yakuber

Zincirlere vurulmuş kaplan gibiyim
Fahri Üye
Katılım
10 Ocak 2015
Konular
4,489
Mesajlar
23,019
Reaksiyon Skoru
7,128
Altın Konu
60
Başarım Puanı
462
Yaş
25
MmoLira
283
DevLira
0
Takipçiler
60
Bilgilendirme İçin Teşekkürler.
[FONT=&quot]Eline Emeğine Sağlık.
[/FONT]
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst