Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz

Türk bilim adamına büyük onur

SamuraiXomeN

Level 10
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak-Burun-Boğaz Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Önerci, ''Avrupa Rinoloji Derneği'nin 'Onursal Üyelik Nişanı'na layık görüldü.

Prof. Dr. Önerci, ödülün, dünya bilimine ve rinolojiye (Burun-Sinüs ve Horlama Hastalıkları) yaptığı katkılar nedeniyle kendisine verildiğini söyledi.
Ülkesini uluslararası bir platformda temsil etmekten ötürü gurur duyduğunu ifade eden Önerci, 1963 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nden Prof. Maurice Cottle ve Hollanda'dan Prof. Van Dischoeck tarafından kurulan Avrupa Rinoloji Derneği'nin, 47 yıl içinde aralarında derneğin kurucuları Cottle ve Van Dischoeck'unda olduğu toplam 16 bilim insanının, dünya tıbbına yaptıkları bilimsel katkılardan dolayı ''Onursal Üyelik'' nişanına layık gördüğünü anlattı.Ödülün takdim edildiği 23. Avrupa Rinoloji Derneği Kongresi'nin bu yıl İsviçre'nin Cenevre kentinde yapıldığını belirten Önerci, kongreye aralarında ABD, Brezilya, Arjantin, Çin, Kore ve Japonya'nın da bulunduğu 67 ülkeden toplam bin 200 civarında KBB hekiminin katıldığını bildirdi.

Önerci, 17. Onursal Üyelik nişanının verildiği açılış seremonisi sırasında dernek genel sekreteri Prof. Dr. Valerie Lund tarafından kendisinin öz geçmişinin sunulduğunu anlatarak, ardından ''Onursal Üyeliğe'' layık görülme nedenleri arasında, ''Uluslararası yayınlarının'', ''Yurt dışında basılan kitaplarının'' ve ''Dünya rinolojisine yaptığı katkılarının'' vurgulandığını söyledi.

Kongrede, kendisine verilen ödülle hem Türkiye hem de Türk bilim insanları adına kıvanç duyduğunu ifade eden Önerci, ''Emeğin, uluslararası arenada da takdir görmesi, daha hevesle çalışmamız, ülkemizi ve mesleğimizi daha nice başarılara taşımamız konusunda bizi cesaretlendiriyor. Bu ödül uzun süren çalışmanın ve emeğin ürünüdür. Bu ödül, Türk hekimlerinin ne kadar başarılı olduklarının göstergesidir'' dedi.

Prof. Dr. Metin Önerci, aynı zamanda bu ödüle layık görülen en genç bilim insanı unvanını da taşıyor.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst