Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Ejderha rehberi bilgileri

[Distorey]

Level 3
TM Üye
Üye
Katılım
5 May 2009
Konular
30
Mesajlar
122
Reaksiyon Skoru
5
Online Süresi
0
Başarım Puanı
77
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

RagefullMT2 1-120 FARM OYUN YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE 23.08.2019 CUMA SAAT 20:00'da CBT SUNUCUSUNU AÇIYOR! KAYITLAR VE İNDİRME AKTİF! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN

Ejderha Rehberi

İyileştirme Rehberi'mizin yanına bir de Ejderha Rehberi açmak istedim. Umarım yardımcı olurum

EJDERHA

Ejderha kendinize veya parti üyenize saldırı ve korunmada bazı avantajlar verir.

YARARLARI

Verdiği kritik ve yansıtma kutsama özellikleriyle gerek lonca savaşlarında gerek de partilerde aranan karakter olabilir. Tek başkalarına değil elbette kendi işinize de yarar.

STAT

Bir levelde toplam 3 stat puanı kazanırız. Dağılımları stratejik olarak herkes farklı yapabilir. Ama genelde şu şekildedir.

3 int - Tamamen saldırıya dayalıdır. Böyle yaparsanız int'iniz çabuk aaaaenir. Fakat HP'niz çok düşük olur. Gerekli HP bonuslu takılar yoksa sizin için bir dezavantaj olabilir.

3 vit - Bu şekilde saldırı gücünden ziyada HP'niz fazla olur. Defansif ağrlığın yanı sıra zor ölürsünüz. Fakat gerek saldırınız gerek de büyü güçleriniz düşük olur.

2 int 1 vit - Standart bir dağılımdır. Hem HP'niz hem de saldırınız sizi tatmin edici olur. Gerekli takılarla da destek verdiniz mi pek bir sorununuz kalmaz.

2 vit 1 int - Saldırıdan az ödün verip HP' ye vermektir açıkçası. Saldırınız az da olsa düşük olur.

EJDERHA BECERİLERİ NE İSE YARAR

Herkesin sorunu yardımcı beceriler olduğu için ilk onları açıklamak istiyorum.

Kutsama : Bu beceri ne HP'yi yükseltir ne de defansı yükseltir. Bu beceri size bedensel saldırılara karşı blok bonusu verir. Yani alacağınız hasardan düşüğünüzü alırsınız.

Yansıtma : Bu beceri ise karşı saldırıyı rakibe ya da karşınızda hedefe yansıtır. Bir tür ayna gibi düşünebilirsiniz.

Ejderha Yardımı : Bu bildiğiniz gibi kritik özelliğidir. Üstündeki oran şans oranıdır. Yani kritik oranı %20 ise kritiğin gelme şansı yüzde yirmidir. Bu beceri vereceğiniz hasar oranının 2 katını verir.

Yardımcı becerileri master yaptıkça kullanım süreleri de artar.

Gelelim saldırı güçlerine...

Ejderha Kükremesi : Bu ejderha şamanların alan becerisidir. Güçlü bir beceridir. Dolma süresi biraz uzundur. Ani saldırıdır. PvP'lerde yere düşüldüğünde rakibi geri itme özelliği vardır. Rakibiniz seri bir şekilde size vururken ani kükremeyle onu geriye itmektir. Böylece saldırmak için ortam yaratmış olursunuz.

Ejderha Atışı : Çok hızlı dolan bir beceridir. Rakipleriniz birbirine yakınsa birden çok hedefe hasar verebilir. Alan büyüsü değildir; fakat istisnai durumlarda birden çok hedefe vurma şansınız vardır.

Uçan tılsım : Uzak saldırıdır. PvP'lerde pek etkisi yoktur. Ta ki master yapana kadar. Ama slot çekerken çok işe yarar.

Takılara gelecek olursak; çoğunlukla zeka bonuslu itemler takmaya özen gösterin. Yapacağınız en büyük hata abanoz küpe takmaktır. Abanoz küpe STR ve HP verir. Bu savaşçılar için idealdir. Altın küpe ya da beyaz altın küpe ideal bir seçim olacaktır sizin için.

İyileştirme ile ejderha aynı takıları takacağı için codeniz arkadaşımızın listesini buraya koymak istedim.

Kolyeler : Kristal Kolye (46 lvl) İnci Kolye (38 Lvl)

Bilezikler : Bakır Bilezik (8 Lvl)Yeşim Taşı Bilezik (28 Lvl)İnci Bilezik(38 Lvl )Ametist Bilezik(50 Lvl)

Küpeler : Altin Küpe (22 Lvl) Yeşim taşı küpe (28 lvl) İnci Küpe (38 Lvl) Beyaz Altin Küpe (42 Lvl)Cennetin Goz Yaslari(54 lvl)

Not : Eğer +9 gümüş bileziğiniz varsa sorun değil. 1200 HP yabana atılacak cinsten değil. Hele bir şaman için.

Not : Çan veya yelpaze arasındaki tek fark; birinin saldırı değeri yüksek ötekininse büyü gücü yüksek olmasıdır. Çan saldırılarda iyiyken; yelpaze büyü gücünde iyidir. Ama at üstünde metin kesmek için saldırı değeri yüksek olan bir çan kullanmanızı tavsiye ederim.

BECERİ DAÐITIMLARI

'Ben yardımı kendime yaparım benim işim duellodur.' Diyorsanız;

Ejderha Kükremesi
Ejderha Atışı
EJderha Yardımı

Partilere ya da takım üyelerine gerekenden fazla yardım etmek için;

Kutsama
Ejderha Yardımı
Ejderha Kükremesi

Eğer hala kararsızsanız bir de buraya bakabilirsiniz.
Master?

Bu konuda değişik fikirler olabilir. Sonuçta herkes karakterini kendi belirlediği stratejide geliştirir. Eğer eklemek istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz.

Not :

Arkadaşlar şaman ne olursa olsun destektir asıl amacı. Ama savaşlarda rakiplerin ilk hedefi siz olursunuz. Çünkü vereceğiniz destek alanında çok gelişmiş bir savaşçıyı çok da tehlikeli yapacaktır. Böyle durumlarda rakiplerin size dalmalarını hiç garip karşılamayın. İşte bu devrede HP'niz saldırı gücünüz devreye girer. Çünkü saldırı güçleri aslında saldırıdan çok şamanın kendini koruması içindir.

Yukarda yazdığım kafanızı karıştırmasın. Þamanlar tek de kasılabilir. Ben 49 levele kadar hep yalnız kasıldım. Partilere girebilirdim; ama tercih meselesi.

Bir önemli dipnot daha söylemek istiyorum. Þamanların saldırı becerilerinde sorun olduğu bir gerçektir. Tek kükreme için diyemiyorum. Ejderha atışında da gereken saldırı aralığından düşük vurduğunu gördüm. Ama Türkiye Takımımız bunun da bir çaresinden gelecektir buna eminim. Bunu göz önünde bulundurarak 'ben ejderha seçmem' demeyin. Öyle olduğu halde bile yüksek hasar verebilirsiniz. Bu pek mazaret olamaz. Eğer kritik oranınız iyiyse bu pek de mazaret olmuyor. Ama düzeltilmesi lazım.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst