Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Metin2 TR Takım Yapısı!

ForumAzraili

Level 1
Üye
Katılım
3 May 2009
Konular
10
Mesajlar
42
Reaksiyon Skoru
7
Başarım Puanı
57
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
-=Kim kimdir? Görevi Nedir?=-

Metin2 oyunu ücretsiz olarak dağıtılan bir oyundur ve destek ekibi gönüllü olarak görev alan üyelerden oluşur. Destek ekibi daha sağlıklı ve çözüm odaklı çalışabilmek için Proje/Takım Lideri kontrolünde iki ana grupta toplanmıştır:
Forum Takımı ve Oyun Takımı

Takım Lideri(TL)

Her iki destek ekibi yalnızca sorumlu oldukları alanlarda yetki sahibidir ve diğer alanlarda yetkileri yoktur. Bu sebeple başvurularınızı yaparken ve ticketlerinizi dolduruken hassasiyetle dikkat etmeniz gereken konu öncelikle sorununuzun hangi destek ekibinin yetki alanında olduğunu tespit edip, takım yapısı içerisinde doğru kişilerle ile temas kurmaktır. Aşağıda ekibimizdeki görevler ve yetki alanları detaylı şekilde açıklanmıştır. Üyelerimizden beklentimiz işlerin daha hızlı ve verimli yürüyebilmesi için doğru kişilerle temas kurmalarıdır.Forum Yöneticisi (Board Administrator / BA)

Forum Yöneticileri forumun genel yapısından sorumludurlar ve forumdaki en yetkili kişilerdir. Foruma yeni bölümler eklemek, kural ihlali yapan üyeleri uzaklaştırmak, yetkileri düzenlemek görevleri arasındadır. Bu görevlere ek olarak Forum Takımı'nın işleyişinden ve denetlenmesinden sorumludurlar, Süper Moderatörleri yetkilendirirler/denetlerler ve karşılaşacağınız sorunlarda size yardımcı olacak Moderatörleri seçerler. Oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar. Basit şikayetler için öncelikle Moderatörler ile temas kurmalısınız.


Süper Moderatörler (SMOD)

Süper Moderatörler forumdaki tüm bölümlerde yetki sahibi olan moderatörlerdir. Üyeleri uzaklaştırma, imza haklarını alma/düzenleme ve profillerindeki uygunsuz içerikleri düzenleme yetkileri vardır. Takım düzeni ve Moderatörlerin denetlenmesinden sorumludurlar. Moderatörler ile ilgili şikayetlerinizde Süper Moderatörler ile görüşmelisiniz. Aynı şekilde oyunla ilgili sorunlarınızda size yardımcı olamazlar.


Moderatörler (MOD)

Forum Moderatörleri atandıkları bölümlerin düzeninden ve işleyişinden sorumludurlar ve yalnızca atandıkları bölümlerde yetkilidirler. Bölümlerde üyelerin davranışlarını denetlemek, sağlıklı iletişimi sağlamak ve üyelerin sorunlarına yardımcı olmak görevleri arasındadır. Oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar.

Trial Moderatörler (TMOD)

Trial Moderatörler stajer moderatördür. 15-30 günlük bir deneme surecine tabi tutulurlar ve üst yoneticileri tarafından basarılı bulunurlarsa Moderatörlüge terfi ettirilirler. Yine atandıkları bölümlerin düzeninden ve işleyişinden sorumludurlar ve yalnızca atandıkları bölümlerde yetkilidirler. Bölümlerde üyelerin davranışlarını denetlemek, sağlıklı iletişimi sağlamak ve üyelerin sorunlarına yardımcı olmak görevleri arasındadır. Oyunla ilgili şikayetlerinizde size yardımcı olamazlar.


Oyun Yöneticisi (Game Administrator / GA)


Oyun Yöneticileri oyundaki tüm serverlerda en üst düzey yetki sahibi kişilerdir. Görevleri SGM, SGO, GM, ve GO lari seçip sıkı bir şekilde çalışmalarını sağlamak ve onları denetlemektir. Buna ek olarak Oyun Yöneticileri oyun programcıları ile direk temasta olan ve bilgi alışverişini sağlayan kişilerdir. Oyunla ilgili sorunları iletmek ve çözümünü sağlamak görevleri arasındadır.


Süper Game Master (SGM) / Süper Game Operatör (SGO)

SGM'lar ve SGO'lar GM / GO'lerden sorumlu kişilerdir. Game Masterlerin ve Game Operatörlerin sorunları en doğal ve sürekli şekilde çözmeleri için onları denetler ve yönlendirirler. Eğer GO/GM'ler gerçekten meşgul ise oyunla ilgili denetlemelerde onlara yardım ederler.

Game Master (GM) ve Game Operatörler (GO)

Game Masterler ve Game Operatörler yetkilendirildikleri oyun serverından sorumludurlar ve bu serverdaki destek taleplerini ve şikayetleri incelemekle görevlendirilmişlerdir. Oyuncuların hesaplarını inceleyip oyun kuralları çerçevesinde kapatabilirler yada uyarabilirler, loncaları kontrol edebilirler. Cezalarınıza itirazı öncelikle size ceza veren Game Mastere yada Game operatore yapmalısınız. Daha Sonra SGO/SGM ve Oyun Yöneticisine başvurabilirsiniz.

NOT:Metin2 TR resmi forum sitesinden alıntıdır. Sabitlenmesi iyi olur.
 
Son düzenleme:
Üst