Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Gelenek devam etti!

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,839
Reaksiyon Skoru
1,474
Başarım Puanı
403
MmoLira
243
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Beşiktaş,Gaziantep'ten gelen haberle erkenden şampiyonluğunu ilan etmişti. Yöneticiler,taraftarlar tüm camia sanki Beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutlamak için bir araya gelmişti. Ama beklenmedik işler oldu. Favori bu sefer de kaybetti! Beşiktaş'a geçen haftadan beri herkes yol gösteriyordu. Duayen kalemler,bu işin profesörleri eğer Beşiktaş şampiyon olmak istiyorsa; Fenerbahçe'yi, tabir-i caiz ise evire çevire yenmesi lazımdı. Ki Fenerbahçe'de Alex yok. Edu ve Lugano yok! Fenerbahçe yok! Herkesin genel kanaati Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi yenmesi hatta farklı bir skorla yenmesi yönündeydi. Hafta içindeki yazımda Sivas'ın, Gaziantep'te puan kaybedeceğini yazmıştım. Neticede Sivas,Gaziantep'ten puansız döndü. Ama Beşiktaş,Fenerbahçe maçında sahada olsaydı! Fenerbahçe'yi yenebilirdi. Maalesef Beşiktaş ilk yarısında hiç olmadığı maçta ikinci yarıda da pek etkili olamadı. İlk yarıda bir ara Beşiktaş'ın ayağına beş dakika top değmedi. Tello,Delgado ve diğer ismini yazmadığım şahıslar sanki Maçka Parkı'nda Pazar gezmesine çıkmışlar! Sahada tek bir Beşiktaşlı var o da kaleci Rüştü. Beşiktaş sapır sapır dökülüyor. Fenerbahçe,Beşiktaş karşısında, özellikle ilk yarıda o kadar rahat top oynadı ki herkes Fenerbahçe acaba idmanda mı diye birbirine sormaya başladı? İlk yarıda eğer Rüştü o topları çıkarmasaydı skorun bir farkla bitmesi için mucizeler gerekirdi. Beşiktaş ikinci yarıda Yusuf'un da oyuna girmesi ile biraz daha gayretliydi. Netice de yine de etkili oldu demek büyük bir hata olur. Çünkü Beşiktaş dün kazanmayı isteyen taraf değildi. Fenerbahçe'nin ikinci golünde Rüştü hatalı dahi olsa defansın yerinde yeller esmese o top kaleye şut değeri olarak varmazdı. Ekrem'i yine çok beğendim. Çok çalıştı ve elinden geleni yaptı. Ernst yalnız kaldığından verimsiz oynadı. Cisse ve Ernst ikilisini bozan Denizli nasıl bir hata yaptığını umarım anlamıştır. Holosko kendi taşıdığı topu gole çevirerek günü kurtardı diyebilirim. Ama Beşiktaş takım olarak maalesef geleneği devam ettirdi. Ligin ilk altı sırasındaki takımlara karşı galibiyet alamayan Beşiktaş bu geleneğini sürdürdü. Bu altı takımı yenemezsen nasıl şampiyon olunur! Onu da sezon sonuna kadar bekleyip göreceğiz.

Dün en büyük alkışı Beşiktaş tribünleri hak etti. Hafta içinde kaybettiğimiz şehitlerimiz için hazırladıkları pankart ve sevgili büyüğümüz, ağabeyimiz, Vedat Okyar için hazırladıkları pankartlar, elleriniz patlayana kadar alkışı hak ediyorlardı.

Buradan şehitlerimize Allah'tan rahmet. Vedat ağabeyimize de acil şifalar diliyorum.

Bir de hafta içinde yenilen yemeğin kasıtlı haber yapanların, dedikoduları ayyuka çıkaranların bu skordan sonra utanmaları gerekir. Ama utanma bir erdemlilik vasfı olduğundan utanmalarını beklemek abesle iştigal olur.
 
Üst