Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Ne de olsa Kartal

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,840
Reaksiyon Skoru
1,479
Başarım Puanı
403
MmoLira
269
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Son yedi maçtır Fenerbahçe'ye karşı galibiyeti olmayan Beşiktaş, makus talihini değiştirmek için sahada olacak. Sadece ezeli rekabetteki durum da değil. Şampiyonluk yolunda en önemli engellerden birini de aşmış olacak. Eskişehir'den üç puanla dönen Kartal, haftaya çok iyi başladı. Bel fıtığı başlangıcı olan Nobre dışında eksiği yoktu. Her geçen idmanda problemler çıktı ortaya. Delgado, Bobo, Tello ve son haftaların en etkili ismi Yusuf da eklendi seriye. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Denizli, eksikleri dert etmedi. En azından öyle bir görüntü çizdi. Tecrübeli çalıştırıcı bir yandan sorunu olanlara özel program verirken, diğer yandan da eldeki sağlamlarla taktik çalışmalar yaptı. Öne çıkan durum şu: Fenerbahçe karşısında sahanın her yerinde pres yapılacak. Topun olduğu yerde, Beşiktaş'ın en az bir fazla oyuncusu bulunacak. Alan savunması ile rakibin oyun kurması engellenecek. Dışardan bakıldığında Beşiktaş 11 değil de on beş kişi oynuyormuş gibi gözükecek!
Gelişmeler olumlu. Nobre bile kadro içinde yer alabilir deniliyor. Asıl sorun ise takım içindeki bu olumsuz durum değil. Handikap: Stres. Zira takımlar sahaya çıktığında liderin maçı bitmiş olacak. Sivasspor, Antep deplasmanında kazansa da kaybetse de,Beşiktaş için sıkıntı yaratacak. Liderin puan kaybı moral verse de, koltuğa oturma avantajı ayrı yükü de beraberinde getirecektir.

Bütün bunlara rağmen Beşiktaş'ın başında çok tecrübeli bir teknik adam var. Bu finalde yanlış kadro tercihi yapmayacağını düşünüyoruz. Futbolcuların tek düşüncesi kazanmak. Rüştü, Üzülmez, Ernst, Yusuf, Tello, Toraman gibi tecrübeli isimlere sahipler. En önemlisi de İnönü'nün müthiş atmosferi. Beşiktaş'ın eksileri çok. Ancak artıları bir örtü gibi kaplamış dört bir yanı. Sanıldığı gibi kolay olmasa da Kartal, üç puana daha yakın duruyor.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst