Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


bu soruları bilene helal olsun

selenanan

Level 2
Üye
Katılım
1 Mar 2009
Konular
16
Mesajlar
62
Reaksiyon Skoru
33
Online Süresi
0
Başarım Puanı
67
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

M2Allstar | 1-105 Orta Emek | 8000 TL Ödüllü Turnuvalar ! BUGÜN SAAT 20.00`DA AÇILIYOR ! KAYITLAR VE OYUN İNDİRME AKTİF DETAYLI TANITIMA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Olips reklamında, Erol'u "size sesleniyorlar galiba!" şeklinde uyaran kız, Erol'u daha önce tanımadığı halde onun Erol olduğuna nasıl kanaat getirmiştir?

Uçakların tekerleklerine neden "iniş takımı" denir? Aynı sistem kalkışta da kullanılmamakta mıdır?

Neden diğer 11 ay değil de özellikle Şubat 28-29 gündür? Dünyanın ayarsızlığı neden Şubat'ın başına patlamıştır? Şubat ezik midir?

Neden ColaTurka reklamındaki evin hanımı biber dolması yapmak için biberin içine sadece kıyma koyar? Yeterli miktarda ColaTurka içip dolmanın özünde pirinç olduğunu öğrenememiş midir?

Neden Dalton Kardeşlerden üçünün ismi İngilizcedir de uzun boylu ve saf olanın adı Avarel'dir? Avarel (orijinali Avarell) hangi dildendir?

Rengi düpedüz turuncu iken neden "kırmızı" mercimek?

Neden Evy Baby reklamında poposunda çeşitli işlemler yapılan bebek bir karede emzikli diğer bir karede emziksiz görünür? Eğer çekimlerde bebeği zaptetmek zor olduysa bebeğin bütün reklam boyunca emzikli görünmesi daha açıklanabilir bir şey değil midir?

Calgonit reklamında "Biz burada her gün aynı deneyleri yapıyoruz" diyen adam cins midir? Deneyleri her gün farklı sonuçlar mı vermektedir? Yoksa "Bak bu sefer kesin farklı çıkacak" paranoyasında mıdır?

Alldays reklamında Ceren Hanım neden gelir gelmez tahtada yazılanları siler? Toplantıda o gelmeden önce yazılanlar önemli değil midir? Ceren Hanım toplantıya en son geldiği halde daha önce olaya hangi açıdan bakıldığını nerden bilmektedir?

Danette neden reklamdaki anneye göre süt, çocuklara göre çikolatadır? Onu süt olarak görmek daha ulvi, daha olgun bir davranış mıdır?

Diyelim ki bir sebeple bir işte başarısız olmak için çalıştınız, ve gerçekten başarısız olmayı başardınız? Şimdi söyleyin: başarılı mı oldunuz, başarısız mı?

Işık hızında giden bir aracınız olsa ve farları yaksanız ne olur?

Uykusu kaçan insanlar koyun sayarlar, uykusu kaçan koyunlar ne sayarlar?

"Ücretsiz bilmem ne hediyenizi istemeyi unutmayınız." Hediyelerin ücretli olanı da mı var?

Niçin yasal hız sınırından daha fazla hız yapan araçlar üretirler?

Bir medyumla görüşmek için niçin randevu almanız gerekir?

Boksörler ringde maç yaparlar, ama ring yüzük demektir. Eskiden İETT’nin ring hatları vardı. Peki ringler niye karedir?

Bir uçak düştüğünde kara kutusu sağlam kalıyor. Uçağın geri kalanını da niçin kara kutunun malzemesinden imal etmiyorlar?

Zebraların şeritleri ne renktir?

Normal bir kedi 9 canlıysa, radyoaktif bir kedi kaç canlıdır? (18 yarı ömür?)

Zebra siyah çizgili beyaz bir hayvan mıdır yoksa beyaz çizgili siyah bir hayvan mıdır...?

Işık hızında giden bir trende arka vagondan ön vagona doğru yürürsem ışık hızından daha mı hızlı gitmiş olurum...??? Eğer öyleyse hani ışık hızından daha hızlı bir şey yoktu... Demek ki ben varmışım...!!!

Sana göre doğru olan herhangi bir şey bana göre doğru olmayabilirse o zaman aslında doğru diye bir şey de yok mudur....???

Beynin herhangi bir komutu algılaması tam olarak bir saniye sürüyorsa o zaman aslında hep o bir saniyenin içerisinde yaşıyor olmaz mıyız...??? Yani aslında zaman diye bir şeyin olmadığını kavrayabilmemiz için gerekli olan zaman sadece bir saniye midir...!!!???

Mutlu olmak o kadar güzel bir şeyse niye bütün mutlu anılarımız hep en kısa olanlar oluyor... İnsanlar mutluyken zaman çok hızlı aktığı için mi yoksa mutsuzken zamanın ilerleyişi yavaşlıyor da biz mi farkında değiliz... Ya da zaten zaman diye bir şey yok mu??? Ya da herkes daha önceden yazılmış bir senaryoyu yaşıyor olamaz mı...??? Doğaçlama da olsa...!!! Yönetmenin stop sesiyle de herkes son nefesini veriyor olamaz mı...????

Maraton'daki Uğur neden yıllardır ofsayt pozisyonlarını ekrana getirirken tam topa vururken durdurulması gerektiğini öğrenememiştir?

Neden atv haber sonrası yayınlanan BizimCity'de piyanonun üstündeki vazo bazen yere düşüp kırılır da bazen piyanistin bir ayak hareketiyle tekrar piyanonun üstüne gelir? Versiyon mudur?

Neden Sütaş kutu sütün üstünde 1/1 Litre taze süt yazar? Halkımızın matematik bilgisi mi sınanıyordur?

Neden Hugo'da oyun sonunda oyunun puanları hesaplanırken elmasların değerleri 10'un katları şeklindeyken Hugo'nun kalan canı başına sadece 1 puan verilmektedir, Hugo'nun canı elmaslardan daha mı değersizdir?
Çocuklara verilmek istenen mesaj nedir?

Neden bir toplulukta kişi sayısı belirtilirken kadın sayısı ayrıca belirtilir? (Örn: 23'ü kadın 55 kişi...)

İğrenç olduğunu bildiğimiz halde neden yılın son günleri "hadi seneye görüşürüz?" ya da benzeri bayağılıkta espriler yapmaya devam ederiz? Fikir mi çok güzeldir? İnsanların gülümsemeye uzak "ıyyy!" deyişleri mi kamçılar?

Neden maçlarda "Son anda kaleci..." ifadesi ısrarla kullanılır? Son andan farklı bir zamanda kalecinin topa müdahalesi mümkün müdür?
Ülker reklamındaki çocuk yediği bisküvinin etkisiyle 'kaçmak' fikrini benimserken ve bu yaptığın adı "firar"ken, neden kravat, gömlek ve ceketini giyme gereği duyar? Okula saygı mıdır?

neden hep maç ya da sınav ileri bir tarihe ertelendi deniyor? geri bi tarihe
ertelemek mümkün mü dür ki?

neden hep 'maç 2-0 lık Net bir skorla bitti' denir. brüt skor da mı var. ya da dara skor.

neden sütaş ın eski bi reklamında inek için erkek dublaj kullanıyorlar. inek dişi bir hayval değil midir ki?

Neden Casper reklamındaki Türk astronot Ay'da sek sek oynamaktadır? "Türk nereye giderse gitsin Türktür" mesajı mı verilmeye çalışılmıştır? Ay'a Türk bayrağı dikmek gerçekten de "Türkiye'nin Prestiji" midir, yoksa acınacak bir durum mudur? *

Neden "dişi insan" tuvalete grup halinde gitme ihtiyacı duyar?

* Neden Türk filmlerinde sevgililer sarıldıklarında ikisinin de yüzü kameraya dönüktür?

*Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız?Millet olarak Dünya'da kaybolma kompleksimiz mi vardır?

*Neden Balkanlar'dan hiç sıcak hava gelmez?

*Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mülteciymişler gibi bakarız?

*Ülker çikolatalı gofretin paketinde neden "nefis" yazmaktadır? Bir şeyin nefis olması için üzerine nefis yazmak yeterli midir? Eğer nefisse biz yiyince anlayamaz mıyız? Üzerinde nefis yazdığını görenler "Aaa nefismiş" deyip alırlar mı?

*Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da "4 doğruyu bilene, bir doğru da bizden" şeklinde bir kampanya başlatılmaz??

*Neden eline her gitarı alan neden "Akdeniz akşamları" şarkısını öğrenmek zorundadır. Gitar çalmanın temel kuralı bu şarkıyı bilmekmidir?

*Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar ? Örn: Şu anda 70 milyon kişi bizi izliyor...

*Gay bir çift yemek yediklerinde hesabı kim öder?

*Alkışlama eylemini kim bulmuştur, bu kadar tuhaf bir hareket neden bu kadar benimsenmiştir, ilk alkışlayan kişi bu eylemi ellerini birbirine vurarak değil de dişlerini birbirine vurarak yapsaydı ne olurdu?

*Düğünlerde neden "Dom Dom Kurşunu" ile göbek atılmaktadır. "Bir avcı vurdu beni, bin avcı beni yedi" gibi sözler eşliğinde kendinden geçen başka milletler var mıdır?

Bazı hatunlar neden gece gündüz abartılı makyaj ve kıyafetle ortada dolaşırlar (bkz Esra Ceyhan) yoksa "hayat bir kına gecesidir" felsefesi de karma felsefesinin parçası mıdır?

*Neden tüm Türk filmlerinde sevişme sahnesi tam başlayacakken duvardaki tabloya zum girilir? Kameraman hatası mıdır, yönetmen i.neliği mi?

*Firardaki Acun'un İngilizce hocası, mesleğini hala vicdanı sızlamadan devam ettirebiliyor mu?

*Servisle giden öğrenciler hep aynı yerlerden geçmelerine rağmen neden hergün dışarıya ilk defa görmüş gibi dikkatle bakarlar?

*Bir insan 20 yıldır küs olduğu birisi ile sırf araya Sinan Çetin giriyor diye barışır mı?

*Rafet El Roman'ın eski karısı neden başbakan gibi "Var ya, çıkar Türkiye'nin ortasında açıklama yaparım." der? Ne kadar önemli bir açıklama yapabilir? Bu bizi niye bu kadar ilgilendirir? Türkiye'nin ortası neresidir?

*Neden japon çekirdeği paketinde bir Japon hanımefendinin resmi vardır? Çekirdeği Japonlar mı icat etti veya niye leblebi paketinin üzerinde bir Çorumlunun fotoğrafı yok?neden.. neden.. neden...
 

bErC

Level 7
TM Üye
Üye
Katılım
30 Mar 2009
Konular
188
Mesajlar
1,664
Reaksiyon Skoru
104
Online Süresi
0
Başarım Puanı
137
Yaş
25
MmoLira
1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Soruların çoğu çok saçma bi bakışta cevap verdim.Soran kişinin zeka seviyesini merak ediyorum :)
 

bErC

Level 7
TM Üye
Üye
Katılım
30 Mar 2009
Konular
188
Mesajlar
1,664
Reaksiyon Skoru
104
Online Süresi
0
Başarım Puanı
137
Yaş
25
MmoLira
1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ama gül gül öldüm xD
 

ebuyuker

Level 6
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
30 May 2009
Konular
174
Mesajlar
1,154
Reaksiyon Skoru
43
Online Süresi
0
Başarım Puanı
122
Yaş
30
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Soruların çoğu çok saçma bi bakışta cevap verdim.Soran kişinin zeka seviyesini merak ediyorum :)
Katılıyorum çoğu saçma bi bakışta cevap veriliyor zaten:ka19:
 

DRaCuLa[İST]

Level 5
TM Üye
Katılım
6 May 2009
Konular
139
Mesajlar
969
Reaksiyon Skoru
34
Online Süresi
0
Başarım Puanı
107
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Bu soruların hepsine cevap verene kadar pc kapanır:D
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst