Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Çaktırmadan yükleme yapıyor

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,840
Reaksiyon Skoru
1,479
Başarım Puanı
403
MmoLira
271
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
HER maça farklı bir kadro ve oyun planıyla çıkarak herkesi şaşırtan Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, pazar günkü F.Bahçe derbisine de farklı bir taktikle hazırlanıyor. Tecrübeli teknik adam, son 7 resmi maçta F.Bahçe galibiyeti göremeyen oyuncularını stresten uzak tutmanın yolunu buldu. Denizli, Ümraniye'deki Nevzat Demir Tesisleri'nde 3 gündür ayak tenisi oynatıyor.

Yardımcıları Tayfur Havutçu ve Zafer Öğer'le birlikte Fenerbahçe'yi analiz ettiklerini ifade eden Mustafa Denizli, "Böylesi maçların stresi fazla olur. Oyuncularımı rahatmanın tek yolu onları stres ortamından uzak tutmak. Ayak tenisi, yorucu gibi gözükse de eğlenceli bir yöntem" dedi.

Ve şöyle devam etti: "Uzun lig ve kupa maratonunun yorgunluğunu ancak böylesine eğlenceli yöntemlerle atabiliriz. Çünkü ayak tenisi futbolcuları rahatlatıyor."

Mustafa Denizli, 3 gündür yaptırdığı ayak tenisinin faydalarını şöyle sıraladı:

Fenerbahçe'nin karşısına rahat çıkmalıyız. Ayak tenisindeki esas amaç çabukluktur. Müsabaka sırasında topun hızı arttıkça, topa doğru hamle yapmamak önemlidir. Hızı, bir sonraki aşamaya gelmeden önce düzenli kontrol etmeniz önemlidir.

Son G.Saray-F.Bahçe derbisinde sinir katsayıları yükseldi. Kamuoyu, medya ve tribün baskısı, karşılaşma öncesi oyunculara büyük yük bindiriyor. Bu nedenle F.Bahçe'nin karşısına herhangi bir maça çıkıyor gibi hazırlanmalıyız. Aynı olayları bizim başımıza gelmemeli. Şampiyonluğa giden yolda zarar görmek istemiyoruz.

Ligin bitimine az bir zaman kaldı. Yoğun maç trafiğinin yanı sıra fazla kondisyon ve kültür fizik çalışmaları oyuncuları yorar. Bu nedenle oyuncular zinde tutulmalı. F.Bahçe karşısına daha dinç çıkmamız gerekir. Rakibimizin kaybedecek bir şeyi yok. Biz sinirlerimize hakim olmalıyız.

Ayak tenisi sayesinde pas kontrolü daha kolay yapılır. Oyuncu, ayak tenisinde yapacağı hareketi çok iyi ayarlar. Top hızı ve frekansını beceri limitinize ulaşıncaya veya top kontrolünü kaybedinceye kadar artırır.

Ayak tenisinde topa uzanıp vücudunuzu eğdirmemeniz gerekir. Vücut tek parça olarak hafifçe öne eğik durumda olmalıdır. Daima önce hareket, sonra vuruş olmalıdır. Topa uzanmaktan kaçınmayın. Böylece vücudunuz estetik bir hal alır ve size pozisyon avantajı sağlar.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst