Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


"2003 ruhunu görüyorum"

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,840
Reaksiyon Skoru
1,479
Başarım Puanı
403
MmoLira
266
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu İbrahim Üzülmez, Beşiktaş Kulübü'nün resmi yayın organı olan Beşiktaş Dergisi'nin Mayıs ayında yayınlanan röportajında, teknik direktör Mustafa Denizli'nin yaptığı her toplantıda, yakaladığı her fırsatta kendilerine güvendiğini dile getirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

''İyi de bir arkadaşlığımız var. Saha içinde yaptığımız eski hatalarımızı tekrarlamıyoruz. Artık takım olarak herkes olayın bilincine varmış durumda. Herkes sahada birbirine yardımcı oluyor. Top rakipteyken hep birlikte defans yapıyoruz, top bizdeyken yine herkes üzerine düşeni yapıyor. Neticede bütün bunlar da birleşince ortaya iyi bir takım çıkıyor. Şu an gidişatımız gayet iyi. Bundan sonra da bu performansımızı sürdürmeliyiz. Bütün arkadaşlarımız bu süreçte ellerinden gelenin en iyisini yapmalı, bu birliği devam ettirmeli. Nihayetinde de şampiyonluğu yakalarız zaten.''

Saha içinde de 2003 yılındaki şampiyonluk ruhunu gördüğünü vurgulayan İbrahim Üzülmez, sözlerini şöyle sürdürdü:
''O zaman da böyle kaynaşma, birlik vardı. Lucescu da her toplantısında bize, iyi bir takım olduğumuzu, bize güvendiğini, iyi mücadele edersek şampiyon olabileceğimizi söylerdi ve bu şekilde bizi şampiyonluğa inandırdı. Aynısını şimdiki hocamızda da görüyorum. Bu, oyunculara da aşılandı ve onlar da şampiyonluğu idrak etmeye başladılar. Özellikle ikinci yarı başladığından beri eski hatalarımızı tekrarlamıyoruz. Herkes birbirine yardımcı oluyor. İki dönemi de yan yana koyup bakarsak aynı şeyleri, aynı inancı görüyorum.''

-''BENİ OYNATANLAR AKRABAM YA DA KÖYDEN AĞABEYİM DEĞİL''-

Kendisine yönelik zaman zaman yapılan eleştirilerin hatırlatılması üzerine deneyimli oyuncu, ''Ben 9 yıldır bu kulüpte top oynuyorum. Birçok teknik adamla çalıştım. Bu teknik direktörlerin hiçbirisi benim akrabam ya da köyden tanıdığım ağabeylerim değiller'' ifadesini kullandı.

Üzülmez, bu teknik adamların hiçbirisiyle herhangi bir sorun yaşamadığını anlatarak, şunları söyledi:
''Bu hocaların hepsi beni oynattı. Sahadaki performansımı, antrenmanlardaki çalışkanlığımı, iyi niyetimi görüp görev verdiler. Evet, Türkiye'de en çok eleştirilen isimlerden birisi de benim. Eleştiri mutlaka olacak, kaldı ki olması da normal bir durum. Bu ülkenin başındaki insanlar, cumhurbaşkanları, başbakanlar da eleştiriliyor. Zaten eleştirinin olmadığı yerde başarı olmaz. Belki de bunca yıldır bu takımda oynamamın sebeplerinden birisi de bu eleştirilerdir. Eleştirilince bir futbolcu olarak cevabınızı sahada, oynayacağınız oyunla vermek istiyorsunuz. Yoksa tutup da konuşarak cevap verseniz bu başka yönlere çekilebiliyor. Bu durumda yapmanız gereken tek şey çok çalışmak ve sahada göstereceğiniz performans. Bu anlayış da sizi sürekli olarak daha iyi durumda olmaya mecbur bırakıyor.''

Mustafa Denizli'ye, bir konuşmasında kendisini övmesinden dolayı teşekkür eden İbrahim Üzülmez, ''35 yaşında gösterdiğim performans sonrasında hocamızın böyle bir açıklaması oluyor. Mutlu oluyorum tabii ki. Bu mutluluğun yanında sorumluluğumuzun farkında olduğumuzun da bilinmesi gerekiyor. Demek ki, örnek olmamız için daha fazla özveri göstermemiz lazım. Hocamı da mahcup etmeyip haklı çıkarmak için daha çok çalışmam gerektiğini, performansımı daha da artırmam gerektiğini fark ediyorum'' şeklinde konuştu.

İbrahim Üzülmez, Beşiktaş'ta bunca yıl görev yapmasının en büyük sebebinin, bu camiayı çok sevmesi olduğunu söyledi.

Takımdaki genç futbolculara destek olmaya çalıştığını belirten İbrahim, ''Şampiyonluk yolunda herkesin birbirine destek olması gerekiyor. Elimizden geldiği kadar; şampiyonluğun ne büyük bir haz olduğunu, bir futbolcu için ne kadar kıymetli bir başarı olduğunu, camianın şampiyonluğa çok ihtiyacı olduğunu anlatarak hedeften sapmamaları ve buna daha çok inanmaları için çaba harcıyorum bir ağabey olarak'' dedi.

Takım olarak şampiyonluğa inandıklarını söyleyen İbrahim Üzülmez, ''O inanç olmasa zaten şimdiye kadar zirveden de kopardık. Ama önemli olan inanmak değil, o inancı devam ettirmek. Kalan haftalarda da bu şekilde devam etmeliyiz'' ifadesini kullandı.

-''BÖYLESİNİ GÖRMEDİM''-

Taraftarların Kayserispor maçından önce yaptıkları meşale şovuna övgüler yağdıran Üzülmez, taraftarların bugüne kadar yaptığı birçok olaya şahitlik ettiğini, ancak böylesini görmediğini söyledi.

Üzülmez, ''Bunlar çok önemli şeyler. Otobüste bazı arkadaşlarımızın cep telefonlarını çıkartarak dışarıda yaşananları kaydettiklerini gördüm. Bunu gören futbolcular tabii ki mutlu oluyorlar, motivasyonları yükseliyor. Coşku için söylenecek bir şey yok, tek kelimeyle mükemmeldi. Ama dışarıda bütün bunlar olurken otobüsün içi duman doldu. O sırada taraftarlara anlatıyoruz, stada yetişeceğiz, ısınmaya çıkacağız diye ama kimseye dinletemiyoruz. Bunlara da dikkat etmek lazım'' diye konuştu.

-''ORTALARIM GÖZ ARDI EDİLMESİN''-

İbrahim Üzülmez, geçmişte çok iyi orta yapamadığını kabul ederken, son dönemde yaptığı ortaların göz ardı edilmemesini istedi.

Bir kanat oyuncusunun en önemli özelliklerinin çabukluğu, mücadele yönü, performansı, fizik olarak iyi durumda olması ve orta yapması olduğunu dile getiren Üzülmez, ''Ben bütün bunların arasında tek eksiğimi orta yapmak olarak görüyorum. Zaman zaman bazı açıklamalarımda bunu da söyledim zaten. Orta da yapsaydım şimdi çok daha farklı yerlerde olabilirdim. Ama son zamanlarda yaptığım ortaları da kimse göz ardı etmesin'' diye konuştu.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst