Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


İbo'dan Fener'e göz dağı

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,839
Reaksiyon Skoru
1,474
Başarım Puanı
403
MmoLira
243
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Turkcell Süper Lig'de, hafta sonunda derbi maçta karşı karşıya gelecek Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın iki sol kanat oyuncusu Uğur Boral ve İbrahim Üzülmez, katıldıkları panelde centilmenlik mesajları verip, iddialarını ortaya koydular.

Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Üzülmez de temkinli konuşarak, derbilerin favorisinin olmadığını, ancak saha ve seyirci avantajını kullanarak Fenerbahçe'yi yenebileceklerini kaydetti.

Yorumcuların, Beşiktaş'ın derbiyi rahat kazanabileceğini dile getirdiğini anlatan İbrahim, ''Çekinme diye bir şey söz konusu değil. Önemli maç, sonuçta Fenerbahçe ile oynuyorsunuz. Derbilerde, geçmişte kötü performans sergileyen takımların şampiyon olan takımlara kök söktürdüğü dönemleri ben hatırlıyorum. Fenerbahçe kötü bir dönemde de olsa, kadrosundaki oyuncular kendilerini göstermek için varını yoğunu ortaya koyacaktır. Kazanmak istiyoruz. Saha ve seyirci avantajını en iyi şekilde değerlendirip, kazanacağımıza inanıyorum'' dedi.

Fair-play anlamında Türkiye'de büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan Beşiktaşlı futbolcu, şöyle konuştu:

''Her ne kadar kapalı ortamlarda barış rüzgarları esse de sahaya çıktığımız zaman kötü olaylar yaşanabiliyor. Geçen haftalarda bu tartışmalar tribünlerde yöneticiler arasında da yaşandı. Ülke olarak bu konuda eksikliğimiz var. Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde rakip olan futbolcular, milli takımlarda can ciğer arkadaşlar. Herkesin yaklaşımı iyi, saygı ve sevgi üst seviyede, ama saha içinde bütün bunlar bir anda kayboluyor. Herkesin sağduyulu olması gerekiyor. Bunları kapalı alanlarda değil, hem saha içinde, hem şeref tribünlerinde yaşamamız gerekiyor.''
 
Üst