Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Trabzon yanıyor

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,839
Reaksiyon Skoru
1,474
Başarım Puanı
403
MmoLira
244
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Başkan Şener kızıyor, Yanal her geçen gün biraz daha yıpranıyor. Taraftar kaçan şampiyonluğa yanıyor, yönetim radikal kararların eşiğinde duruyor.
Her şey 20 dakikada bitti... Hayaller, hedefler, paralar, uçup gitti. Sivasspor yenilgisi, Trabzonspor’da birçok şeyi ‘temelden’sarstı.
Başkan Sadri Şener’in, iki hafta önce yaptığı çok sert çıkıştan sonra bu kez de, direkt Ersun Yanal’ı hedef alarak, “Hezimeti bana değil, hocaya sorun” ifadelerini kullanması, özellikle ikili arasındaki ilişkilerin bir daha asla eskisi gibi olmayacağının en somut kanıtı. Başkanı bu açıklamayı yapmaya sevkeden etken, aslında yönetimin de kredisinin azalmasından kaynaklanmaktaydı. Her ne kadar Yanal’a yolladığı mesaj öncesinde, ”Biz yönetim olarak üzerimize düşeni yaptık” dese de başkan biliyor ki, özellikle ‘ekonomik’ sebeplerden ötürü sert eleştirilerin hedefi olacaklar. Tarihin en büyük transfer harcamasının yapıldığı sezonun ilk ikinin dışında bitirilmesi bir yana, bir de ‘UEFA ıskalanırsa’, tıpkı ilişkiler gibi işler de sezon başındaki kadar rahat olmayacak.
Ekonomiye ağır darbe
2008-2009’da yaklaşık ‘60 milyon TL’ harcandı, kaynakların önemli bir bölümü kullanıldı. Rüzgarı arkasına almış Trabzon, tarihi bir kombine ve ürün satışı gerçekleştirdi, sponsorluk gelirini katladı, bekleyen projelerini bitirdi. Ancak çok büyük bir sürpriz olmazsa Trabzonspor’un bu kez geçen yılın harcamaların yüzde 25’ini bile yapması mümkün değil. Zaten gelir-gider hanesinde sürekli yaklaşık ‘20 milyon TL açık veren’ Karadeniz temsilcisi, takımda gözle görülür ‘ciddi eksikler’ olsa bile bunları gidermekte hayli zorlanacak. Oysa ki, şampiyonluk kaçıp en azından Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı başarabilseydi Trabzon, kasasına ‘22 milyon TL’ koyup rahatlayacak, ayrıca masada da yerli-yabancı rakiplerinden avantajlı olacaktı.
Şimdilik ayrılık yok
Bu işin ekonomik boyutuydu, kötü ve ruhsuz futbol kadar Şener’i kızdıran noktaydı. Ancak Ersun Yanal’a yönetim içinde de tepkilerin olduğu bir gerçek. Her ne kadar en sert sözleri söylese de Yanal’ın kulüp içindeki ‘en büyük destekçisi’ yine Başkan Sadri Şener. Ekibini sakin kalmaya davet eden Trabzon’un patronu, sezon sonuna kadar ayrılık planlamıyor.
Söylentiler başladı bile
Bundan sonra Yanal’ın tavrı da belirleyici olacak. Eğer tecrübeli hoca, sezon sonunda yönetimin önünü kendisi açıp, “Bırakıyorum” derse o zaman top yönetime kalacak, bir anlamda ‘kader oylaması’ yapılacak. Tercihi hep yerliden yana olan Şener yönetimi, Yanal’ın ardından başka bir yerli ismin tatminkar olamamasından şüphe duyarken, şimdiden Şenol Güneş ve Giray Bulak gibi ‘yerlinin yerlisi’ adayların konuşulması Ersun hocayı fazlasıyla germiş durumda. Kısacası Trabzon’da kazan önümüzdeki günlerde daha fazla kaynayacak.
Serhat Demirtaş

’Medya önünde çözecek değiliz’
Annesinin rahatsızlığı sebebiyle Ankara’ya giden Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Başkan Sadri Şener’in, “Hezimeti bana değil, hocaya sorun” sözleri ile ilgili çok kısa bir açıklama yaptı. Kulüp başkanının bu tip eleştirilerinin doğal karşılanması gerektiğinin üzerinde duran Bordo-Mavililer’in deneyimli çalıştırıcısı, “Eğer sorun varsa bunları oturur hep birlikte çözeriz. Ancak başkanımızın değerlendirmelerine medya önünde yanıt verecek ve yeni tartışma zeminleri hazırlayacak değilim” ifadesini kullandı
 
Üst