Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


LosT Fun cLup +RepLi

bekot99

Level 9
TM Üye
Üye
Katılım
15 Mar 2009
Konular
1,021
Mesajlar
4,846
Reaksiyon Skoru
190
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Vikipedia dan aLıntıdır.Lost, Sidney'den Los angelas' a uçan Oceanic Hava Yolları 815 sefer sayılı yolcu uçağının Büyük Okyanus'un güneyinde düşmesiyle esrarengiz bir adada kazadan sağ kalan kimselerinin yaşamlarını anlatan ABD yapımı olan bir dizidir. Her bölüm tipik olarak, bir karakterin flashbacklerle geçmişiyle birlikte anlatılmaktadır. Dizinin yaratıcıları Damon Lindelof, J. J. Abrams ve Jeffrey Lieber'dır. Bölümler Oahu, Hawaii'de çekilmektedir. İlk bölüm olan pilot bölümü 22 eylül 2004 de yayına girmiştir..ABC Studios, Bad Robot Productions ve Grass Skirt Productions tarfından yapılan dizi, 'de ABC televizyonundan yayınlanmaktadır. Müziklerini bestelemiştir. Büyük oyuncu kadrosu ve çekimlerin Hawaii'de yapılmasının maliyeti ile Lost en pahalı televizyon yapımlarından biridir. Dizinin sadece ilk bölümü için 14.000.000 $ harcanmıştır. 2006'da dalında ve 2006'da En İyi Oyuncu Kadrosu dalında de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi oldu.
Mayıs 2007'de Lost'un dördüncü beşinci ve altıncı sezonlarıyla devam edeceği ve Mayıs 2010'da 117. bölümün yapımı ile sonlandırılacağı duyuruldu. Bu son üç sezonun her birinin haftada bir yayınlanacak olan 16 bölümden oluşacağı planlandı ayrıca ABC son iki sezonu 2 saat uzatma kararı aldı. Son WGA Grevi yüzünden dördüncü sezon sadece 14 bölümden oluşurken üç saatlik bir sezon finaline sahiptir. Dördüncü sezonun ABD'deki ilk gösterimi 31 Ocak 2008 tarihinde yapıldı. Beşinci sezon ise 21 Ocak 2009'da başladı.
Yapım

Fikir

Dizi o zaman için ABC'nin başında bulunan Lloyd Braun'ın Spelling Television'dan romanı ve ve filmlerini temel alan bir ilk senaryo istemesiyle gelişmeye başladı. Gadi Pollack diziye ilham olan bazı unsurların adlı bilgisayar oyunundan alındığını belirtir. ABC Jeff Lieber ile anlaştı. Lieber, Nowhere başlığı ile pilot bölüm senaryosunu yazdı. Sonuçtan ve tekrar tekrar yazılan senaryolardan mutsuz olan Braun, ile anlaşması olan ve dizisinin yaratıcısı ile yeni bir pilot bölüm yazması için irtibata geçti. Önceleri kararsız olmasına rağmen Abrams dizinin sahip olduğu doğa üstü yönü sayesinde projeye ısındı ve 'un da işbirliği ile dizinin tarzını ve karakterlerini yarattı.

Çekim yerleri

Lost, Panavision 35mm kameralarla neredeyse tamamen Oahu adasında çekildi. Pilot bölümdeki ada sahneleri adanın kuzeybatı ucundaki Mokulē'ia Sahilinde filme alındı. Sonraki sahil sahneleri meşhur Kuzey Kıyısının gözlerden uzak kesiminde yer aldı. İlk sezondaki mağara sahneleri bir dizi çalışanın vurularak öldürüldüğü 1999'dan beri boş olan 'un parça eşya deposunda kurulan sette çekildi. Sonrasında set ve yapım ofisleri 2. sezonun "Kuğu İstasyonunun" ve 3. sezonun da "Hidra İstasyonunun" iç mekanının inşa edildiği Hawaii Film Office'in Hawaii Film Studio'suna taşındı.

Müzik

Ana madde: Lost fon müziklerini Hollywood Stüdyo Senfoni Orkestrası tarafından Michael Giacchino eşliğinde oluşturulan fon müziğine yer verir müziklerin orkestra tarafından oluşturulmasının amacı olaylar ve karakterler için birkaç tekrar eden temayı birleştirmektir.

Sezonlar


1. Sezon

Ana madde: Sezon 1 'da ile tarihleri arasında yayınlanmış ve 24 bölüm sürmüştür. seferini yapan uçağın kaza yapmasını ve kazadan hayatta kalan yolcuların adaya düşmelerini anlatmaktadır.Adaya düşen ve kurtulan 48 kişinin hiçbiri birbirini tanımadığı halde kazadan önceki hayatlarında herbirir birbirlerinin hayatlarına birşekilde girdiklerini ve etkilediklerini anlıyoruz.İlerleyen bölümlerde 'nun ortaya çıkışı ile adada Others (Diğerleri)nin olduğunu anlarlar. Sezonun ilk bölümü sadece Amerika'da 18.65 milyon kişi izlemiştir.

2. Sezon

Sezon 2 'da ile tarihleri arasında yayınlanmış ve 24 bölüm sürmüştür. Hikaye, kazadan sonraki 45 günü anlatarak devam etmektedir. Çoğu arka kapıyı kapatıp, daha fazla soru getirmiştir. Others (Diğerleri) kendilerini göstermiştir. 2.sezon bölümlerinin çoğu ambarda (hatch) geçmiştir, bu sezonda kazadan kurtulan diğer kişiler de tanıtılmıştır. Sezonun sonunda herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.

3. Sezon


3. Sezon promolarından biri. Soldan sağa: Ben, Kate, Sawyer, Claire, Charlie, Jack, Sayid, Locke, Sun, Desmond, Hurley, Jin, Juliet


Sezon 3 'da ile tarihleri arasında yayınlanmış ve 23 bölüm sürmüştür. Diğerlerine daha çok monoton, slow ve romantizmin daha çok olduğu bir sezon olmuştur.Bu yüzden 3.sezon da Lost severler sıkılmış ve bunu anlayan yapımcılar 4.sezonu daha hareketli yapma kararı almışlardır. 7 Şubat'ta tekrar gösterime giren dizi, hiç ara vermeden sezonu kapatmıştır.

4. Sezon

Sezon 4 'da tarihinde gösterime girdi. Ancak nedeniyle yarıda kaldı. İlk 12 bölümü çekildi. 'da yayınlanan 8. bölümle bir aylık ara son buldu. 4. sezon 3 bölümlük sezon finaliyle birlikte 14 bölümdür. Sezon finali olan "There's No Place Like Home" bölümü toplam 180 dakika olmakla birlikte 'ta birinci kısmı yayınlanmıştır. 'ta 2 saatlik sezon finaliyle dizinin dördüncü sezonu sona ermiştir.

5. Sezon

Ana madde: Lost dizisinin 5. sezonu 'da tarihinde yayınlanan iki bölümle ( ve ) başladı. Dizinin senaristi/yardımcı yapımcısı 'un verdiği bilgilere göre 5. sezonda adadan ayrılanların neden adaya dönmek zorunda oldukları anlatılacak.

UserBaNNerLar boL boL istediğinizi ekLeyin xD
Not: Sadece UserbannerLarı ekLeyen +rep aLcaktır Tek sorun ben ekLeyemiyorum xDKurucu :
BeKoT99
ÜyeLer:
1.
2.
3.
4.
5.
6.®cRaLemRe®
7.
 
Son düzenleme:

[RİZE]Onur151

Level 8
TM Üye
Katılım
22 Nis 2009
Konular
383
Mesajlar
2,537
Reaksiyon Skoru
143
Başarım Puanı
150
MmoLira
1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Ben varım resmi ekliyom.
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
bekot99

bekot99

Level 9
TM Üye
Üye
Katılım
15 Mar 2009
Konular
1,021
Mesajlar
4,846
Reaksiyon Skoru
190
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Bide buranın Linkini koyarsan sevinirim
 

iNcußuS*

Level 8
TM Üye
Üye
Katılım
15 Mar 2009
Konular
413
Mesajlar
2,608
Reaksiyon Skoru
69
Başarım Puanı
145
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
yaz beni
 

alina-5

Level 5
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
6 Eki 2008
Konular
64
Mesajlar
924
Reaksiyon Skoru
31
Başarım Puanı
97
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
benide yaz bensiz olmaz :D userbar eklemiyorum imzamda kocaman dharma var lost izleyen anlar :D
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst