Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Sinemalarda bu hafta

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Reaksiyon Skoru
31
Başarım Puanı
165
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Dilber'in Sekiz Günü ve Başka Semtin Çocukları'nın da aralarında olduğu 7 yeni film vizyonda.
Bu hafta sinemalarda Dilber'in Sekiz Günü, Başka Semtin Çocukları, 13. Gün, Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar, Beverly Hills Çuvava, Parti Tırtılları ve Dost Kazığı filmleri gösterime girdi.

DİLBER'İN SEKİZ GÜNÜ

Doğu’nun kıraç topraklarında, fakir bir köyde annesi, babası ve kardeşleriyle yaşayan Dilber, çocukluk aşkı Ali ile evlenme hayalleri kurmaktadır. Dilber ile Ali birbirlerine aşıktırlar ama Ali’nin babası, oğlunu bir başka kızla evlendirmek için arkadaşına söz vermiştir. Dilber bunu kabûllenemez, ilk talibiyle evlenmeye karar verir. Bu arada, topal bir adam ağır aksak yürüyerek köye yaklaşmaktadır.

Türü: Dram
Ülke: Türkiye
Süresi ve Yapım Yılı: 106 dakika - 2008
Yönetmeni: Cemal Şan
Oyuncular: Nesrin Cavadzade, Fırat Tanış, Osman Akça, Necmettin Çobanoğlu
Senaryo: Cemal Şan
Müzik: Nail Yurtsever
Görüntü Yönetmeni: Cengiz Uzun


BAŞKA SEMTİN ÇOCUKLARI

Çöplerin içinde bulunan bir ceset. İstanbul Gazi mahallesinde işlenmiş bir cinayet. Öldürülen gencin ağabeyi güneydoğuda yaptığı askerliğini yeni bitirmiş, geri dönmekte. Kardeşinin katilini bulmak için harekete geçtiğinde cevaplanması zor sorularla dolu bir başka savaşın içine sürüklenmektedir. Gerçeğin arayışı içinde iz sürerken, kaybedilen şeyin sadece kendi kardeşinin hayatı olmadığını görecektir.

Türü: Aksiyon
Ülke: Türkiye
Süresi ve Yapım Yılı: 95 dakika - 2008
Yönetmeni: Aydın Bulut
Oyuncular: Mehmet Ali Nuroğlu, Eyşan Özhim, Bülent İnal, İsmail Hacıoğlu
Senaryo: Aydın Bulut, Serkan Turhan
Müzik: Cem Yıldız
Görüntü Yönetmeni: Tolga Çetin


13. GÜN

Korku filmi klasiği “Friday, the 13th-13.Gün”ün sinema seyircilerinin olağanüstü ilgi gösterdiği yepyeni versiyonunda Kristal Gölü’ne hoşgeldiniz.

Kayıp kızkardeşini aramak için efsanevi Kristal Gölü ormanlarının yolunu tutan Clay Miller (Jared Padalecki), yosun kaplı ağaçların arkasındaki eski ve çürümüş kulübe kalıntıları arasında araştırmaya girişir. Polisin ve yöre halkının uyarılarına kulak tıkayarak kayıp kızkardeşi Whitney’i (Amanda Righetti) aramayı sürdüren Clay, o bölgeye heyecanlı bir hafta sonu tatili için gelen üniversiteli gençler arasındaki Jenna adlı bir genç kızın (Danielle Panabaker) yardımını alır.

Ancak orada hiç hesaba katmadıkları büyük bir tehlikeyle karşılaşmak üzeredirler. Farkında olmadan film tarihinde yaratılmış en korkunç canavarlardan birisinin; ustura keskinliğindeki büyük bıçağıyla Kristal Gölü’nü mesken tutan ünlü katil Jason Voorhees’in yaşam alanına girmişlerdir.

Türü: Korku
Ülke: ABD
Süresi ve Yapım Yılı: 97 dakika - 2009
Yönetmeni: Marcus Nispel
Oyuncular: Jared Padalacki, Danielle Panabaker, Amanda Righetti, Travis Van Winkle


ERKEKLER NE SÖYLER KADINLAR NE ANLAR

Greg Behrendt ve Liz Tuccillo’nun çok satan kitabına dayanan film, 20’li 30’lu yaşlarında Baltimore’lu bir grup insanı konu alıyor. Söz konusu insanlar ilişki havuzunun sığ kısmından evlilik hayatının derin ve bulanık sularına doğru ilerlerken bir yandan karşı cinsin işaretlerini okumaya bir yandan da “istisna yoktur” kuralına istisna oluşturmaya çalışıyorlar.

Türü: Komedi
Ülke: ABD / Almanya / Hollanda
Süresi ve Yapım Yılı: 129 dakika - 2009
Yönetmeni: Ken Kwapis
Oyuncular: Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Jennifer Connelly,Scarlett Johansson


BEVERLY HILLS ÇUVAVA

Film yıldızlarının ve jet sosyetenin yaşadığı Los Angeles, Beverly Hills’te şımartılarak büyütülmüş Çuvava türü bir köpek, güzel sahibesi tarafından Meksika’ya götürülür. Bu yolculuk sırasında kaybolur ve evine dönebilmek için orada alelacele edindiği arkadaşlarının yardımına başvurur.

Türü: Macera
Ülke: ABD
Süresi ve Yapım Yılı: 91 dakika - 2008
Yönetmeni: Raja Gosnell
Oyuncular: Piper Perabo, Manolo Cardona, Eugenio Derbez, Jamie Lee Curtis


PARTİ TIRTILLARI

Eğlence, renk cümbüşü ve en önemlisi, eşi benzeri olmayan disko müziği! Bu fıkır fıkır, heyecanlı bilgisayar animasyonunda, Solucan Barry o bildik disko ritmini canlandırıyor. Sıkıcı bir hayatı vardır, ta ki bir gün babası ona eski bir plak hediye edene dek. Mükemmel dans eden Barry, senede bir düzenlenen şarkı yarışmasına katılmak için bir grup kurmaya karar verir. Ancak hayat, tempo tutmak kadar kolay değildir. Barry ve arkadaşları bir gün, yem niyetine topraktaki yuvalarından koparılıp alınıverirler.

Türü: Animasyon
Ülke: Danimarka - Almanya
Süresi ve Yapım Yılı: 75 dakika - 2008
Yönetmeni: Thomas Borch Nielsen
Oyuncular: David Bateson, Heather Carino, Helle Dolleris, Trine Dyrholm


DOST KAZIĞI

Sidney Young hem ün sahibi olmaya çalışan, hem de bu ışıltılı dünyayı hakir gören düşkırıklığına uğramış bir entelektüeldir. Alternatif dergisi Post Modern Review medyadaki ünlüleri rahatsız etmektedir. Ancak kendisine taban tabana zıt bir mufazakar New York dergisinden iş teklifi gelince, bir anda işler karışır. Kendisini New York'ta bulan Sidney, küçümsediği bu ışıltılı dünyanın artık tam göbeğindedir.

Türü: Romantik
Ülke: İngiltere
Süresi ve Yapım Yılı: 110 dakika - 2008
Yönetmeni: Robert Weide
Oyuncular: Megan Fox, Simon Pegg, Kristen Dunst, Danny Huston, Gillian Anderson
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst