Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Herşeyi bırak neticeye bak!

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,839
Reaksiyon Skoru
1,472
Başarım Puanı
403
MmoLira
236
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Beşiktaş, çok büyük efor sarf ettiği Bursa maçından sonra, Ankaraspor karşılaşmasına çıktı. Gerek eksiklikler, gerekse cezalı futbolcuların olması Beşiktaş için büyük handikaptı. Ankaraspor karşısına bu şekilde çıkan Beşiktaş'tan çok iyi futbol beklemek hata olurdu.

Beşiktaş'ın bu maçta en büyük zafiyet alanı defansıydı. Tabii bunda Sivok'un sakat, Zapotocny ve İbrahim Toraman'ın cezalı olması çok büyük etkendi.

Beşiktaş ilk yirmi dakikasında oyunda yoktu! Maçta ilk golü bulan Ankaraspor Beşiktaş'a oranla daha iyi bir futbol ortaya koyarken Beşiktaş golü yedikten sonra kendine gelebildi. İlk yarı bitine kadar da maçın hakimi Beşiktaş'tı. Çok geçmeden de beraberliği yakaladı. Delgado ve Yusuf yan yana oynayamaz diyenler dün bir kez daha yanıldılar. Zamanında 'Sergen ve Mehmet yan yana oynamaz' diyenlerin yanıldığı gibi! Çok büyük işler yapamasalar da yan yana oynayabildiklerini göstermeleri açısından doğru bir tercihti. İkinci yarıda özellikle Holosko ile çok net pozisyonları harcayan Beşiktaş, bunlardan bir tanesini değerlendirse iş buralara kadar varmazdı. Küçük bir tavsiyede Denizli'ye; Denizli'nin artık Holosko'yu ilk on bir de sahaya sürmesi gerektiğini dünkü maçta bir kez daha gördük. Holosko gerek rakip defansı yıpratması gerekse temposunu maçın her dakikasına yansıtması açısından çok büyük bir nimet, dünkü maçı da Holosko'nun uzatmalara gitmekten kurtardığını unutmayalım.

Beşiktaş finale çıkmasına çıktı ama Ankaraspor maçı uzatmaya götürebilirdi cinsinden bir laf etmek Beşiktaş'a haksızlık olur. Çünkü Beşiktaş dört aydır çok yüksek tempoda maçlara çıkıyor. Bunun neticesinde de bu gibi yorgunluklar gayet normal karşılanmalı. Nihayetinde finale adını yazdıran Beşiktaş asli görevini yerine getirmiş oldu.
 
Üst