Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Oracle, Sun Microsystems'i satın aldı

admin

Admin
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Eyl 2008
Konular
20,434
Mesajlar
34,595
Beğeniler
13,823
Yaş
31
MmoLira
960
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINABD'li bilişim ve bilgi teknolojisi şirketi Oracle, Sun Microsystems'i hisse başına 9.50 dolara, yaklaşık 7.4 milyar dolar bedelle satın altığını açıkladı. Oracle, Sun'ın satın alınmasının faaliyet kârını ilk yıl 1.5 milyar dolar, ikinci yıl ise 2 milyar dolar arttıracağını belirtti.
Daha önce, IBM Sun'ı satın almak için anlaşmış, ancak taraflar anlaşmadan vazgeçmişti. IBM 7 milyar dolarlık teklifini geri çekmişti.Sun Microsystems, yönetim kurulunun anlaşmayı oy birliğiyle onayladığını, hissedarların ve hükümetin düzenleyici kurullarının onaylamasından sonra anlaşmanın bu yaz tamamlanmasını beklediğini kaydetti.
Sun Microsystems Başkanı Scott McNealy, ''Oracle ve Sun sektörün öncüleri ve 20 yıldan fazla bir süredir yakın ortaklar. Bu birleşme bizim ilişkimizin doğal bir evrimi'' dedi.
Kriz nedeniyle ürünlerine olan talebin düştüğü Sun Microsystems'in arka arkaya üçüncü çeyrekte de zarar açıklaması bekleniyor.
Şirket ayrıca 6 bin kişiyi işten çıkarma sürecinde bulunuyor.
 
Üst