Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Facebook'ta demokrasi rüzgarı

admin

Admin
TC Kimlik Numarası Doğrulanmış Üye
Site Yetkilisi
Admin
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Eyl 2008
Mesajlar
34,509
Beğeniler
13,558
Yaş
31
MmoLira
672
DevLira
0
#1
Bu yılın şubat ayı başında yeni kullanıcı feragatnamesini kullanıma sokmasıyla büyük tepki toplayan, günümüzde birçok ülkeden daha fazla nüfüsa sahip bir kullanıcı topluluğunu ifade eden sosyal ağ sitesi Facebook, sitenin kullanım sözleşmesini yenilemeye hazırlıyor.Facebook'un kurucularından olan ve şirketin CEO'luk görevini yapan Mark Zuckerberg, yayınladığı bir video ile tüm kullanıcıları oy vermeye çağırdı.
Şubat ayında gösterilen tepki nedeniyle, 26 Şubat tarihinde eski kullanıcı sözleşmesini yayına alan ve bundan sonraki tüm adımlarında daha açık bir politika izleyeceğini duyuran Facebook yönetimi, ilk adımı attı.
Facebook Site Governance | Facebook adresinden katılınabilecek oylama ile yeni Kullanım Sözleşmesi, Kullanıcı Hakları ve Sorumlulukları Bildirisi ve Facebook Kuralları ile ilgili yenilikleri oylamaya sunuldu.
Facebook Site Tönetim Oyu adı verilen uygulama, 23 Nisan tarihine kadar oylamaya açık tutulacak. ü
Site yönetiminin, önceden hazırlanmış yeni kurallar üzerine yapılan kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurarak oluşturduğu yeni yönetmelikleri şimdilik %73,15'e 26,85 oyla kabul edilecek gibi görünüyor. Ancak oylamanın bitmesine daha var.
 
Üst