Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


AKP'ye 2. Rasmussen Şoku

Prodigy

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
18 Mar 2009
Konular
59
Mesajlar
1,747
Reaksiyon Skoru
54
Online Süresi
0
Başarım Puanı
112
Yaş
25
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

RagefullMT2 1-120 FARM OYUN YAPISI VE YENİLİKÇİ SİSTEMLERİYLE BİRLİKTE 23.08.2019 CUMA SAAT 20:00'da CBT SUNUCUSUNU AÇIYOR! KAYITLAR VE İNDİRME AKTİF! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN

AKP'ye 2. Rasmussen şoku


AB'de Türkiye önergesi: "AB Komisyonu iktidarda kalmak için seçim hilesine başvuran hükümeti bulunan bir ülkeyle katılım müzakerelerini yönetmenin AB ilkelerine uygun olup olmadığını açıklayabilir mi?"

Avrupa Parlamentosu'nun Danimarkalı Üyesi Mogens Camre AB Komisyonu'nun Türkiye'deki 29 Mart seçimlerinde hile yapıldığı iddiaları karşısında nasıl tavır almayı düşündüğünü sordu. Camre önergesinde, “Komisyon ayrıca iktidarda kalmak için seçim hilesine başvuran hükümeti bulunan bir ülkeyle katılım müzakerelerini hala yönetmenin AB ilkelerine uygun olup olmadığını açıklayabilir mi?” dedi.

Sosyal demokrat kanada mensup Mogens Camre, Avrupa Birliği Komisyonu'nun yanıtlaması istemiyle Avrupa Parlamentosu Başkanlığı'na verdiği yazılı soru önergesine “Türkiye'deki seçim hileleri” başlığını attı. Avrupa Birliği yerel seçimler için Türkiye'ye resmi gözlemci göndermemesine karşın Danimarkalı vekil önergesine “Danimarkalı gözlemcilere göre, 29 Mart Pazar günü Türkiye'de yapılan seçimler birden fazla yapılan seçim hileleriyle sakatlanmıştır” diye başladı. Camre soru önergesine şöyle devam etti:

“Uluslararası medyaya göre, seçimlerde, saat öğleden sonra 5'te sandıklar kapanmadan önce beş kişi ölmüş ve 93 kişi de yaralanmıştır. Kopenhag Kent Meclisi üyelerinden Danimarkalı Lars A.Rasmussen seçimlerin geçtiği ortamı ‘tamamen absürt' biçiminde tanımlamıştır. Gözlemciye göre her yer polis doluydu ve atmosfer korkutucuydu.”

Önergesinde “Bilgi verenlere göre iktidardaki AKP, seçmenleri, kamu çalışanlarına katılmaları konusunda baskı yapılan parti mitinglerine taşımak için, kamu toplu taşım araçlarından yararlandı” diyen Danimarkalı vekil şöyle dedi:

“-Bir başka Danimarkalı seçim gözlemcisi Kopenhag Bölge Meclisi üyesi Serdar Benli, AKP'nin varolmayan 18 bin seçmeni seçim kütüklerine kaydetmeyi denediğini bildirmiştir. 180 kişi ise daha sonra bir ahır olduğu anlaşılan tek bir adreste kaydedildi.

-Komisyon, söz konusu seçimleri çevreleyen birçok kuralsızlık karşısında, seçimlerin geçtiği ve sonuçlandığı koşullar hakkında derinlemesine bir araştırma yapıp yapmayacağını, sonuçların geçersiz ilan edilmesi gerekip gerekmediğini açıklayabilir mi?

-Komisyon ayrıca iktidarda kalmak için seçim hilesine başvuran hükümeti bulunan bir ülkeyle katılım müzakerelerini hala yönetmenin AB ilkelerine uygun olup olmadığını açıklayabilir mi?”

MYNET'ten Alıntıdır.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst