Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Avrupa'dan Şok PKK Kararı

Prodigy

Level 7
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
18 Mar 2009
Konular
59
Mesajlar
1,747
Reaksiyon Skoru
54
Başarım Puanı
112
Yaş
25
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Avrupa'dan şok PKK kararıAvrupa Birliği'nin polis teşkilatı Europol'e göre, PKK/Kongra-Gel terör örgütü Avrupa için tehdit oluşturmuyor.

Europol raporunda PKK/Kongra-Gel'in Avrupa'daki eylemlerinin "düşük öneme sahip olduğu" ve bunların AB'ye tam olarak "terörist saldırı" sayılmadığı belirtildi.
Rapor, Avrupa Birliği güvenlik birimlerinden gelen bilgiler doğrultusunda hazırlandı.

Raporda, birlik sınırları içindeki terör saldırılarının sayısının bir önceki yıla oranla düştüğü belirtildi.
Raporda ayrıca, 2008'de terörist şüphesiyle Avrupa'da tutuklananların çoğunluğunun Kuzey Afrika, Pakistan, Afganistan ve Türkiye kökenli olduğu belirtildi.
Rapora göre geçen yıl Almanya'da PKK/Kongra-Gel'in bölge sorumluları, İtalya'da da kasası yakalandı, Slovakya bir örgüt elemanını tutukladı.
Raporun "etnik-milliyetçi ve ayrılıkçı terör" başlığında, Avusturya'da 5 kundaklama eyleminin PKK/Kongra-Gel'e bağlandığı, bunlardan en az ikisinin doğrudan Türk hedeflerine yönelik olduğu belirtildi.

PKK'nın, Kürt nüfusunun siyasi ve kültürel özerkliği için mücadele ettiği, bu durumun Avrupa ülkelerine "şiddete başvurmayan eylemler ve propaganda çalışması" olarak yansıdığı belirtildi.

PKK/Kongra-Gel üyesi sayılan kişiler ya da sempatizanların kundakçılık, terörist saldırı, mala zarar ve çeşitli suçlar işlediği, bu eylemlerin temel olarak Türk hedeflerine karşı yapıldığı rapora girdi.


MYNET'ten Alıntıdır.
 
Son düzenleme:

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst