Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Gizli tehlike!

HiperiX

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
1,134
Mesajlar
2,748
Reaksiyon Skoru
157
Online Süresi
0
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
GİZLİ TEHLİKE!

Şu anda Türkiye spor kamuoyu Milli Takımımızın grup ikinciliğini de zora soktuğunu tartışıyor. Ancak Millilerimizi bekleyen tek tehlike grup ikinci olamaması değil... Millilerimiz grubu 2. sırada tamamlasa bile play-off oynayamayabilir.

LİGTV.COM.TR olarak 9 gruptaki grup ikinciliği mücadelesini ve en kötü ikinci olup play-off hakkını kaybedecek takımın kim olabileceğini sizler için inceledik:

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 9 grupta oynanıyor. Bu da maçlar bittiğinde 9 tane grup ikincisi olacak demek. Bundan dolayı 9 tane ikinciden en az puan toplayan takım play-off'a katılamayacak.

Bunun yanı sıra bir diğer önemli detay da 6'şar takımlı gruplarda 2. olacak takımların, grubu sonnucu bitiren takımdan aldığı puanların silinecek olması. Bunnu sebebi de 9. grubun 5 takımdan oluşması. Yani kısaca özetlemek gerekirse bizim de yer aldığımız 5. grubu sonuncu sırada tamamlaması beklenen Ermenistan ile oynadığımız maçlar, grup ikincisi belirlenirken dikkate alınmayacak.

Grubumuzda 2. sıraya göz diken 3 takım var: Bosna Hersek, Türkiye ve Belçika. 3 takımın da 4 maçı kaldı ama 3 takımın da Ermenistan ile birer maçı var. Üç takım da ilk maçlarında Ermenistan'ı yendi. Yani ikincilik statüsüne göre Bosna Hersek'in 9 puan ve dikkate alınacak 3 maçı, Türkiye'nin 5 puan ve dikkate alınacak 3 maçı, Belçika'nın ise 3 puan ve dikkate alınacak 3 maçı var.

Milli Takımımızın kaybettiği puanlara ve diğer gruplarda 2. olması muhtemel takımların puanlarına bakıldığında bizi bekleyen büyük tehlike ortaya çıkıyor. Millilerimiz kalan 4 maçını kazansa bile ikincilik statüsünde 14 puana ulaşabilecek. Ve bu 14 puanla diğer 8 tane grup ikincisi arasında en az puan toplayan grup ikincisi olabilir ve play-off oynama şansını yitirebiliriz.

GÖZÜMÜZ 9. VE 6. GRUPTA
Bizim için umut verici olansa en kötü grup ikincisini çıkarma ihtimali 9. ve 6. grupta oldukça yüksek olması. Özellikle 9. grupta İskoçya'nın sadece 7 puanla 2. sırada olması, 3 maçının kalması ve bu maçların da oldukça çekişmeli geçecek olması bizi umutlandırıyor. Diğer yandan İngiltere'nin de yer aldığı 6. grupta grup sonucusu ile yapılacak maçlar dikkate alınmadığında Hırvatistan'ın 4 puanda olması ve 5 maçının kalması, Ukrayna'nın 7 puanda olması ve 4 maçının kalması ile çok düşük bir ihtimal de olsa Beyaz Rusya'nın 3 puanda olması ve 4 maçının kalması bizi ümitlendiriyor.

İşte ikinci olması muhtemel takımların listesi ve diğer gruplardaki son durum:

İtalya 11 puan (3 maç)
Fransa 10 puan (3 maç)
Yunanistan 10 puan (3 maçı var)
Almanya 10 puan (4 maçı var)
Rusya 9 puan (4 maçı var)
Slovakya 9 puan (4 maçı var)
Sırbistan 9 puan (4 maç)
Bosna Hersek 9 puan (3 maç)
Danimarka 7 puan (5 maçı var)
Ukrayna 7 puan (4 maç)
İsviçre 7 puan (4 maçı var)
Kuzey İrlanda 7 puan (3 maçı var)
İskoçya 7 puan (3 maç)
İrlanda 6 puan (4 maç)
Macaristan 6 puan (4 maçı var)
TÜRKİYE 5 puan (3 maç)
Hırvatistan 4 puan (5 maç)
Polonya 4 puan (4 maçı var)
Beyaz Rusya (3 puan 4 maç)
Belçika 3 puan (3 maç)

1. GRUP
Danimarka 7 puan (5 maçı var)
Macaristan 6 puan (4 maçı var)
Danimarka ve Macaristan grupta 13'er puanla zirvede ve büyük bir ihtimalle bu iki takım ilk 2 sırayı kaptırmayacak. Sonunculuğu kesin olan Malta ile oynadığı 2 maçı da kazanan her iki takımın ikincilik hesabında 7'şer puanı kalıyor. Danimarka'nın kalan 5, Macaristan'ın da kalan 4 maçında alacağı puanlar ikincilik durumunda 7'nin üzerine eklenecek.

2. GRUP
Yunanistan 10 puan (3 maçı var)
İsviçre 7 puan (4 maçı var)
Yunanistan ve İsviçre 13'er puanla zirvede, 10 puanlı Letonya ise takipte. Ancak güçleri göz önüne alınırsa ilk 2 sıra büyük ihtimalle Yunanistan e İsviçre'nin olacak. Grup sonuncusu ile yapılan maçları yok sayarsak, 1 maçını oynayan Yunanistan'ın 10, 2 maçını oynayan İsviçre'nin 7 puanı var. İsviçre'nin kalan 4 maçı da ikincilik hesabında dikkate alınacak, Yunanistan'ın ise 4 maçından 3'ü dikkate alınacak.

3. GRUP
Kuzey İrlanda 7 puan (3 maçı var)
Slovakya 9 puan (4 maçı var)
Polonya 4 puan (4 maçı var)
Kuzey İrlanda 7 maçta 13 puanla lider, Slovakya 5 maçta 12 puanla 2., Polonya ise 6 maçta 10 puanla 3. sırada. Sonuncu ise hala puan alamayan San Marino olac ak. İkincilik durumunu göz önüne alırsak Kuzey İrlanda 7 puana iniyor ve 3 maçı kaldı. Slovakya 9 puanda ve kalan maçlardan 4'ü dikkate alınacak. Polonya ise 4 puana iniyor ve kalan 4 maçı da dikkate alınacak.

4. GRUP
Almanya 10 puan (4 maçı var)
Rusya 9 puan (4 maçı var)
6 maçta 16 puan alan Almanya ve 5 maçta 12 puan alan Rusya ilk 2 sırayı kaptırmaz. Grup sonuncusunun büyük ihtimalle Liechtenstein olacağını varsayarsak; Almanya 10 puanda ve 4 maçı daha var. Rusya ise 9 puanda ama kalan maçlarından 4'ü dikkate alınacak.

6. GRUP
Hırvatistan 4 puan (5 maç)
Ukrayna 7 puan (4 maç)
Beyaz Rusya (3 puan 4 maç)
Bu grupta 15 puanlı İngiltere büyük ihtimalle grubu lider tamamlayacağından ikincilik için 10 puanlı ve 1 maçı fazla Hırvatistan, 7 puanlı Ukrayna ve daha düşük ihtimal de olsa 6 puanlı Beyaz Rusya çekişecek. Puansız Andorra'nın sonuncu olacağını düşünürsek, Hırvatistan 4 puanda ve 5 maçı var. Ukrayna daha Andorra ile oynamadığından 7 puanda ve 4 maçı var. Beyaz Rusya ise 3 puanda ve 4 maçı var. En kötü ikinci bu gruptan da çıkabilir gibi görünüyor.

7. GRUP
Sırbistan 9 puan (4 maç)
Fransa 10 puan (3 maç)
Sırbistan ve Fransa büyük ihtimalle grubu ilk 2 sırada bitirecek, sadece Sırbistan ile 1 kez oynayan Faroe Adaları da sonuncu olacak. İkincilik hesabında Sırbistan'ın 9 puan ve dikkate alınacak 4 maçı, Fransa'nın ise 10 puan ama dikkate alınacak 3 maçı var.

8. GRUP
İtalya 11 puan (3 maç)
İrlanda 6 puan (4 maç)
İlk 2 sıra büyük ihtimalle İtalya ve İrlanda'nın olacak. Gürcistan da büyük ihtimalle sonuncu olacak. Sadece İtalya'nın Gürcistan ile 1 maçı kaldı. İkincilik hesabında İtalya'nın 11 puanı ve 3 maçı, İrlanda'nın ise 6 puanı ve 4 maçı var.

9. GRUP
İskoçya 7 puan (3 maç)
Diğer grupların aksine bu grupta sonuncu takım ile yapılan maçlar da dikkate alınacak çünkü 9. Grup 5 takımdan oluşuyor. Hollanda'nın liderliği hemen hemen garantilediği bu grupta ilginç olan kalan 4 takımın da ikincilik şansının olması. Çünkü İskoçya 5 maçta 7 puanla 2., İzlanda 5 maçta 4 puanla 3., Makedonya 4 maçta 3 puanla 4., Norveç ise 3 maçta 2 puanla 5. sırada. Yine de 2. olma ihtimali en yüksek takım 3 maçı kalan 7 puanlı İskoçya. Bizim için umut verici olansa en kötü 2. bu gruptan da rahatlıkla çıkabilir.

alıntı
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst