Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Arda'dan Şok Sözler

№ÊΚ

Level 5
TM Üye
Üye
Katılım
14 Mar 2009
Konular
242
Mesajlar
752
Reaksiyon Skoru
20
Online Süresi
0
Başarım Puanı
107
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

M2Allstar | 1-105 Orta Emek | 8000 TL Ödüllü Turnuvalar ! BUGÜN SAAT 20.00`DA AÇILIYOR ! KAYITLAR VE OYUN İNDİRME AKTİF DETAYLI TANITIMA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

"KANITLASINLAR FUTBOLU BIRAKIRIM! " DeDi...

Kontrol amaçlı olarak geceyi Bakırköy Acıbadem Hastanesi’nde geçiren genç futbolcu, hastane çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sağlık durumunun iyi olduğunu ve şu an herhangi bir sorunun olmadığını söyledi.
Arda Turan, hastanede bütün tahlil ve tetkiklerinin yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:
“Çok iyiyim. Biraz zorluydu gece ister istemez, ama her şey yolunda. Stres ve yorgunluğa dayalı bir durum var, ondan kaynaklanmış. Türkiye’de futbol oynayıp, stresli olmamak imkansız. Biraz duygusal insanlarız. İster istemez bu duyguları biraz yoğun yaşıyoruz. Kazandığımız ya da kaybettiğimizde veya hakaret derecesine varan eleştiriler olduğunda... Ama problem değil, kendimi gayet iyi hissediyorum. Gayet iyi durumdayım. Şimdi bir iki gün dinleneceğim. Milli takım kampına gidemeyeceğim. Çarşamba günü düz koşuya başlayacağım. Çok iyiyim. Sadece biraz kafa olarak yorgunum.”
Uyku sorunu yaşadığını ifade eden Arda, “Geceleri rahat uyuyamıyorum. Neden olduğunu bilmiyorum. Ya biz birilerinin canını yaktık ya da biri bizim canımızı yaktı. Onun dışında bir şey yok. Her insanın başına gelebilecek şeyler. 21 yaşında genç bir insanım sonuçta. İster istemez sıkıntı çekiyoruz. Hastaneye gelen insanlara, büyüklerime, arkadaşlarıma ve dua eden herkese teşekkür ediyorum. Hiçbir şeyim yok. Çok şükür sağlıklı durumdayım” diye konuştu.
-“FORMAMI ELİMDEN GELDİĞİNCE ÜSTÜMDE TAŞIMAYA ÇALIŞIYORUM”-
Genç futbolcu, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında çok koştuğu için rahatsızlık yaşadığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Üst üste atılan deparlardan kaynaklandı. Sonuçta maç 1-0. Savunmaya da geliyorsunuz ileriye de gidiyoruz. O arada dengeyi sağlayamayınca, dinlenemeyince olur böyle şeyler. Bir ara yorgunluk hissedince çıkmak istedim. Ama formam her zaman benim için çok kıymetli. Onu elimden geldiğince üstümde taşımaya çalışıyorum. Bir dakikası bile benim için çok önemli. Biraz kendimi iyi hissedince sahanın içinde kalmak istedim. Ardından bir depar daha atınca vücudum çok yoruldu. Her halde nabız 230’lara çıkmış. Ama normal, uykusuz bir vücut. Her şeyden önce benim psikolojik sıkıntı yaşadığım bir dönem.”
Yaşadığı rahatsızlığın özel nedenlerden kaynaklanmadığını anlatan Arda, “Ailem ve arkadaşlarım olmazsa daha çok sıkıntı yaşardım. Türkiye’de bir şeyleri kaybettiğiniz zaman sokağa dahi çıkamıyorsunuz. Bu mentaliteyi değiştirmemiz lazım. Ben de duygusal bir adamım. Ne zaman dışarıya çıksak, yemeğe çıksak bir sorun oluyor. Olmayanlar yazılıyor. Cevap vermiyoruz, saygısızlık olmasın diye. Ama yaptığım bir şey yok. Bir defa insanlar saygı duymuyor bazı durumlarda. Artık insan kasti bir şeyler arıyor bunun altında. Yine de kimseye kızgın değilim. Sadece bu ülkede çok fazla genç futbolcu yetişmiyor, bunun kıymetinin bilinmesi lazım. Herkesi biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
-“AĞZIMA ALKOL SÜRMEDİM”-
Bir basın mensubunun, “Yazılanlar mı seni rahatsız etti?” şeklindeki sorusunu Arda, şöyle cevaplandırdı:
“Yazılanlarla ilgili değil, her zaman söylüyorum, yazılanlara üzülmüyorum. Ama yazılanlar sokaktaki insanları etkiliyor. Ben sokağa çıkıp, yürüyüş yaptığım zaman yanlış anlaşılmalar oluyor. Çünkü öyle yazılar yazılıyor ki, okumadığım halde kulağıma geliyor, biliyorum. Bundan sonra ben de istediğim zaman istediğim şeyi yapacağım. Bari o zaman olanları yazsınlar. Hayatım boyunca alkol kullanmadım, ’Her türlü alkolü kullandı’ diye yazıyorlar. Şu yaşıma kadar ağzıma alkol sürmedim. Bana alkol verdiğini iddia eden bir mekan sahibi varsa, ben yarın futbolu bırakacağım. Sigara da kullanmadım. Biz bunlara dikkat ediyorsak, insanlar da bazı şeylere dikkat etmeli.”
 

HiperiX

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
1,134
Mesajlar
2,748
Reaksiyon Skoru
157
Online Süresi
0
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Konunun Yeri Yanlışşş
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst