Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Önlem paketi

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,839
Reaksiyon Skoru
1,474
Başarım Puanı
403
MmoLira
242
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Şampiyonluk için bir dizi tedbirler alan Denizli, transferlerin dondurulmasını, ödemelerin düzenli yapılmasını, olumsuz haberlerin önünün kesilmesini istedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, futbolcuların üzerindeki baskıyı yok etmek için bir takım önlemler aldı. Siyah-beyazlı takımdaki stres yönetiminde başarıya ulaşmak isteyen tecrübeli çalıştırıcı, kendilerinin ve yönetimin yapması gerekenleri tek tek belirlediği öğrenildi. İşte Denizli'nin şampiyonluk için aldığı önlemler:

1. Denizli, basına idmanı, haftada bir açıyor. Hocanın bu kararının, taktiği gizlemekten öte, oyuncularında, motivasyon eksikliğinin oluşmaması için aldığı ifade edildi.


2. Futbolcuların şampiyonluk stresinden uzaklaşabilmesi için, tecrübeli isimler, daha genç olanlara yardımcı oluyorlar. Sadece idmandan idmana değil, özel hayatlarında da birbirleriyle görüşüyorlar.

3. Takım için olumsuz haberlerin çıkmasını istemeyen Mustafa Denizli oyuncularından basında olumsuz yönleriyle haber olmasını istemediği bu nedenle hem sahada hem de saha dışında örnek davranışlar sergilemelerini istedi. Futbolcularıyla sert üslup yerine arkadaş canlısı bir ses tonuyla konuşarak oyuncularının stresini azaltıyor.

4. Yönetimle görüşen tecrübeli hoca, bugüne kadar oyuncu ödemelerindeki istikrarın, sezon sonuna kadar devam etmesini istedi.

5. Eldeki oyuncuların moralinin bozulmaması için transfer çalışmaları kısmen donduruldu.

6. Kritik maçlarda takımı birkaç gün önceden değil, bir gün öncesinden kampa alıyor. Futbolcularına aileleriyle iyi vakit geçirmeleri için ekstra izinler veriyor.
 
Üst