Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]

Web Tasarım Yaparken İşinize Yarayacak Programlar

JoJoPaPi

Level 8
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
MmoLira
0
DevLira
0
Evet Arkadaslar hemen hemen çogumuz bu site açma blog zımbırtısıyla ugrasımışızdır hatta ugraşıyoruzda.Web Tasarlarken tasarım sadece iki üç kodla olacak iş degildir tabiki bize yardımcı olsun diye işimizi kolaylaştırsın diye bir kaç program tavsiye edecem size zaten bu web site zamazing iyle ilgilenen arkadaslar bilirler bu programların çogunu neyse sadete gelicem fazla uzattım farkındayım.Başlıyoruz…

Hemen ilk programla gireyim..

Adobe Photoshop CS4 : Sitenizi Tasarlarken Kuru Kuru iki üç yazıyla yapmicaksınız heralde.Ziyaretçiyi Grafik Bakımındanda Etkilemek Lazım Bunun İçin Adobe Photoshop CS4 veya CS3 Şart FArklı Tarzda Yaptıgınız grafiklerle Ziyaretçiyi Etkilemeniz İçin Bir Velinimet..

Download

İkinci Programımız ;

Adobe Dreamweaver : Sitenizi Tasarlarken Şablon Dizayn İçin Önemli Bir Programdır.

Download

Üç’üncü Programımız ;

Notepad++ : Çok Küçük Bir Yazılım Ve Bi O kadarda Hızlı.Hemen Hemen Herkezin Kullandıgı Bir Editleme ne Kodlama Programıdır.Her türlü Editleme Kodlama işlerimi Bu Programda yaparım.Kodların Aynısını Renklendirerek Hata yapma Oranımızı Düşüren Bir Program Tavsiyemdir..

Download

Dört ‘ üncü Programımız ;

FlashFXP : Web Serverimize Dosya Göndermek İçin Hazırlanmış Bir Program.Küçük,hızlı ,kasmayan ve kullanımıda oldukça kolay bi Programdır.Türünün en iyilerinden Olarak bilinir.Tavsiyemdir.

Download

Beş’inci Programımız ;

IETester : Web Site Tasarlarken Yazmış Oldugunuz CSS ve XHTML , HTML Kodlarını Bu Program Sayesinde Internet Explorer in tüm sürümlerinde denersiniz.Birçogumuz Firefox Kullanmaktadır Yaptıgımız Tasarım SOnucunda Firefoxta Tam Not aLırken internet Explorer de Kayma Yada eksik çıkmaktadır.Ülkemizde İnternet Dünyasındaki İnsanların %70 İ İnternet Exlorer Kullanmaktadırki bu büyük bi sorun
proxy.php?image=http%3A%2F%2Fwww.starhackz.com%2Fimages%2Fsmilies%2Ffrown.gif&hash=dab507986cc40bfbaf28af3e77bd890c
O yüzden Bu Program Sayesinde Yazdıgınız Kodları 4-5 Sürüm Internet Explorer üzerindende de Test edebilirsiniz Tavsiyemdir!

Download

Ve Birkaç Mozila Firefox Eklentisi ;

1-) Web Developer : Bu eklenti browserınıza bir toolbar ekliyor, bu toolbarda cookie, CSS, Viev Source gibi birçok araç bulunuyor.(Kendim Kullanıyorum.)
2-) CSSViewer : Seçtiğiniz elementin CSS özelliklerini gösterir.(Kendim Kullanıyorum.)
3-) CSS validator 3.0.0 : Web Sayfasını W3C CSS standartlarına göre kontrol edip başka bir sayfada sonuçları size sunuyor.
4-) ColorZilla 2.0 : En çok kullanılan eklentilerden birisidir.Web sayfasında seçtiğiniz noktanın rengin detaylarını durum çubuğunda gösterir.(Kendim Kullanıyorum.)
5-) Html Validator 0.8.5.2 : Web Sayfasını HTML standartlarına göre kontrol edip başka bir sayfada sonuçları size sunuyor.
6-) Firebug : Çoğu kişi tarafından kullanılan bir eklenti olan Firebug ile web sayfasının JS, CSS, Html kodlarının hataları ve türleri hakkında bilgi edinmenizi sağlar.(Kendim Kullanıyorum.)
7-) Screengrab : Web sayfasının full ekran görüntüsünü almanızı sağlar.(Kendim Kullanıyorum.)
:cool: OperaView : Web sayfasının Opera tarayıcısındaki görüntüsünü gösterir.
9-) IE Tab : Web sayfasının Internet Explorerda test etmenizi sağlar.
10-) FireFTP : Firefox için geliştirilmiş bir FTP eklentisidir.(Kendim Kullanıyorum.)

KoLaY GeLSiN!