Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


MotoGP F1 i Solladı

[EsK]İnFaZCı

Level 5
TM Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
13 Mar 2009
Mesajlar
565
Beğeniler
33
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılında Beklediğiniz Özelliklerle 1-120 Farm Yeni Serverıyla Geliyor! 18 Ocak Cuma Saat: 21.00`da Yeni Sunucu Atlas Açılıyor! DETAYLI TANITIM İÇİN TIKLAYIN 500 TL Değerinde Kristal Ödüllü Çekilişe Katılmak İçin BURAYA TIKLAYINMoto GP, Formula 1'i solladı!


Dünyanın en çok ilgi çeken otomobil yarışı olan Formula 1'in (F1), canlı seyirci izlenme oranında son yıllarda motosiklet yarışı MotoGP'nin gerisinde kaldığı bildirildi.Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun yaptığı açıklamada, motosiklet sporuna ilginin her geçen yıl arttığını kaydetti.

Motosiklet yarışlarının popülerliğinin giderek artmasının, yarışlara da yansıdığını ifade eden Memnun, ''Arkasında büyük sektörler olmasına rağmen, Formula 1'in izlenme oranı düşüyor. MotoGP yarışlarının canlı izlenme oranı şu an F1'den daha fazla'' dedi.

MotoGP yarışlarının daha keyifli izlenebildiğini belirten Memnun, şunları söyledi:
''Formula'da canlı izleyen seyirci oranı azalıyor. Bunun yanında yeni katılan araç sayısında da düşüş yaşanıyor. Son 5 yılda F1'de düşüş var. MotoGP'de ise yükseliş var. MotoGP'yi ortalama 80 bin kişi, Formula'yı ise 40 bin kişi izliyor. MotoGP'nin bazı yarışlarını 140 bin kişinin izlediği oluyor. Bizim rakamımız giderek artıyor. Çünkü Formula'nın izlenmesi daha zor. F1'de yarışmayı 7. sırada bitiren birinci olabiliyor. Giriş çıkışlar ve puanlar var. MotoGP'de ise aynı anda viraja 8-10 motosiklet girebiliyor. Birincilik mücadelesi son ana kadar bütün heyecanıyla sürüyor.''

MotoGP'ye katılan yarışmacı sayısının da fazla olduğunu ifade eden Memnun, ''MotoGP'ye çok sayıda yarışmacı katılmak ister. İlk gün 160 yarışmacı olur ve bu 80 kişiye düşürülür. Finalde ise dünyanın en hızlı 40 sporcusu yarışır. Ayrıca MotoGP'ye katılmak isteyenlerde en iyi yarışmacının en az yüzde 7 gerisinde olmalı. Bundan daha kötüler yarışamaz, Arkalarında büyük sektör ve kuruluşlar olmasına rağmen F1'e katılım MotoGP'den az. Eğer MotoGP'nin arkasında da böyle sektörler olsa F1'in yüzüne bakmazlar'' diye konuştu.
 

lsx008833

Level 2
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
2 Haz 2009
Mesajlar
60
Beğeniler
0
MmoLira
0
DevLira
0
#4
20 mesajı olmayanlar foruma link koyamazlar. Virüs ve trojanleri engellemek için böyle bir kural uygulanmaktadır.
 
Üst