Sitemize reklam vermek için turkmmo@gmail.com adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact turkmmo@gmail.com


Sihirli Su Altı Yapımı

ColdFire

Level 8
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
973
Mesajlar
3,305
Reaksiyon Skoru
109
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Selam arkadaşlar, yabancı bir siteden elde ettiğim dersi elimden geldiğince anlatmaya çalışıcam, umarım başarılı olursunuz.
Kullanacağımız araçlar.
Blending options, masking ve photoshop araçları.

1-)İlk önce resmimizi açıyoruz[herhangibir çiçek resmi veya sizin tercihiniz] ve layer penceresinin aşağıdaki araçlarından "Create a Layer Mask"(bunu yapmak için resminizi layer yapın, Background yazan yere iki kez tıklayın.) seçeneğine basıyoruz ve resmimizin arkaplanını yokediyoruz.(erasor tool)

2-)Yeni bir layer yarattık.Foreground rengini #002156 ve background rengini de siyah yapıyoruz.Şimdi gradient tool ile yukarıdan aşağı bir çizgi çekiyoruz (shift'e basarak kullanırsanız düz çizer)


3-)Channels kısmına gidiyoruz ve C"reate a new channel"tuşuna basıyoruz.Ardından renkleri D tuşuyla sıfırlıyoruz.Şimdi Filters > Render > Difference Clouds uyguluyoruz ve Ctrl+F yapıyoruz.Şimdi Ctrl+T ye basarak ortadaki kareyi yukarıya resmin ortasına doğru çekiyoruz ve onaylıyoruz.Şimdi Large Soft Brush'u kullanarak ortaya çektiğimiz resmin aşağı kısmını hafif yok ediyoruz.


4-)Şimdi "Now create a new channel"'dan yeni bir channel yarattık ve Filters > Sketch > Chrome ayarları Details 0 ve smoothness 10.Şimdi Ctrl+T ye basarak ortadaki kareyi yukarıya resmin ortasına doğru çekiyoruz ve onaylıyoruz.Şimdi Large Soft Brush'u kullanarak ortaya çektiğimiz resmin aşağı kısmını hafif yok ediyoruz.


5-)Tekrar layer penceresine dönüyoruz.Yeni bir layer yaratıyoruz ve ismini "water" yapıyoruz.Tekrar channels'a gidiyoruz ve Ctrl+Tıklama ile alpha 1'i seçiyoruz.(Hangisine Difference clouds efekti verdiyseniz.)Şimdi tekrar layer penceresine dönüyoruz ve water'ı seçiyoruz water layer'ı beyaz ile bir kere dolduruyoruz.Blend Mod'u Overlay yapıyoruz.


6-)Yeni bir layer yarattık.Ve tekrar Channels penceresine geçtik Ctrl+Tıklama ile alpha 2'yi seçiyoruz (Hangisinde Chrome efekti varsa.)Şimdi tekrar layerlara dönüyoruz ve yeni yarattığımız layer'a tıklıyoruz ve beyaz ile dolduruyoruz ( 1 sefer )Şimdi blending mod'u overlay yapıyoruz.Eğer layer görünmüyor diyorsanız duplicate edip tekrar birleştirebilirsiniz[Ctrl+Shift+E]


7-)Yeni layer yaratıp ismini water 2 yapıyoruz.Şimdi tekrar yeni bir layer yaratıyoruz ve ismini light yapıyoruz.Large Brush Soft ile resimdeki gibi bir çizim yapıyoruz.


:cool:Şimdi alpha 1 channel'i 5-)'de uyguladıgımız gibi yeni bir layer yaratarak uyguluyoruz.Layer'a isim veriyoruz "rays".
Şimdi Filter > Blur > Radial Blur, ve aşağıdaki gibi uyguluyoruz.
Amount = 100%
Blur Method = Zoom
Quality = Best
Ve Işığı yukarı doğru kaldırıyoruz.Şimdi Ctrl+T yaparak perspective konsantre olarak ışınları yukarı çekiyoruz.Ve eraser tool kullanarak(soft large brush) istenmeyen ışık efektlerini siliyoruz.


9-)Eğer resmimiz bu hali aldıysa doğru gidiyoruz demektir10-)Esas resmimizi simge durumunda küçült yapıyoruz ve aşağıda kalıyor.Yeni bir dosya açıyoruz 8x8 ve siyah arkaplan.Açtıktan sonra new layer diyerek siyahla dolduruyoruz.Filter > Render > Lens Flare den resimdeki gibi ayarlıyoruz.


11-)Şİmdi Ctrl+T ile resmi sıkıştırarak lense flare'nin oval bir hal almasını sağlıyoruz.Şimdi layer'ı duplicate ediyoruz ve Blend Mod'u lighten yapıyoruz ve 45 derece döndürüyoruz.Resimdeki gibi olduysa başardık12-)Bütün layerları Ctrl+Shift+E ile birleştiriyoruz.


13-)Şimdi Ctrl+T ile herhangibir köşeye büyütmek için çekiyoruz(Shift ile)Eğer Lens Flare şekli bozulursa canvas ile tekrar düzeltiyoruz.Şimdi Filter > Distort > Wave seçiyoruz ve resimdeki gibi ayarlıyoruz.


14-)Layer'ı duplicate ediyoruz ve Filter > Distort > Twirl yapıyoruz, dikkat ediyoruz Angle 346 derece olacak.


15-)Layer'ı duplicate edip aynı şekilde Filter > Distort > Twirl yapıyoruz ama bu sefer Angle -346 olacak.Blend Mod'u Lighten yapıyoruz.(Hepsini)


16-)Tüm layerları Ctrl+Shif+E ile birleştiriyoruz.Şimdi dolgunlaştırmak için Ctrl+Shif+U'ya basıyoruz.


17-)Şimdi Level'ler ile oynayarak görünüşünü ve kontrast ayarını arttırıyoruz.


1:cool:Şimdi tekrar esas dosyamız dönüyoruz ve çiçeğimize Ctrl+U ile aşağıdaki ayarları uyguluyoruz.
Hue = 211
Saturation = 100
Lightness = -2

Şimdi layer mask'ı 50%(Opacity) ile (#959595) bu renk ile dolduruyoruz.


19-)Şimdi Ctrl+U uyguluyoruz aşağıdaki gibi.
Hue = 205
Saturation = 20
Lightness = 0


20-)Çiçek resmimizi dupliccate edip Layer mask'a Ctrl+Tıklama ile tıklıyoruz.Ctrl+Shift+I invert şeklinde uyguluyoruz ve beyaz ile dolduruyoruz.Şimdi blending options'a tıkalyarak outer glow seçeneğine geliyoruz.


21-)Bu şekilde uyguluyoruz.


22-)Inner Glow'a geliyoruz ve bu şekilde uyguluyoruz.


Sonuç

Umarım anlatabilmişimdir, kolay gelsin.

Not:
Alıntıdır.Emeğe saygı.Yapamasaız bile çok güzel oluyor.Uğraştıran bir iş ;)

 

iNcußuS*

Level 8
TM Üye
Üye
Katılım
15 Mar 2009
Konular
413
Mesajlar
2,608
Reaksiyon Skoru
69
Başarım Puanı
145
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
süper bir ders amatörler için biraz zor olabilir ama çok emek gereken bir ders +r3p
 
Konu Sahibi
Konu Sahibi
C

ColdFire

Level 8
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
973
Mesajlar
3,305
Reaksiyon Skoru
109
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Yorumun için teşekkür ederim.Eve doğru amatörlere göre değil :)
 

[Rna]MajeziK

Level 9
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
837
Mesajlar
4,900
Reaksiyon Skoru
714
Başarım Puanı
210
MmoLira
-9
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Ellerine Sağlık..
 

Yekta-22

Level 1
Üye
Katılım
6 Mar 2010
Konular
3
Mesajlar
48
Reaksiyon Skoru
1
Başarım Puanı
52
Yaş
26
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst