Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Win 7'de XP'ye dönüş izni

JoJoPaPi

Level 8
TM Üye
Katılım
29 Mar 2009
Konular
697
Mesajlar
2,980
Reaksiyon Skoru
120
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0

Win 7'de XP'ye dönüş izni
Windows 7'de XP'ye dönüşe izin var.

Windows 7 lisans programı kullanıcı isteğine bağlı olarak Vista'ya ya da XP'ye geri dönüşü olanaklı kılıyor.

Vista'nın lisans programına göre Vista kullanıcılarının lisansları Windows XP'ye dönmeye izin veriyor, ayrıca üreticilerin de kullanıcı isteğine göre normalde Vista'yla gelen sistemleri önceden XP'ye çevrilmiş şekilde vermelerine olanak tanıyordu. Microsoft Windows 7'de bu yaklaşımı biraz daha genişletecek gibi görünüyor. Her ne kadar firma Windows 7'nin, kullanıcıların daha önceki bir sisteme geri dönmek istemeyecekleri şekilde olmasını umsa da Windows 7'de üreticiler, kullanıcının özellikle istemesine gerek kalmadan, sistemin tahmin edilen kullanım şekline göre Windows XP'ye kadar döndürülmüş olarak verebilecekler.

Vista'nın çıkışı özellikle kurumsal kullanıcılar açısından bir yere kadar hayal kırıklığı olmuş ve kullanıcılardan sık sık Windows XP'ye geri dönme isteği duyulmuştu.

Öte yandan Windows 7 de 7105 numaralı geliştirme sürümüne ulaştı. Bu sürüm Yayım Adayı (Release Candidate, RC) öncesi son sürüm olabilir. Windows 7'nin RC öncesi son sürümünün bu ay çıkması bekleniyordu; ayın başlarında olsak da 7105 bu sürüm olabilir. Windows 7'nin RC sürümü ise Mayıs ayına hedeflenmiş durumda. Daha sonrasında gelecek "RTM", yani Release to Manifacture sürümü Eylül'ü bulacak. Geçmiş Vista deneyimimizle eşleştirirsek Windows 7'yi 2010 yılının Ocak ayında incelemiş olacağımızı tahmin edebiliriz.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst