Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Ordu KuruLumu

кσηтєѕ

Level 5
TM Üye
Üye
Ticaret - 0%
0   0   0
Katılım
5 Nis 2009
Konular
134
Mesajlar
811
Beğeniler
27
MmoLira
0
DevLira
0
#1

Turkmmo Resmi Serverı Elym2, 10. Yılına Özel 1-120 Farm Serverı 18 Ocak Cuma 7000+ Online İle Açıldı! HEMEN KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINBu soruyu oyunculara sorsanız herkes farklı bir cevap verecektir. O yüzden bu makalede okuyacağınız bilgiler kesinlik arz etmemektedir. Oluşturacağınız ordu için fikir vermesi açısından faydalanabilirsiniz.

Oyundaki birliklerin dengesi son derece hassas olarak hazırlanmıştır. O yüzden tek bir birimden oluşan ordular çok basit bir şekilde yokedilebilir. Örnek vermek gerekirse sadece mızrakçılardan oluşan 3000 kişilik bir ordunun, 1500 baltacı karşısında neredeyse hiç şansı yoktur. Fakat bu 3000 mızrakçı 1000 tane hafif atlıya çok büyük kayıplar verdirir.

Başka bir örnek verecek olursak, tek başına şahmerdan veya mancınık savunmada işe yaramaz. Ama yanlarında başka birlikler varsa saldırı gücü olmayan bu birlikler ordunun kayıplarını büyük oranda düşürecektir.

Birimlerin birbirlerine olan üstünlüklerini anlamak için similatörde birkaç deneme yapmanız yeterli olacaktır.

Ne tür ordu hazırlarsanız hazırlayın asla unutmamanız gereken nokta; ağırlık verdiğiniz birliklerin araştırma seviyelerini mümkün olduğunca yükselterek rakibinize karşı avantaj sağlamanız gerektiğidir.

İlk olarak karar vermeniz gereken nokta orduyu ne için kuracağınızdır. Genel olarak üç farklı türde ordu vardır:

Savunma amaçlı ordular
Yağma amaçlı ordular
Saldırı amaçlı ordularSavunma amaçlı ordular

Bu orduların amacı isminden de anlaşılacağı gibi köyü savunmaktır.

Savunma kısmında atlılara karşı çok büyük bir avantajı olduğu için mızrakçı birlikleri bu orduların vazgeçilmezidir. Mızrakçılara ilave olarak defans puanını arttırmak için kılıç ustası ve mümkünse şahmerdan ile mancınık eklemeniz gerekmektedir.

Bu ordunun şu anda en zayıf noktası baltacılardır. Baltacıların ilacı atlılar olduğu için savunmaya eklenecek olan atlılar ile bu savunma sağlamlaştırılmalıdır.

Size gelecek saldırıları baştan önlemek ve düşmanlarınızın ne ile karşılaşacaklarını öğrenememeleri için casus sayınız mümkün olduğunca fazla olmalıdır. Duvarın verdiği bonus değerleri bir savunma için çok önemli olduğundan duvar kademenizi mümkün olduğunca yükseltmeyi unutmayın.


--------------------------------------------------------------------------------
Yağma amaçlı ordular

Oyunun başında mızrakçının kapasitesi yaya birlikler arasında en iyi olanıdır. O yüzden bunlarla başlanması yağmalardan artan zamanlarda savunmanızı da sağlamlaştırır.

At çiftliğini yaptıktan sonra gerek hız, gerekse taşıma kapasitesi açısından sizin vazgeçilmez yağma birliğiniz hafif atlılar olacaktır. Tatsız bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorsanız saldıracağınız köye hafif atlılardan önce casus birliği göndermenizi öneririm. Casusluk raporu sonucuna göre hem fazladan hafif atlı göndermemiş olur, hem de üretilmiş ve/veya destek gelmiş olabilecek askerleri görebilirsiniz.


--------------------------------------------------------------------------------
Saldırı amaçlı ordular

Bence en zor karar verilebilecek ordu türü saldırı amaçlı ordulardır. Çünkü savunan kişideki ordunun ağırlığına göre sizin oluşturacağınız ordu değişecektir. Makalenin başında da söylediğim gibi; 3000 mızrakçının koruduğu bir köye atlılar yerine baltacılar ile saldırmanız gerekmektedir. Hafif atlıların çok olduğu bir köyde baltacılar başarılı olurken, Ağır atlılara karşı en iyi sonucu ağır atlılar verecektir.

Temel olarak baltacılar ve ağır atlılar en iyi saldırı birlikleridir. Bunların yanına kaybınızı azaltmak ve rakibi zayıflatmak için şahmerdan ve mancınık koymanız yararlı olacaktır.
 
Üst