Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Tesislerimiz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HiperiX

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
1,134
Mesajlar
2,748
Reaksiyon Skoru
157
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Ali Sami Yen Stadyumuİstanbul'un tam merkezinde bulunan Ali Sami Yen Stadyumu 1964 yılında inşa edildi ve de resmi açılışı 20 Aralık 1964'te Türkiye-Bulgaristan milli maçıyla yapıldı.

Adını Galatasaray'ın kurucusu Ali Sami Yen'den alan stadyum, o günden bugüne Galatasaray Futbol Takımı'nın evi kabul edilmektedir. Aslantepe'de yapımı sürmekte olan yeni modern stadımız Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nin 2009-2010 sezonunda tamamlanmasınn ardından yıkılarak, milyonlarca Galatasaraylı'nın anılarında yer almayı sürdürecektir.

Ali Sami Yen Stadyumu özellikle son yıllarda Avrupa Kupası maçlarındaki inanılmaz atmosferden ötürü dünya çapında efsanevi bir konuma kavuştu. Taraftarlar ve futbol tutkunları arasında daha çok 'Cehennem' olarak bilinen, 24.000 koltuk kapasiteli stadyum Galatasaray ve Avrupalı rakipleri arasında gerçekleşen sayısız unutulmaz karşılaşmaya ev sahipliği yaptı.

1.400 lüks 290 KVA projektör ile aydınlatılan stadyumun rekor katılımı, koltukların olmadığı dönemde 39.000 kişi (1987, Galatasaray-Eskişehirspor karşılaşması) olarak gerçekleşmiştir.

Sahanın genişliği ise 105m x 65 metredir.

Ulaşım Bilgileri
Ali Sami Yen Stadyumu
Mecidiyeköy- İstanbul
Tel: 0 212 288 33 40
Fax: 0 212 216 15 02


----------------------------------------------------------------------------------

Beyoğlu Hasnun Galip Kulüp MerkeziAnanevi kulüp merkezimiz, Beyoğlu, Hasnun Galip Sokak'ta bulunmaktadır.

2004 yılına kadar kulüp merkezimiz olarak işlev gören ve "Hasnun Galip Binası" olarak anılan binamız, bugün kulübün Stadyum'dan sorumlu bölümlerine ve Sicil Kurulu'na hizmet vermektedir.

Mecidiyeköy binasına taşınmanın ardından, binanın giriş katı, kulüp üyelerine hizmet eden lokal olarak kullanılmaktadır.

2. katta Voleybol Şubesi İdari İşleri, Divan Kurulu Üyeleri odası, 3. katta ise özellikle voleybolcularımızın antrenman yaptığı spor salonu bulunmaktadır.

Kulübümüzde profesyonel kadrolaşmanın ilk adımları Genel Sekreterlik fonksiyonunun 1996'da yürürlüğe girmesiyle başlamış ve Hukuk Müşavirliği, Finansman ve Mali Kontrol, İnsan Kaynakları, Basın Yayın Halkla İlişkiler, Ticari Faaliyetler birimleri ve İcra Komitesi'nin kurulmasıyla devam etmiştir.

Bu çerçeve içinde organizasyon şemaları ve yönetmeliklerin yürürlüğe konulması, bilgisayar sistemlerinin yenilenmesi gerçekleştirilmiştir.

Şirket kurmak için tüzük maddelerinde değişiklikler yapılmış ve yıllık resmi Taraftar Dernekleri toplantıları düzenlenmeye başlanmış, ilk Fan Kulübü kurulmuştur. Yerli ve yabancı kuruluşlara isim haklarımızın kiralanmasında yeni düzenlenmelere geçilmiştir.

Ulaşım Bilgileri
Galatasaray Spor Kulübü
Hasnun Galip Sok. No: 7/9
Beyoğlu - İstanbul

Tel: 0212 249 48 60 - 0212 292 19 05
Fax: 0212 249 38 90


-----------------------------------------------------------------------------


Florya Metin Oktay TesisleriAdını Galatasaray'ın efsanevi forvet oyuncusu Metin Oktay'dan alan Metin Oktay Tesisleri, Florya'da 80 hektarlık bir alanda kuruludur.

Metin Oktay Tesisleri; Merkez Yönetim Binası, Kamp Binası, dört adet tam boy futbol sahası, Genç Takım Tesisleri, Kapalı Spor Salonu, Galatasaray Futbol Okulu, Galatasaray Hastanesi, restoranlar, eğlence alanlarının yanı sıra Galatasaray Basketbol ve Voleybol takımları için yapılmış olan eğitim tesislerinden oluşmaktadır.

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'nın yetkisi altında bulunan Futbol Okulu, ülkenin dört bir yanından seçilen küçük oyuncular için kalitesi resmi açıdan tamimiyle onaylanmış bir okul durumundadır. Yatakhanelerde kalan çocuklar bakanlığın eğitim programına uygun olarak eğitim görmektedir.

Florya Metin Oktay Tesisleri, aşağıdaki parsellerden oluşmaktadır

Tapulu arazi
22,627 m2

GSGM (Bedelsiz Kullanım Hakkı)
19,250 m2

Hazine'den (İrtifak Hakkı)
68,347 m2

Toplam Arazi
110,224 m2

İşgal Altındaki Hazine Arazisi
30,347 m2

Net Alan
19,877 m2

Tesis Personeli

Tesis Yönetmeni
Fahri Yılmaz

Tesis Mali İşler Yönetmeni
Fuat Elgün

Tesis İdari İşler Sorumlusu
Orhan Kemal Şenol

Bilgi İşlem
Arif Ayoğlu

Santral Operatörü
Nazan Esen

Teknisyen
Cevat Çakır

Yrd. Teknisyen
Demirali Çizer

Dış Takip Memuru
Salih Nejdet Büyükataman

Bahçe Düzenlemesi
Adil İnal

Mutfak Şefi
Bülent Çelik

Yrd. Mutfak Şefi
Durmuş Gündoğar

Aşçı
Şaban Erdoğan

Formen
Nazmiye Küçük Çıtak

Şef Garson
Vahit Sezgin

Garsonlar
Fatih Büyükataman
Serkan Atuk
Raif Karabıyık

Çamaşırhane Sorumlusu
İlyas Gökçe

Kat Hizmetleri
Metin Kılıç
Gülten Kaya
Metin Çelik
Tekin Koçak
Hüseyin Alıcı
İsmet Uzunhan
Yaşar Güney

Ulaşım Bilgileri:
Metin Oktay Tesisleri
Florya / İstanbul
Tel: 0 212 663 00 90 - 0 212 663 04 80
Fax: 0 212 574 04 24


-------------------------------------------------------------------------------


Kalamış TesisleriAnadolu yakasında bulunan Kalamış Tesisleri, Galatasaray'ın yelken şubesine ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul'un en gözde sahillerinden birinde bulunan Kalamış Tesisleri ayrıca, Galatasaray camiasına şık restoranı ve temizliği sürekli denetlenen denizi ve sahili ile de hizmet vermektedir. 2007 yılında tamamen yenilenen Kalamış Tesisleri, Kadıköy bölgesinin en güzel sahil mekanlarından biri haline gelmiştir.


Kalamış Su Sporları Tesis Yönetmeni:
Altan Korcan

Ulaşım Bilgileri:
Galatasaray Kalamış Tesisleri

Tel: 0 216 414 53 73
Fax: 0 216 388 80 89


-----------------------------------------------------------------

Galatasaray Olimpik Yüzme HavuzuÜsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi içinde yer alan Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu, 16 Eylül 2006'da hizmete açıldı. Daha önce üstü açık olan havuz, Galatasaray'ın yaptığı tadilat ile kapalı ve tam olimpik hale getirildi.

Havuzda çatı kolonları, tribünlerin önünden geçmediği için seyircilerin müsabakaları tam olarak izleyebilmesi mümkün oluyor. 543 kişilik tribün kapasitesine sahip havuz ayrıca, sutopu, su balesi ve sualtı rugby gibi branşlara da hizmet verebiliyor. Dünya ve Olimpiyat Şampiyonaları'nda da kullanılabilecek tesisten günde 600 ile 800 kişi yararlanabiliyor.

50 sporcunun yatılı olarak kalabildiği tesiste, havuz ısısının 29-30, çırpınma havuzu ısısının ise 31-32 derece olması; kışın da sağlıklı şartlarda yüzülebilmesine olanak sağlıyor.

Sporcu sağlığı için suyun kloru da dünya standartlarında tutuluyor. Yerden ısıtmalı tesiste, rutubetten arındırıcı santraller bulunuyor.

Paslanmaz malzemeden üretilen atlama taşları, alüminyum korkuluklar da yenilenen tesisin diğer dikkat çekici unsurları arasında.

Enine 20, boyuna 10 kulvara sahip Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu, 25x50 metrelik bir alan kaplıyor. Haftanın belli saatlerinde halka da açık olan tesis bünyesinde, engelliler ve 0-6 yaş arası çocuklar için havuzlar da yer alıyor.


Ulaşım Bilgileri
Burhan Felek Spor Kompleksi
Nuhkuyu Caddesi, Üsküdar Askerlik Şubesi yanı,
Üsküdar-İstanbul

Tel: (0216) 651 99 19-20


---------------------------------------------------------------------

Galatasaray AdasıDünyanın incisi olan İstanbul'un ve İstanbul Boğazı'nın üzerindeki Kız Kulesi ile birlikte tek kara parçası olan ve bu benzersiz konumundan ötürü şimdiden vazgeçilmez bir mekan olan Galatasaray Adası bütünüyle yeniden inşa edilerek, Temmuz 2007 tarihinde Galatasaray camiası ve İstanbullular'a eğlence ve dinlence merkezi olarak hizmet vermeye başladı.

Galatasaray Adası Yönetmeni:
Ercan Alkan

Ulaşım Bilgileri
Galatasaray Adası
Kuruçeşme - Ortaköy- İstanbul
Tel: 0 212 263 63 73 / 263 09 09


--------------------------------------------------------

Maslak Binicilik TesisleriGalatasaray Binicilik Şubesi'nin Maslak Atlı Spor Tesisleri içindeki yenilenen tesis binası, 15 Aralık 2008 tarihinde yenilenerek tekrar tüm sporseverlerin hizmetine açılmıştır. Yeni tesise
Yönetim Kurulu kararıyla Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisi adı verilmiştir. 10 yıl aradan sonra yeniden faaliyete geçen binicilik şubesi tesislerinde, ilk etapta inşası tamamlanan kulüp binasının ardından ikinci aşamada 100 at kapasiteli, betonarme bir ahır inşa edilecek

Tesis tamamlandıktan sonra Galatasaray Binicilik Şubesi'nin temel hedefi, genç sporcular yetiştirerek uluslararası başarı kazanmak olacak. Yeni tesiste ayrıca küçükleri de bu spora kazandırmak için Pony eğitimleri yapılacak ve engellilere yönelik rehabilitasyon programları Federasyon ile işbirliği içinde geliştirecek.
Yeni binanın yapımında, Yönetim Kurulu üyesi Cemal Özgörkey, Binicilik Federasyonu Başkanı Armağan Özgörkey, Yapı + Tasarım Mimarlık ve iç dekorasyonda çok önemli katkıları olan Özlem Özgörkey'e teşekkür ediyoruz.

Ulaşım Bilgileri
Galatasaray Spor Kulübü Binicilik Şubesi
Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisi
Üç Yol Mevkii 80670 Maslak - İstanbul


--------------------------------------------

Küçükçekmece Kürek TesisleriKüçükçekmece'de 1999 yılının mayıs ayında açılan, teknolojinin son gelişmeleriyle donatılmış kürek tesisi, 200 kürekçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Tesisler, Küçükçekmece Gölü kıyısında olması nedeniyle kürekçilik sporunu sevenlere çok büyük fırsatlar ve kolaylıklar sunmaktadır.

Küçükçekmece Kanarya Mevkii'nde bulunan 41,000 m2 sahalı göl üzerindeki dolgu alan, kulübümüze 29 yıllık irtifak hakkı yapılmak üzere 1997'de ön izinle tahsis edilmiştir.

Ancak mevcut alan İSKİ'nin planlarına göre içme suyu havzası içinde kaldığından yapılaşmaya izin verilmemektedir. Bu meyanda inşa edilmiş kürek tesisimiz faal haldedir.

Kürek tesislerimizde çevre gençlerine ve sporcularına da kiralanabilen, aydınlatması olan 2 halı saha, piknik alanı, dolaşım alanı, çay bahçesi, futa ve diğer teknelerin çekilebileceği beton platformlar bulunmaktadır.

Ana yapıyı teşkil eden 120 teknelik kayıkhane, futaların birbiri üstüne istif edilebilmesini sağlayacak şekilde yüksek tutulmuştur, Aynı hacimdeki asma katta futa tamirleri yapılmakta ve zemin katın kayıkhane dışında kalan bölümünde idare, toplantı salonu, lokal mutfak, kafeterya, sporcu kamp alanını teşkil eden odalar ve en önemlisi çeşitli ekipmanlarla donatılmış büyük bir kondisyon merkezi bulunmaktadır. Soyunma odaları ve tuvaletler bu bölümün hemen yanında planlanmıştır.

Dış alanlardaki halı saha ve futbol sahalarında dışarıdan gelip spor yapmak isteyenlerin, kürek tesislerinin kapalı bölümlerine alınmaması için, tesis girişi ile spor sahaları arasında kalan bölüme, içinde soyunma odaları, lokal ve kafeterya bulunan bir yapı ilave edilmiştir. Tesislerimizde ayrı bir yapı olarak yer alacak restoranın yapımı henüz gerçekleştirilememiştir.

Kulübümüz sportif faaliyetlerinin yani sıra temiz çevre etkinliklerine öncülük etmektedir. Kulübümüzün amacı Küçükçekmece Gölü'nün yaşayan ve temiz bir göl olmasını, su sporları ve rekreasyon merkezi olmasını sağlamaya çalışmaktır. Tesisteki personel, çevreden istihdam edilmektedir.

Kürek takımımız son yıllarda yurt içi ve yurt dışında şampiyonluklar kazanmış ve kulübümüzü mükemmel şekilde temsil etmiştir.

Kulübümüz ile Federasyon arasında yapılan işbirliği sonucu Kürek Milli Takımımız da tesislerimizde zaman zaman kamp yapmaktadır.

Ulaşım Bilgileri:
Küçükçekmece Kürek Tesisleri
Kanarya Mevkii, Tren İstasyonu Yanı
Tel: 0 212 424 40 33
Fax: 0 212 424 40 34

Tesis Yönetmeni
Ahmet Nuri Pektaş


-------------------------

Riva Arazisi

Asya yakasında bulunan Riva, İstanbul'un belki de en değerli kara parçalarından biri kabul edilmektedir.

Riva'da sık ormanlarla kaplı, vahşi doğaya ev sahipliği yapan arazinin büyük bir bölümü Galatasaray'a aittir. Araziye yüz milyon doları aşan değer biçilmektedir. Kulübümüz, bugün Riva'daki arazisinin değerlendirilmesi için gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Karadeniz Otoyolu'nun tamamlanması ve İstanbul Boğazı'ndan geçecek 3. köprünün yeri konusunda Riva arazisinin de bulunduğu İstanbul'un kuzey bölgesinin seçilmesinin gündeme daha sık gelmesiyle, Galatasaray'ın Riva arazisinin, değeri daha da artmıştır.

Ayrıca 2008 yılı başında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 1.979 hektarlık alanı kapsayacak "Riva Yerleşimi Kültür-Turizm-Sağlık-Spor Köyü Uluslararası Kentsel Tasarım Hizmet Alımı Projesi" hazırlanmıştır. Çevre Düzeni Planı'na uygun olarak hazırlanan proje, Riva Köyü ve Beylik Mandıra alt bölgesinde doğa ile uyumlu, kentlilerin kültür, turizm, sağlık ve spor etkinliklerinden yararlanmasına imkan tanıyacaktır.
 

Cagataye95

Kozmik - Eşduyum
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
3,413
Mesajlar
16,840
Reaksiyon Skoru
1,479
Başarım Puanı
403
MmoLira
266
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler.
 

peacemackers

EFSANE
Fahri Üye
Katılım
22 Şub 2010
Konular
16,132
Mesajlar
72,122
Reaksiyon Skoru
9,872
Başarım Puanı
713
Yaş
31
MmoLira
-2,209
DevLira
6
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
heepsı muthıs yenı stad da gelıyor
 

cskn192

Level 11
TM Üye
Üye
Katılım
11 Ocak 2009
Konular
2,005
Mesajlar
6,909
Reaksiyon Skoru
244
Başarım Puanı
225
MmoLira
1
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler.
 

RawenClaw

Level 6
TM Üye
Katılım
24 Haz 2010
Konular
35
Mesajlar
1,058
Reaksiyon Skoru
54
Başarım Puanı
92
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Teşekkürler
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst