Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


CSKA Sofya başkanı yargılanıyor

[Rna]MajeziK

Level 9
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
837
Mesajlar
4,900
Reaksiyon Skoru
714
Başarım Puanı
210
MmoLira
-9
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
CSKA Sofya başkanı yargılanıyor

Bulgaristan Birinci Futbol Ligi takımlarından CSKA Sofya'da, kulüp başkanı ve aynı zamanda Kremikovtzi Demir Çelik Fabrikası'nin eski genel müdürü Aleksandar Tomov, zimmetine para geçirmekten yargılanıyor. Kulüp hesabından 2.5, fabrika hesabından ise 14.5 olmak üzere toplam 17 milyon Avro'yu zimmetine geçirmek suçlamasıyla yargılanan Tomov, bugün ilk duruşmasına çıktı. Tomov ile birlikte kulübün eski müdürü Aleksandar Garibov, fabrika yönetim kurulu üyelerinden Ivan Ivanov ve fabrikaya bağlı ''Finmetal'' adlı şirketin müdürü Bojko Bonev'in de yargılandığı davada savcılık, sanıklar hakkında 20 yıla dek ağır hapis cezası verilmesini istiyor.
Tutuksuz olarak yargılanan Aleksandar Tomov, duruşmadan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm suçlamaları reddederek, Kremikovtzi'de işçi maaşlarını yüzde 30 artırmayı başardığını ve CSKA Sofya'nın mali durumunun da son derece iyi olduğunu savundu. Tomov, hakkındaki iddiaların siyasal itibarını zedelemek amacıyla ortaya atıldığını ileri sürerek, Bulgaristan Enerji ve Ekonomi Bakanı Petar Dimitrov'u da yargıyı baskı altına almaya çalışmakla suçladı.
Petar Dimitrov, Kremikovzi'nin, Tomov'un yönetimi döneminde yapılan yolsuzluklar yüzünden iflasın eşiğine geldiği görüşünü savunuyor.
Mahkeme heyeti, duruşmayı diğer tanıkların dinlenmesi için 27 Mayıs Çarşamba gününe erteledi.
 

kralmustafa

Level 8
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
22 Eki 2008
Konular
243
Mesajlar
2,994
Reaksiyon Skoru
192
Başarım Puanı
137
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
eyw sağol :D
 
Üst