Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Binaya girdi herkesi kurşuna dizdi

CrayzTurk

Level 7
TM Üye
Üye
Katılım
11 Şub 2009
Konular
463
Mesajlar
2,249
Reaksiyon Skoru
172
Başarım Puanı
155
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Binaya girdi herkesi kurşuna dizdi
Binaya girdi herkesi kurşuna dizdi
04 Nisan 2009 Cumartesi 07:44
New York eyaleti korkunç bir silahlı saldırıya sahne oldu. Göçmen binasına giren saldırgan ortalığı kana buladı.

ABD'nin New York eyaletinin Binghamton kentinde göçmenlere yardım merkezinde ölen 14 kişinin kimlikleri henüz açıklanmadı.

İKİ AYRI SİLAH BULUNDU

Kentin emniyet amiri Joseph Zikuski'nin verdiği bilgiye göre, olay yerinde intihar ettiğine inanılan silahlı saldırganın üzerine kayıtlı 2 ayrı silah bulundu.
Olayda saldırganın öldürdüğü kişilerin o anda sınıfta kurs gören göçmenler ve merkezin resepsiyon görevlileri olduğu belirtiliyor.

SALDIRGAN VİETNAM ASILLI

Zikuski'nin kimliğini açıklamadığı saldırganın 42 yaşındaki Vietnam asıllı Jiverly Voong olduğu belirtiliyor.

CNN televizyonu, Voong'un annesi, babası ve kızkardeşiyle şehirde yaşadığını, İngilizceyi pek iyi konuşamadığını ve işinden kısa bir süre önce atıldığı yönünde haberler bulunduğunu bildirdi.

KİMSE KAÇMASIN DİYE ARABAYI KAPININ ÖNÜNE PARK ETMİŞ

Televizyonlarda çıkan haberlerde, Voong'un sabah saatlerinde "American Civic Association" adlı göçmenlere yardım merkezi binasının arka girişine kimsenin kaçmasına imkan vermeyecek şekilde arabasını park edip binanın içine girdiği, önce resepsiyon memurlarını öldürüp sonra ders verilen sınıfa girerek göçmenlerin üzerine ateş açtığı, daha sonra da kendini öldürdüğü ifade ediliyor.

KAÇABİLENLER KAZAN DAİRESİNE

Binanın içindeki diğer kişilerin ise ateş seslerini duyup bodrum katındaki kazan dairesi gibi çeşitli yerlere saklandıkları, yaralanan resepsiyon memurlarından birinin polisi araması üzerine ise polisin kısa sürede gelip binayı kuşattığı kaydedildi. Polisin, 1 saat boyunca güvenlik endişesiyle içeri girmediği, daha sonra 2 saat binanın içinde kaldığı, binada saklanan kişilerin rehin tutulmuş olabileceğinden hareketle tehlikenin geçtiğinden emin olana dek kimseyi dışarı bırakmadığı belirtiliyor.

Olay sırasında polis sadece 2 kişiyi binadan çıkartmış, bu kişilerin ise saldırgandan kaçan ve saklanan kişiler olduğu kaydedilmişti. Olaydan 37 kişi sağ kurtuldu.
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst