Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


Devil May CRY Tam Çözüm JJPP

JoJoPaPi

Level 8
TM Üye
Katılım
29 Mar 2009
Konular
697
Mesajlar
2,980
Reaksiyon Skoru
120
Başarım Puanı
175
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Tam çözüme girmeden önce birkaç bilgi vereyim. Oyuna girince kontrolleri değiştirmenize gerek yok. Oyunun kontrolleri çok iyi ayarlanmış. I tuşu kılıç saldırısı, J tuşu silah saldırısı, K zıplama, L kol saldırısı ve space yaratığa kilitlenme, hareket için W,A,S,D den yararlanabilirsiniz. Ayrıca A seçme B iptal etmedir. Gelelim 4. oyunda Nero’nun macerasına.

MISSION 01
İlk bölüm Dante’nin kiliseyi basmasıyla başlıyor. Öncelikle yapmanız gerekenler

1- 5 kere silahla I tuşuyla Dante’yi vurmanız gerekiyor.
2- 3 kere zıplayarak K tuşuyla Dante’nin ateşinden kaçmalısınız.
3- 3 kerede Dante’ye kilitlenerek K tuşuyla ateşinden kaçın.
4- Kılıç kullanarak 3 kere J tuşuyla Dante’ye saldırın.
5- Kılıç kullanarak 3 kere daha kilitlenerek J ve S tuşlarına basın.
6- Kolu kullanarak 3 kere L tuşuyla Dante’ye saldırın.

Evet, bütün bunları yaptıktan sonra Dante ile dövüşüyorsunuz. Dante’yi yendikten sonra ilk bölümü başarıyla tamamlıyoruz.

MISSION 02
İkinci bölümde kiliseden dışarı çıkıyoruz ve şehri palyaçolar basıyor. Tüm palyaçoları öldürdükten sonra en uçtaki kapıya yöneliyoruz ve L ve K tuşlarıyla kapıdan geçebiliyoruz.
Girdiğimiz alanda bir gold orb var. Gold orb ölünce yeni bir can sağlıyor yani değerli. Onu almanız için duvardan iki kere üst üste zıplayış yapmanız gerekiyor. Gold orb’u aldıktan sonra merdivenden yukarı ki kata çıkıyoruz ve ilerliyoruz kapılar kilitleniyor ve palyaçolar çıkıyor. Hepsini temizledikten sonra kilitler çözülüyor ve kapıdan geçerek balkona çıkıyoruz. Zaten balkonda gideceğimiz tek bir kapı var. Ondan geçiyoruz ve yanımızda duran parmaklıkların ardında bir red orb görüyoruz ona ulaşamadığımız için alta iniyoruz. Orda küre şeklinde bir kuru kafa var. Küreyi L tuşu ile alıyoruz ve elimiz on emiyor. Kuru kafanın görevi havadaki mavi nesnelere tutunmayı sağlıyor. Evet, küreyi aldıktan sonra o ilginizi çeken dairenin üstüne çıkıyoruz ve havada tutacağınız mavi bir nesne çıkıyor. Space tuşuna basılı tutup L tuşuna basarsanız nesneyi tutup üst kata çıkıyor. Üst katta o parmaklıklar içindeki nesneyi görüyoruz ama boşluk var yine ulaşamıyoruz. Ama şimdi kol atıp çekme gücümüz var space tuşuna basılı tutup L tuşuna basarsanız red orbu kendine çeker. Orb’u aldıktan sonra kapıdan balkona çıkıyoruz. Ve yine atlamaya dairesi var üstüne geldikten sonra karşıya zıplatıyor. Orda blue orb kazandıran bonus kartı göreceksiniz hemen sağda ona L ile tıklayın ve mission start diyin. Süre bitmeden tüm yaratıkları öldürün ve blue orb kazanın. Blue orb sizin canınızın çoğalmasını sağlıyor. Sonra balkona döndüğünüzde yine tutunacak yer göreceksiniz. Öbür balkona geçin. 2 tane yaratık gelecek. Onları da öldürün ve diğer balkona geçin havuzlu yer. Orda da yaratıklar gelecek. Hepsini öldürün ve kapıdan geçin. Balkondan aşağıya atlayın. Ve yaratıkları öldürün. İlerleyin orda kırmızı kristal göreceksiniz. Parçalayın size red orb kazandırır. Sonra yola devam edin tünel kapısına girin. Tünelden Limana çıkın orda iki tane ayrım göreceksiniz. Sağdan gitmeyin yol kapalı düz gidin sola dönün bir zıplama geçidi daha göreceksiniz. Karşıya geçin kapıdan girin yeni yaratıklar göreceksiniz. Öldürün onları ve yandaki mavi daireye saldırın kapanana kadar üstteki mavi kristalleri parçalar girebilmeniz için. Kırdıktan sonra yukarıdaki kapıdan girin ve makineye tıklayın köprü açılacak. Geri dönüp o size kilitli dediğim yere gidin. Yaratıklar çıkacak. Öldürün ve köprüden geçin. Kapıdan girin ve tünelden ilerleyin altta red orblar var toplayın.
Tutunmanız için ardı ardına mavi objeler var en yukarı çıkın. Orda kırılacak bir tane daha bonus yaratık göreceksiniz, onu kırmanız size blue orb kazandırır. Kırıp aldıktan sonra diğer tarafa ilerliyoruz ve yeteneklerimizi belirleyeceğimiz yere geliyoruz. L ile tıklayıp red orblarla yetenek alabilirsiniz. Yandaki kapıdan geçin ve merdivenlerden yukarı çıkın. Nihayet bölüm yaratığına ulaştık. Adı Berial. Öldürmek için birkaç taktik vereyim. Elinizle kilitlenip yüzene çıkıp kılıçla vurun. Yaratığı hırpaladıktan sonra rengi kırmızıya dönüp yere yığılacak. Kolu kullanarak suratının tam ortasını indirin. Bu taktikle yaratığı yenebilirsiniz. Evet, yaratığı yendikten sonra yandaki kırık kapıdan yukarı çıkın, tünele girin ve bölümü bitirin.

MISSION 03
Geldik üçüncü bölüme. Burada tünelde ilerleyin yanda yetenek verme şeyi göreceksiniz. İsterseniz kullanabilirsiniz. Neyse yolunuza yaratıkları kese kese devam edin. Küçük bir şelale var orda yukarda zıplamak için objeler var. Onlara tutunarak en yukarı çıkın. Merdiven olduğu yere girin. Arkanızda yıldız var onu alın ve önden tahtaları kırarak yola devam edin. Sondaki çıkışta bam başka bir dünyaya açılıyor. Buz şatosu. Neyse ilerleyin ve çok enteresan bir görüntüyle karşılaşacaksınız. Yolun sonunda köprü var köprüye çıkın. Zaten köprü yıkılıyor ve yeni yaratıklarla karşılaşıyoruz. Bu yaratıkları L tulu ile yakalayıp çevirerek daha kısa bir sürede parçalayabiliyoruz. Yaratıkları öldürdükten sonra yolumuza devam edin ve şatoya ilerleyin. Video çıkacak. Videoları sakın geçmeyin ha. Evet, şatoya girelim içerde tabut gibi şeyler var ama kıramıyoruz çünkü korunuyor. Onları açmak için yukarı ki kata çıkmamız gerekiyor. Önümüzde bir tabut var hiç sapmadan soldaki kapıdan giriyoruz. Ve yaratıkları öldürüp hemen soldaki köşeye dönüyoruz. Kapıdan giriyoruz. Yerden su akıyor yanlış anlatmıyorsam emin olun diye söylüyorum. Yaratıklar çıkacak, onları öldürün ve düz ilerleyin. Merdiven var dipte. Yukarı çıkın. Orda tutunma objeleri var. En karşıya geçin ve kapıdan girin. Ve üst kata çıktık. Ama elektrikleri kesmek için diğer tarafa geçmemiz lazım orada engel var. Sola doğru ilerleyip kapıdan dışarı balkona çıkıyoruz. Orda buzdan yaratıklar var, onları öldürüp, dolanarak diğer tarafa geçiyoruz. Bir yol daha var ama kapalı. Şelale var kocaman. Neyse dolandıktan sonra o daire şeklindeki cihaza saldırıp gücü kapatıyoruz. Ve yandaki kapıya giriyoruz. Yaratıklar çıkıyor kapılar kilitleniyor. Onları da bir güzel temizledikten sonra diğer taraftaki kapıya giriyoruz. Bu kapı dışarı açılıyor. Yetenek verilen yere ilerledikten sonra yandaki kapıya giriyoruz. Kapı kilitleniyor. Yeni yaratıklar çıkıyor. Daha zor ve daha güçlü bunlar şövalyeler. Onları öldürmek için kalkanlarının arkasına sıçrayıp L tuşuna basmanız ya da I tuşu ile saldırmanız gerekiyor. Onları da öldürdükten sonra kapı açılıyor. Ve içerde küre var. Bu küre iste kapı kırma makinesini çalıştırıyor.

MISSION 04
Onu aldıktan sonra makineye L tuşu ile tıklıyoruz ve üstü yanarak yerinden kalkıyor. Onu L tuşu ile sürükleye bilirsiniz. Kilitli kapının üstüne J tuşu ile çevirtin ve L tuşu ile vurun Kapı kırılsın. Kapıdan geçin ve geri dönün. Tabutun olduğu yere gidin ve oradaki kapı kırma makinesini çalıştırın. Ve tabutu kırın. İçinden zıplama dairesi çıkıyor ama şu an çalışmıyor. Evet, biz ilk geldiğimizde sola girmiştik şimdi sağ kapıya girmemiz gerekiyor.
4 tane kapı kıran makine bulmamız gerekiyor, 2 tanesi zaten var. Bir tane parmaklıklar ardında. Diğeri kakanlarla kaplı. Parmaklıklı olanın yanında bir kapı var oraya girin. İçerde şövalyeler var. Onları öldürün ve kapıdan geçin. Burada ateş atan bir makine var. Kapı kıran makineyi çalıştırın ve ateşin önüne atın. Ateş size bir şey yapamaz. Makineye J ile saldırıp L ile ateş atan makineye iterek parçalayın ve yandaki kapıya girin. Orda bonus var isterseniz girip blue orb kazanabilirsiniz. Kapıdan girin şimdi o gördüğünüz parmaklıkların diğer yanındasınız. Burada bir sürü yaratık gelecek. Hepsini gebertin. Mavi daireye saldırın ve kapıyı açmış olun. Makineyi çalıştırıp diğer tarafa dolanıp kalkanla korunan yeri parçalayın.
Evet, iki makineyi bulduk. Şimdi ikisini de o yere sürükleyeceğiz. Kapı açılacak green orb’u alıp kapıdan geçiyoruz. Karşımıza kurbağa çıkıyor yani bölüm yaratığı. Adı Bael. Kurbağa’yı da öldürmek için el ile tutunup kılıçla kafasına vuruyoruz. O bayılınca kol ile ağzına girip kafasından çıkıyoruz. Bu bir öldürme yöntemi. Dikkat ağzıyla üfleyerek kayboluyor antenlerindeki kadınlar geliyor. Kadınlara saldırdıktan sonra kurbağa gizlice arkamızdan bize saldırıyor dikkatli olun. Kurbağa’yı da öldürdükten sonra haritada sol gözüken girmediğiniz kapıdan geçin ve bölümü başarıyla tamamlayın.

MISSION 05
Beşinci bölüme vardık. Kapıdan geçmiştik, burası mezarlığa çıkıyor. Bu bölümde yeni yaratıklar göreceksiniz. Yeni yaratıklar hayaletler. 2 taneler, onları öldürdükten sonra merdivenlerden yukarı çıkın ve kapıdan girin. Burası bir yatak odası. İçeride şövalyeler var. Onları da öldürün ve kapıdan geçin. Burası üst kattaki ulaşamadığımız yer. Hemen yanda mavi daire var ona saldırın. Kilitli kapıyı açar. Makineyi çalıştırıyoruz. Köprüden karşıya sürükleyerek geçiriyoruz. Aşağıya düşer diye korkmayın. Adamlar uğraşmayalım diye her şeyi düşünmüş. Tamam, karşı sürükledikten sonra makineyi I tuşu ile döndürüp L tuşu ile karşıda korunan kuleye benzer şeye itin ve kırın. Aşağıya düşeceksiniz ve aşağıda hayaletler var. Yaratıkları öldürün ve yandaki kırmızı dikdörtgen şeklindeki tüyü alın. Sarmaşıkların içinde. Onu aldıktan sonra kırmızı zıplama dairelerinde zıplayabilirsiniz. Yukarı çıkın ve tabutun olduğu yere gidin. Orda zıplayabilirsiniz. Tabutun olduğu yere ulaştıktan sonra kırmızı yere zıplayın ve ışıkların olduğu yere çıkın (tavan). Ve L tuşu ile ışığı tutan yere tıklayın. Nero onu kıracak ve resmin üstüne çarpacak ve yol açılacak. İçeri girin. Merdivenlerden inin ve kapıdan geçin. Arkadaki kapıya girin ve ilerleyin. Video çıkıyor ve bölüm başarıyla sona eriyor.

MISSION 06
Aşağıya atlayın ve gördüğünüz ilk kapıya girin. Burada yeni yaratıklar geliyor. Köpek balıkları gibi yüzgeçleri var. Aslında çok tehlikeliler. L tuşu ile tutup yerden yere çakabiliyorsunuz. Onun için size göre bir tehlike yok. Yaratıkları öldürdükten sonra en sondaki kapıya girin. Evet, burada bir oyun oynuyoruz. Kendimizle aynı bir taş var onu en sona sürüklememiz gerekiyor. Yerlerde beyaz, sarı, mavi ve kırmızı renkli daireler var. Bunlardan kırmızı yaratık çıkartıyor, mavi bonus kazandırıyor, sarı daire atlatmaya yarıyor. Beyazın bir etkisi yok. Ortada zar var. Ona vurun yere düşünce bir sayı belirliyor ve adamımız biçimindeki taş ilerliyor. Burayı tamamladıktan sonra kapı açılıyor. Ona girin. Şimdi sırada bölüm yaratığı var. Silahı kılıçlar kılıçlar size kilitlenerek saldırıyor. Bölüm yaratığı bir adam adı Agnus. Onu öldürmek için uçan kılıçlara kilitlenerek L ile tutarak Agnus’u koruyan cama fırlatıyoruz. Bu da bir taktik, daha kolay ölmesi için. Onu da dövdükten sonra kaçıyor ve kılıcı alıyoruz. Artık yeni bir yeteneğimiz var. N tuşu şeytanı ortaya çıkartıyoruz. Şimdi önümüzdeki kapıdan girelim. Tam karşımızda mavi daire var ona saldırın. O şelaleyi durduracak. Merdivenle yukarı çıkın ve kapıdan girin. Yine şövalyeler gelecek. Onları da yok edin. Merdivenle yukarı çıkın. Yaratıkları öldürün ve diğer tarafa inin. Kapıdan geçin. Buradan yukarı çıkabilirsiniz. Yandaki kırmızı yanan yere L ile tıklayın. Kapılar kapanacak. Yukarı kırmızı dairelerle zıplayarak çıkın. Tamamen geri dönün. Resimden çıkın. Sağ ve solda kapılar var. Hangisine girerseniz girin aynı yere çıkıyor. Şelale kapandı oraya gidin. Köprüden geçin tünelden yukarı çıkın ve bölümü bitirin.

MISSION 07
Yedinci bölüme geldik oyun iyice heyecanlı olmaya başlıyor. Ormanda ilerleyin. Kırmızı kristalleri parçalayın ve red orb kazanın. Yola devam edin. Kayaların üstündeyiz. Aşağıya inmeden yandaki kayalara zıplayarak en köşedeki holy water’ı alın. Ve aşağıya atlayın. Haritada aşağıda kalan 2 yer kapalı. Onları kırmamız için makine gerekli. Tek yol var oda en sağ. Oraya ilerleyin ve kapıdan içeri girin. İçerde yeni yaratıklar geliyor. Palyaço birleşimi bitki. Onları öldürün 2 yol var. Biri sarmaşıklarla kaplı kilitli. Diğerine de ulaşmak için merdivenle yukarı çıkıyoruz. Mavi daireye saldırıyoruz köprü açılıyor. Ama siz dikkatli olmalısınız çünkü arkadan yavaş yavaş yok oluyor. Karşıya ulaştığınız kapıdan girin. Yola devam edin. Merdivenler yukarı çıkın. Orda tutunma geçidi var 2 tane. İkisinden de geçin ve mavi daireye saldırın. O yeni köprü oluşturuyor ama bu köprüde siliniyor. Dikkatli olmalısınız. Aşağıya düşerseniz yaratıklarla dövüşmeniz gerekir. Sonra yeniden yukarı ışınlanabilirsiniz. Neyse karşıya geçtikten sonra kapıdan girin. Burada bir köprü var ve altından nehir geçiyor. Köprüden geçin sağdaki yoldan girin. Yaratıkları öldürün tekrar karşıya ilerleyin ve yoldan geçin. Şimdi size söylediğim kilitli yerdeyiz. Makineyi bulduk. Onu çalıştırıp kapıları kıracağız. Makineyi çalıştırıp hemen yandaki kilitli kapıya sürükleyin ve kapıyı kırın. Kapıdan geçin. Burada bölüm yaratığı bir anlık sizi kovalıyor ondan kaçın ve en uçtaki kapıya girin. Önünüze palyaçolar çıkacak. Onları öldürün. Yetenek verilen yere gidin. Yetenek verin isterseniz çünkü bölüm yaratığı burada. Adı Echidna. Yaratığa kilitlenerek L tuşu ile yüzüne çıkın ve J tuşu ile kılıçla dalın. Yaratık kaçarken kol ile yakalayın ve L tuşuna basın. Buda öldürme tekniği. Yaratığın içinden çıkan objeyi alın. Bu obje sarmaşıkları açıyor. Hemen yanda sağda bir sarmaşık var ona L tuşu ile tıklayın açılacak. Oradan geçin ve bölümü tamamlayın.

MISSION 08
Sekizinci bölümdeyiz. Artık sarmaşıkları parçalayabiliyoruz. Şimdiki görevimiz kaleye gitmek. Yapmanız gereken sağdan ilerleyin. Köprünün altından geçin tavanda blue orb var, unutmayın. Köprüden dümdüz ilerleyin yoldan geçin. Önümüze sarmaşık çıkacak. L tuşu ile yok edin. Yola devam edin. Yine döndük dolaştık köprünün oyara geldik. Köprüden karşıya geçin ve yoldan geçin. Burada yeni yaratıklar gelecek. Onları L tuşu ile tutup daha kolay öldürebilirsiniz. Tekrar karşıya geçin ve yoldan devam edin. En başa döndük. Şimdi tekrar haritada sola gitmeliyiz. Hatırlayamıyorsanız havuzlu yer. Kapıdan içeri girin. Biz yol kapalı diye yukarı çıkmıştık. Şimdi soldaki sarmaşıkları L ile parçalayın. Kapıdan içeri girin. Asıl mevzu burada başlıyor bilmece. Şimdi yapmanız gerekenler:

1- Düz gidiyoruz. Haritada sol olarak gözüküyor.
2- 2. yapmanız gereken şey sağ gitmek. Bu haritanın aşağısında kalıyor.
3- 3. yapmanız gereken sola gitmek. Haritada yukarıda gözüküyor.

Böylece köprünün üstüne ulaşıyorsunuz. Kapıdan girin ve yaratıkları öldürün. Kaleye nerdeyse vardık, tabi bölüm canavarına da. Yetenek verme yeri var. Yeni yetenek alsanız iyi olur çünkü güçlü bir düşmanımız var. Yetenek verdikten sonra ilerleyin yoldan geçin tekrar sona kadar ilerleyin ve bölüm canavarına ulaşın. Yaratığın adı Credo. Onu yenmek için kalkanın arkasına hızlıca bir hamleyle geçip L tuşu ile saldırmanız gerekiyor. Bir yol daha var. Kalkanına J tuşu ile vurup L tuşu ile dövebilirsiniz. Bu daha kolay bir yol. Credo’yu yendikten sonra merdivenlerden inin ve bölümü geçin.

MISSION 09
Dokuzuncu bölüme ulaştık. Yola dümdüz devam edin hiçbir yere sapmadan. Zaten sapamazsınız tek yol var. Yeni yaratık göreceksiniz. Şövalyelerin lideri geliyor. Onu da L tuşu ile kolayca öldürebilirsiniz. Hepsini temizledikten sonra içeri girin. Dümdüz köprüye gidin. Köprü kapalı ve sarmaşıklar onu tutuyor. Yapmanız gereken dolanmak. Arkaya gidin lazerler açılmış değmeyin onlara. Çok can yiyor. Orda kapı açıldı ona girin. Şövalyeleri öldürün ve yanda duran kum saati şeklindeki anahtarı alın. Bu anahtar size zamanı yavaşlatmayı sağlıyor. Böylece lazerlerden kaçabiliyorsunuz. Zamanı yavaşlatmak için ortada çıkan makine var. O olmadan zamanı yavaşlatamazsınız. Zamanı yavaşlatın ve lazerin arasından geçerek kapıya girin. Buradaki mavi daireye saldırın ki asansör gelsin. Asansöre binin ve yaratıkları öldürün. Yaratıklar ölünce asansör kendiliğinden yukarı çıkıyor. Asansörün kapısı açılınca inin. Orda zaman yavaşlatma makinesi göreceksiniz. Yanda da lazerler var. Makineyi çalıştırın ve lazerlerin arasından geçerek diğer asansöre binip yaratıkları temizleyin. Sonra asansörün kapısı açılınca yine inip saman yavaşlatma makinesini çalıştırın. Ve yine ışınların arasından geçerek asansöre binin yaratıkları öldürün. Asansörden inin ve bölüm yaratığının huzuruna gelin. Orada yetenek verme şeyi var. İster verin ister vermeyin. Kapıdan geçin ve liderle karşılaşın. Tekrar Agnus’la karşılaşıyoruz. Bu sefer daha güçlü. Onu yenmek için kılıçlarını kullanabilirsini. Üstüne fırlatmak gibi. Diğer bir yol. Kılıçla saldırıp o hırpalanana kadar vurmak sonra kolu kullanarak dövmekte işe yarıyor. Agnus’u yendikten sonra bölüm bitiyor.
Ama Agnus yine Kyrie’i kaçırıyor.

MISSION 10
Onuncu bölüme oynaya zıplaya geldik. Köprüdeki Sarmaşıklar videodan sonra çözüldü gördüğünüz gibi tek yapmanız gereken köprüye dönmek. Odadan çıkın asansöre binin. Kapı kilitlenecek. Karşıya geçip kilidi açın. Ve yandan aşağıya atlayın. Merdivenlerden inin ve köprüden geçin. Köprünün karşısında bir kapı var. Ona girin. Odada Işınlar var karşıya geçmemiz gerekiyor. Yanda zamanı yavaşlatmak için makine var. Ona L tuşu ile tıklayın. Ve lazerlerin arasından süzülerek geçin. Kapıdan girin. Burası baya zor. Aşağıya atlayın ve hayaletleri öldürün. Burada da zamanı yavaşlatma makinesi var. Onu çalıştırın ve büyük çalışan aletin üstüne zıplayarak yukarı çıkın ve diğer tarafa gelince atlayın. Kapıya girin. Bölüm yaratığı ile karşılaşın. Yine Dante ile kapışıyoruz. L tuşu ile saldırırsanız daha kısa bir sürede yenebilirsiniz. Dante’yi yendikten sonra bölümü başarıyla tamamlıyoruz.

MISSION 11
Karşımızda bir tane heykel var. Görevimiz en üstte ulaşmak. İlk yapmanız gereken sola gidip mavi daireye saldırmak. Sonra yukarda tutunma nesneleri çıkıyor. Onlara kilitlenerek L tuşuna basınız. İleriye gittiğinizde hayaletler gelecek onları öldürüyoruz ve asansörün yanındaki kımızı şeye tıklıyoruz. Asansör aşağıya iniyor. Asansöre binince kendiliğinden yukarı çıkıyor. Asansörden inin ve ilerleyin önümüze bir parmaklıklı kapı çıkacak. Onun 2 tarafında basılacak yer var. Siz kendi tarafınıza gelin ve basın ve öbür taraftaki bir yaratığı kol kullanarak kendinize çekin. Kapı açılır. Neyse ilerleyin. Yanda yetenek verme yeri var. İleride tutunma nesneleri var onlara tutunarak karşıya geçiyoruz. Sonra yaratıkları öldürüyoruz ve tekrar nesnelere tutunarak karşıya geçiyoruz. Tekrar yaratık geliyor onu da öldürüp mavi daireye saldırıp tutunma nesnelerine tutunarak yukarı çıkıyoruz. Yaratıklar geliyor. Hepsini gebertiyoruz ve arkamızda duran kırmızı objeye tıklıyoruz. Böylece aşağıya asansör gelmiş oluyor. Tekrar yetenek verme yerinin. Oraya gidiyoruz ve asansöre binip yukarı çıkıyoruz. Bölüm yaratığına ulaştık, adı Sanctus. Onu durdurmak için space ile kilitlenip L tuşu ile ona tutunmak J tuşu ile de saldırıp güç kalkanını kırıp onu yere indirmemiz gerekiyor. O yere inince biraz kılıç ve silahla pataklayın sonra L tuşu ile kol kullanarak onu gebertin. Çok acımasızım. Bu en süper taktiktir. Onu yendikten sonra bölümü mükemmel bir biçimde tamamlamış oluyoruz.

MISSION 12
On ikinci bölümü Dante ile devam ediyoruz. İlk olarak yaratıkları kesmeliyiz. Sonra önümüzdeki kapıya giriyoruz. Burada tekerlek biçiminde yaratıklar geliyor. Onları öldürün ve yandaki kapıdan geçin. Burada bir asansör var onun içindede zıplamaya yarayan obje var. Onu alınca asansör aşağıya iniyor. 10 dakika içinde kaleden çıkmamız lazım çünkü kale havaya uçuyor. İlerleyin orda gold orb var. Onu alın ve arkadaki mavi daireye saldırın. Asansörü çağırıyor.
Asansöre binin içeriye buzdan yaratıklar gelecek. Onları da temizleyin asansör yukarıya doğru hareket edecek. Asansörden inin ve kapılarca ilerleyin köprüye ulaştığınızda köprü kırılacak ve aşağıya düşeceksiniz orda çıkmanız için zamanı yavaşlatan makine var. Yaratıkları öldürüp makineyi açın. Makine dönen şeyleri bozup durduracak. Onların üstünde zıplayarak yukarı çıkın ve kaçın. Kapıdan geçin ve şövalyelerle savaşın. Onları öldürdükten sonra bir daha kapı geçin zaten kurtuluyorsunuz. Video çıkıyor. Koşarak en sona kadar gidin. Bölüm başarıyla tamamlandı.

MISSION 13
Bu bölümde bizi başka başka yerlere yollayan kara bulutlar var. Yanınızda yetenek verilecek yer var oradan hiç sapmadan dümdüz önünüzdeki kapıya gidin. Sonra köprüden aşağıya atlayın. Ve gördüğünüz kara buluta girin. Burada haritanın aşağısındaki hiçbir yere gitmeyin. Haritanın yukarı sağında kalan karabuluta girin. Karabuluta girdikten sonra yaratıkları öldürün ve karşıki yola girin. Burada bir köprü var. Altında da bir karabulut var ona girin. Deminki haritanın sağının içine ışınladı. Kapıdan girin. Merdivenin solundaki kapıya girin. Evet, çoğu kişinin geçemediği yere geldik. Burada yapmanı gereken şeyler:

1- Düz gidiyoruz. Haritada sağ.
2- Geri gidiyoruz. Haritada sol.
3- Sağ tarafa gidiyoruz. Haritada aşağısı.
4- Bir daha sağ tarafa gidiyoruz.

Şimdi yapmanız gerekenler bunlar. Düz gidin. Yoldan geçin. Bölüm yaratığına ulaştınız. Evet, burada yine Echidna ile karşılaşıyoruz. Size daha önce taktikleri vermiştim. Yaratık daha önce kaçmıştı. Bu sefer onu tamamen yok ediyoruz. İçinden yeni silah çıkıyor. Yandaki yoldan devam edin ve bölümü bitirin.

MISSION 14
On dördüncü bölümde sıra. Şelaleler kapanıyor ve köprü tekrar uzuyor. Geri dönebiliriz. Buraya nasıl geldiysek öyle geri dönüyoruz. Yeni yaratıklar geliyor bu arada. Çok iğrenç. Yerden çıkıyorlar. Ağızlarıyla sizi kaparlarsa bambaşka bir yere ışınlıyorlar. O yüzden dikkatli olun.
Şelaleye vardığınızda karşıya geçiyorsunuz ve şelale tekrar akmaya başlıyor ve yol kapanıyor. Bu arada bölüm bitiyor.

MISSION 15
On beşinci Bölümde tekrar buz dünyasındayız. Geri dönün. Kapıdan geçin. İlerleyin. Burada yeni yaratık göreceksiniz. Elektrikli. Onu öldürmek için silahla ateş ederek elektriğini yok etmelisiniz. Sonra kılıçla dalabilirsiniz. Onu öldürdükten sonra yola devam edin ve kapıdan geçin. Her yeri buz kapladığı için dışarı çıkamıyoruz. Gidip havalandırmayı kapatmamız lazım. Oraya da ulaşamıyoruz. Haritada altta solda bir ayna var. Onu kırın. İçinde blue orb saklı. Sonra yanındaki kapıya girin. Yola devam edin diğer kapıdan çıkın. Karşıda yetenek verme yeri var. Onun yanındaki kapının içine girin ve şövalyeleri öldürün. Sonrada duvar bir yarık var onun içine girin ve karşıdaki kristalleri parçalayın red orb kazanın. Aşağıya atlayın ve kapıya girin. Camın içinden çıkın. Karşı buzlarla kapalı olduğu için dolanacağız. Parmaklıkların olduğu yerdeki kapıya girin ve dolanın. Yemek masasının olduğu yere geldikten sonra yaratıkları öldürün ve kapıdan çıkın. Şimdi o buzun diğer yanına geçmiş oluyoruz. Yol boyunca hiçbir yere sapmadan koşun. Sağ dönün ve kapıdan girin. Yanlış olmasın yer havuz gibi su akıyor tamam. Burada buz adamlar gelecek öldürün ve yola devam edin. Burada bir boşluk var oraya atlayın. Sonra yandaki mavi daireye saldırın. O mavi zıplama daire açacak onunla diğer yana geçebilirsiniz. Merdivenlerden çıkın ve köprüden karşıya geçin. Kapıya girin. Yatak odasındayız. Yaratıkları öldürün ve öndeki kapıdan dışarı çıkın. Burası mezarlık hatırlarsınız. İlerleyin. Yetenek verilen yere gidiyoruz. Kapıdan geçin.
Ve bölüm yaratığı Bael’in kardeşi Dagon’la(kurbağa) karşılaşıyoruz. Taktikleri vermiştim. Aynı şekilde Dagon’u da öldürün ve bölümü bitirin.

MISSION 16
On altıncı bölümde yukarıdaki buzların erimesi için havalandırmayı bozuyoruz. En alttaki kapıdan giriyoruz. Ve balıkları öldürüyoruz. Yola devam ediyoruz. Oyun oynadığımız yerde de kılıçları parçalıyoruz ve yan kapıdan giriyoruz. Burada Agus ile savaşmıştık hatırlarsanız.
Buradaki yaratıkları temizleyin. Yukarı kılıcı aldığınız yere çıkın ve kapıdan girin. Merdivenden yukarıya çıkıyoruz ve orda bir kapı var. Ona giriyoruz. İçeride şövalyelerle savaşıyoruz. Merdivenden çıkıp ilerliyoruz. Diğer tarafa iniyoruz. Yaratıkları öldürüp kapıdan giriyoruz. Burada yukarı çıkmak için zıplama daireleri var. Zıplayarak yukarı çıkın. En uçtaki kapıya girin. Merdivenden yukarı çıkın. Resmin içinden geçin. Bakın buzlar eridi artık büyük kapıdan dışarı çıkabilirsiniz. Dışarı çıktıktan sonra geriye doğru ilerleyin, yeni yaratıklar gelecek. Yeni yaratıklar ateş köpekleri. Size alev atarak saldırılar. Çevik olmalısınız. Köpekleri öldürün ve yandaki kayalardan zıplayarak yukarı çıkın. Yine köpekler gelecek. Onları öldürüp yolunuza devam edin. Mağaradan geri dönün. Tünelden geçerek Berial’e (Ateşli yaratık) ulaşın. Berial’i öldürme taktiği vermiştim. Berial’i öldürdükten sonra evlerin olduğu yerdeki kapıya girin. Ve bölümü bitirin.

MISSION 17
On yedinci bölümde şehre geri dönüyoruz. Köprüden geçerek geri dönün. Yaratıkları öldürün ve tünel kapısından geçin. Yoldan ilerleyin yani geri dönün. Yaratıkları öldürün ve apartmanın girişine girin. Apartmandan caddeye yönelin ve yaratıkları temizleyin. Caddenin sonundaki kapıya girin. Zaten tek o açık. Kapı kiliseye çıkıyor. Kiliseye yönelin ve ilerleyin. Yaratıklar gelecek. Hepsini öldürün ve kiliseye girin. Yine Agnus ile savaşacaksınız. Bu son Agnus’un sonu. Dante ile onu öldürüyoruz. Agnus’u öldürdükten sonra mavi yerde durunuz. Bölüm başarıyla bitti.

MISSION 18
On sekizinci bölüme geçtik. Oyunun sonlarına yaklaşıyoruz. Hele şükür heykele ulaştık. Öncelikle heykeli yenmek için yapmanız gereken şunlar:

1- Heykeli bayıltmak için mavi daireyi kullanmak.
2- Heykele zarar vermek için mavi elmasları kırmak.
3- Heykelin gücü çıktığında ona silahlarla darbe vererek bayıltmak.
4- Heykel bayıldığında mavi yerden zıplayarak göğsündeki elması kırmak.

Bütün bunları yaptığınızda heykeli kesinlikle yenersiniz. Heykeli yendikten sonra Nero’yu uyandırıyoruz ve sonraki bölümleri Nero ile devam ediyoruz. Heykeli yenince bu bölüm burada tamamlanıyor.

MISSION 19
Nero ile heykele hapsolduğumuz yerden çıkmakla oyuna başlıyoruz. Yapmanız gereken ışığa girmek. Burada yine oyun oynuyoruz. Amacımız en yukarıdaki geçide ulaşmak. İlk baştaki kapıda Berial var, 2. kapıda Dagon, 3. kapıda Echidna, 4. kapıda Agnus var. Bütün bunları tekrar yendikten sonra en üstteki geçide giriyorsunuz ve bölümü harika bir şekilde tamamlıyorsunuz.

MISSION 20
Son yaratık Sanctus. Oyunun başında gördüğünüz o masum adam karşınıza tamamen bir şeytan olarak çıkıyor. Sanctus bu bölümde çok zorlaşıyor. Onu yenmek için Space ile kilitlenmek L ile ona tutunmak J ile kılıç kullanarak koruma kalkanını parçalayıp yere indirmeniz gerekmekte. Sanctus’u yere indirdikten sonra N tuşuna basın kılıçla biraz stres atın birazda silahla keyif yapın sonra en acımasız yer. L ile adamı didik didik edin. Sanctus’u yendikten sonra Kyrie’yi kurtarın. Heykelden çıktıktan sonra Sanctus hala pes etmez heykelin yerine tamamen geçer. Aslında bura çok kolay. Sanctus kolu ile saldırırken L ile kolunu geri itmek işe yarıyor. Bunu iki kere yapınca Sanctus’u yeniyorsunuz. Videoda göreceksiniz. Böyle süper bir oyunun sonuna geldiğimiz için biraz üzülüyoruz tabi. Devil may cry 5 dileğiyle oyunu bitiriyoruz.
 

PcManYaG-ı-

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
129
Mesajlar
1,220
Reaksiyon Skoru
15
Başarım Puanı
122
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
paylaşım için teşekkürler güzel olmus
 

Şu an konuyu görüntüleyenler (Toplam : 1, Üye: 0, Misafir: 1)

Üst