Sitemize reklam vermek için [email protected] adresine mail atabilirsiniz
For Advertising Contact [email protected]


3 - Coastal Thailand

Hakan811

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
3 Şub 2009
Konular
926
Mesajlar
1,426
Reaksiyon Skoru
31
Başarım Puanı
165
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
The Remnants
Tekneden suya atlayın. Suya dalarsanız aşağıda antik parçalar bulabilirsiniz. Beyaz kaya üzerine çıkın. Zaten başka çıkacak yer yok. Sağ taraftaki çıkıntılardan kayalığın en üstüne tırmanın (Burada mağaradaki hazineye gideceğiz. Gitmek istemiyorsanız sola devam edeceksiniz).
Daha sonra yine sağa devam edin. Zıplayıp üste tırmanın ve sağ kayanın çıkıntısından ters atlayıp mağaraya girin. Örümcekleri öldürün. Hazineyi alın. Sonra tekrar suya atlayıp beyaz kayaya çıkın. Bu defa soldaki çıkıntılardan devam edip, en üste çıkın. Duvar çıkıntılarını kullanarak en üste çıkın. Örümcekleri öldürün. Bir kat yukarı çıkıp barfiks demirinle karşıya atlayın yukarı çıkın. İlerleyin soldaki duvar çıkıntısından yine üst kısma çıkın. İpinizi kullanacağınız halkaya kadar patika yolda devam edin. İpinizi atın halkaya tutunun. Aşağı düşeceksiniz. Yine ipi halkaya atın. Space tuşu ipin ile yukarısına (E+W) tırmanın. Salınıp karşıya atlayın. Patikadan devam edin. Dört sütunu olan bir yapıya geleceksiniz. Bu yapının en üstüne çıkmanız lazım. Önce soldaki sütuna gidin. Sütuna çıkmak için bir numara yapmak lazım. Bunu yapamazsanız çıkamazsınız. Önce sütunla duvar arsına girin. Sırtınızı sütuna verin sonra duvar karşınızda olsun. Duvara zıplayın sonra ters takla ile sütunun pervazına tunun. Biraz zor olsa da başarabilirsiniz (Bundan sonra bu harekete maymun hareketi diyeceğiz. Lara’nın yeni hareketi W+Space veya S+Space tuşlarına ardı ardına basma hareketi ile oluyor).
Dönüp öndeki sütuna sonra binaya daha sonra sağdaki sütuna salınarak gidin. Sağdaki sütunun önündekine, buradan da binanın pervazına tutunun ve en sonra sol taraftan kendinizi yukarı çekin. İlerleyin. Karşınıza yeni bir bina ve sütunlar gelecek. Bunların soldakinin çıkıntısına atlayın. Sonra sağdaki sütunun çıkıntısına dönün. Aşağıdaki iki barfiks demirini kullanarak karşıya, daha sonra ön yer alan sütundaki barfiks demirinden aşağı inin. Gelen 3 kaplanı öldürün. Şimdi sağ tarafa gelin. Burada yapıdaki sütunları gördünüz mü? Bu sütunları kullanarak yukarı çıkacağız. Ama bu o kadar kolay değil. Biraz akrobasi yapmak gerekecek (Maymun hareketi).
Orta yere gelin iki sütun arasındaki kayadan kendinizi yukarı çekin. Uca gelip sütuna tırmanın. Dönün diğer sütuna, buradan da karşıdaki yarım kayaya atlayın. Üzerinde dengede yürüyerek sütuna tırmanın üste zıplayın dönün. Şimdi gidecek yer kalmadı. Geri sıçrayın tutununca hemen yine geri sıçrayın. Aynı işlemi bir daha yapınca sütunun en ucuna geliyorsunuz. Bu hareketleri S+Space tuşları ile yapmanız gerekiyor. Yoksa çok uğraşırsınız. Sütundan yan yatan kayadan oradan da merdivenlerin olduğu yere atlayın.
Sağdan devam edin. Eğilerek kayanın altından geçin. Duvar pervazlarından sola devam edin. Yukarı çıkınca üç kaplan gelecek onları hal edin. İleride geçmeniz gereken iki çukur var. Yatay duran kayalardan bir diğerine atlamadan önce gelen bütün kuşları öldürün. İkinci çukurda duvarla yatay kaya arasında akrobatik bir hareketle yukarı çıkacaksınız. Sonunda 4 kollu heykele geleceksiniz.
Bhogavati
Heykelin tam karşısında durduğunuzda solda duran bir kol göreceksiniz. Onu indireceğiz. Ama önce her iki taraftaki halatları gevşetelim. Yüzünüz heykele dönükken sola devam edin. Hemen sağda eğilerek geçeceğiniz bir açıklık var. Buradan aşağı sarkın. Duvar pervazlarını kullanarak sütunların tepesinde karşı balkona geçin. Buradaki altın halkayı halatınızla çekin ve birinci halat serbest kalsın. Geri dönün aşağı inin. Demir halkayı kullanarak karşıya geçin. Eğilin ilerleyin. Yerde bir barfiks demiri göreceksiniz. Onu alın ilk sütundaki yerine yerleştirin.
Zıplayın barfiks demirinden sallanın sütun pervazlarından devam edin. Sütun tepelerini kullanarak yan balkona geçin. Burada halatın bağlı olduğu barfiks demiri var. Yerinde sökün çıkarın. Böylece ikinci halat da serbest kalacak. Şimdi geriye dönün. Heykelin karşısına gelin. Soldaki kolu aşağı indirin. Altınızdaki platform çökecek. Slow modda çok hızlı hareket ederek yana kaçın. Yanda durduktan sonra ipinizi halkaya tutturun aşağı inin (E+S tuşları).
En altta gelen iguana kertenkeleleri öldürün. Şimdi sola devam edin merdivenlerden aşağı inin. En sonunda bir çukura geleceksiniz. Karşıdaki halkaya ipinizi tutturun ve aşağı inin. Demir kapının üzerindeki açıklıktan karşıya geçeceğiz. Boş koridorda soldaki pervaza tutunarak yukarı zıplayın. Karşıya daha sonra çapraz karşıya geçerek demir kapın arkasından devam edin.
Yeni bir bahçeye geldiniz. Yarasaları aşağı indirin. Merdiven başından bakın. Sağ ve sol yukarıda iki tane kapı görüyorsunuz. Bunları açacağız. İçeriden elmasları alacağız. Aşağıdaki ganimetleri toplamadan önce iguanaları öldürün. Sağdaki duvar pervazdan yukarı çıkın. Büyük sütuna atlayın. Oradan odaya girin. Sağdan devam edin duvarın pervazlarını kullanarak yukarı çıkın. Odaya girin ve Shiva elmasını alın. Böylece birinci demir parmaklık açıldı. Aşağı inin bu defa karşı taraftaki odaya girme yolunu bulun. Buradaki ikinci Shiva elmasını alın. Daha sonra odadan açılan kapıdan girin. Burası biraz karışık olduğu için görmek için dikkat edin. İleride halkayı kullanarak ipinizi atın ve uçurumu geçin. Barfiks demirinde ayağa kalkın duvar pervazından ileri gidin. İki barfiks demirlerini kullanıp, uçurumu geçin.
Merdivenden yukarı çıkın. Yeni bir bahçeye geldiniz. Kaplanı öldürün. Bahçenin çeşitli yerindeki ganimetleri toplayın. Sağlık paketini alın. Kayanın üzerine çıkın. Duvar pervazının iki sütun tepesinde yine duvar pervazı ile iki duvar aralığına gelin. Burada maymun hareketini yaparak en üste çıkın. Kuşları öldürün. Duvardaki pervazları ve sütun tepelerini kullanarak en üste çıkın. Sonunda bir koridora gireceksiniz. Burada barfiks demirlerini kullanarak iki uçurumu geçeceksiniz. En sonunda Shiva heykelinin oraya geliyorsunuz. İguanaları öldürün. Aslan heykellerin orada büyük heykele bağlı iki tane salıncak gibi asılan platform var. İkinciye atlayınca Shiva heykelinin sağ kolu iniyor.
Hemen soldan devam edin ve Shiva heykelinin eline elmasın birini koyun. Tekrar sallanan platformlara gelin. İlkine basınca Shiva kolunu kaldıracak elmas ve mercek birleşince ışık huzmesi alttaki zeminde bir yeri ışıldatacak. Şimdi asılı platformların yanında duvardaki altın halkayı halatınızla tutun çekin. Aşağı inin. İner inmez indiğiniz duvarın karşısında solda ikinci bir halka var. Halatınızı buna tutturun. Yukarı çıkın. Burada da sallanan platform var. Ama üzerine basınca inmiyor. Karşıdaki kafesi platforma çekin. Merdivenden çıkın ve barfiks demirinden iki defa atlayıp kolu aşağı indirin. Shiva’nın sol kolu iniyor. Gidip elması eline yerleştirin. Geri dönün kafesi çekin ve Shiva kolunu kaldırsın. Güneş ışığı zemine yansısın. Şimdi halkayı kullanarak aşağı inin. Hareketli heykelleri ray üzerinde hareket ettirin. Öyle bir hale gelsin ki, güneş ışını heykelin yelpazesinden Shiva heykelinin alnına yansıtın. Diğer heykeli ve yelpazesini ayarlayınca bu defa ikinci güneş ışını Shiva heykelinin alnına düşüyor ve kafa kalkıyor. Böylece yol açılıyor. Bu yoldan devam edin.
The Ancient World:
İçeride altın halkaya gelin, halatınızla tutun çekin ve kayayı aşağı düşürün. Açılan çukurun kenarına tutunun aşağı sarkın. İki defa düşün. Şimdi alttan bakınca tavandaki halkayı göreceksiniz. Kendinizi boşluğa bırakırken aynı anda halatınızı atarsanız halkaya tutunacaksınız ve aşağı ineceksiniz. Bunu yapmazsanız uçuruma düşersiniz. Zeminde örümcekleri öldürün. Ganimetleri toplayın. Kapı gibi yere gelin. Yazıları okuyun.
Kapıyı nasıl açacağınız düşünürken bir anda sırt çantasından eldiven ışıldıyor. Eldiveni takınca kapıyı sağa geçin ve açılsın. İçeri girin.
Ortada bir köprü var. Çevresi uçurum. Bu köprüyü hareket ettireceğiz ve karşı kapıdan çıkacağız. Köprüyü geçin aşağı inin. Platformu yani köprünün kaidesini tutun ve sağa doğru son noktaya kadar çekin. Şimdi soldaki kırık platforma atlayın. Yukarıdaki halkayı kullanarak halatınızı atın ve duvarda yürüyün (A ve D tuşları. Lara�yı sırttan görecek şekilde ayarlayın. Karşı platforma atlayın A+Space tuşu). Şimdi platformu tutun kendinize doğru çekin. En sona dayanmadan önce biraz aralık verin. Bu aralıktan geçin ve platformun arka yüzündesiniz. Halkayı kullanarak halatınızı atın ve aynı hareketle karşıya geçin. İlk indiğiniz yerdeki çekmiş olduğunuz platforma atlayın ve platformu sonuna kadar çekin. Köprü kapıya denk geldi. Yukarı çıkın ve kapıdan geçin.
Puppet No Longer
Burada suyun karşısına geçeceğiz. Halkayı kullanın. Kayalığın ucuna gelin. Zıplayın duvarda yürüyün. En sona geldiğinizde ters atlayarak (Space+S) kayalığa tutunun. Kendinizi yukarı çekin. Suya düşerseniz korkmayın. Tekrar deneme imkanınız var.
Sol duvardaki pervazlarından iki defa zıplayın. Barfiks demirine atlayın. Demir aşağı ininceye kadar bekleyin sonra suya dalın. Barfiks demiri su altında bir kapı açtı. Çabucak bu kapıdan geçin uzun bir su altı tünelinden sonra teknenize geliyorsunuz. Bölüm burada sona eriyor.
 

[Rna]MajeziK

Level 9
Fahri Üye
TM Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
837
Mesajlar
4,900
Reaksiyon Skoru
714
Başarım Puanı
210
MmoLira
-9
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
Sağol!!..
 

ikariamgulu

Level 1
Üye
Katılım
31 May 2009
Konular
2
Mesajlar
23
Reaksiyon Skoru
1
Başarım Puanı
47
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
çok teşekkürler
 

PcManYaG-ı-

Level 6
TM Üye
Üye
Katılım
13 Mar 2009
Konular
129
Mesajlar
1,220
Reaksiyon Skoru
15
Başarım Puanı
122
MmoLira
0
DevLira
0
En İyi Cevap Puanı
0
Ticaret - 0%
0   0   0
teşekkürler paylaşım için
 
Üst